Голова Вінницької РДА

  

           УРДЗІК Віталій Валерійович

Пошук по сайту

45525166
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
4587
35499
40086
45339888
630164
266718
45525166

Ваш IP: 13.58.199.13
29 квітня 2025 04:30

Правила декларування підприємницької діяльності як ФОП

Кампанія декларування за 2023 звітний період триває до 31 березня включно. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) роз’яснює правила декларування з тих питань, щодо яких отримує найбільше запитів від службовців. Отже, як правильно відображати в декларації підприємницьку діяльність.

Об’єкти нерухомості, транспортні засоби, інше цінне рухоме майно, набуті декларантом та/або членом його сім’ї для здійснення підприємницької діяльності (як фізична особа-підприємець) підлягають відображенню у декларації на загальних підставах.

Також у декларації необхідно зазначити відомості про доходи від підприємницької діяльності, отримані декларантом або членом його сім’ї.

Такі доходи необхідно зазначати у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації незалежно від їх розміру. При цьому дохід від підприємницької діяльності за звітний період сумується і в декларації вказується загальна сума валового доходу, отримана декларантом або членом його сім’ї як ФОП.

Джерелом доходу рекомендується зазначати самого декларанта або члена його сім’ї, який є ФОП, при цьому обравши в полі “Вид доходу” - “Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю”.

Крім того, банківські та інші фінансові установи, в яких у суб’єктів господарювання відкриті рахунки, зберігаються кошти чи інше майно, відомості про фінансові зобов’язання відображаються в декларації за загальними правилами.

Видатки та правочини суб’єкта декларування, здійснені ним як ФОП підлягають відображенню в розділах 3 «Об’єкти нерухомості», 4 «Об’єкти незавершеного будівництва», 5 «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)», 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби», 7 «Цінні папери», 8 «Корпоративні права», 10 «Нематеріальні активи» декларації. Вони зазначаються завжди, незалежно від мети набуття таких об’єктів – для господарської діяльності чи для особистих потреб.

Наприклад, суб’єкт декларування займається аграрним бізнесом і у звітному періоді придбав комбайн вартістю понад 50 ПМ. Такий об’єкт (комбайн) підлягає відображенню у декларації у розділі 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби» декларації. Оскільки правочин і видаток на його придбання здійснено у звітному періоді саме декларантом (не членом його сім’ї), вартість предмета правочину та розмір видатку перевищують поріг декларування, то відомості про це зазначаються у розділі 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування».

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.