Пошук по сайту

Архів новин

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
37353438
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
3839
25851
94757
37138079
523962
741627
37353438

Ваш IP: 3.15.235.196
26 квітня 2024 02:05

Президент: Закон «Про освіту» забезпечує рівні права дітей, які належать до національних меншин, на знання української мови та навчання і розбудову кар’єри в Україні

Під час виступу на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи Глава Української держави наголосив що Україна розраховує на подальшу підтримку Асамблеї у зміцненні громадянського суспільства в Україні – на основі впровадження демократичних стандартів, підтримки культурного різноманіття, розбудови суспільних інститутів.

«У цьому зв’язку, хотів би привернути увагу до надмірної політизації Закону «Про освіту». Моя позиція щодо сфери освіти є чіткою: якість освіти визначає майбутнє і безпеку кожної держави, і ми не можемо зберегти цю сферу нереформованою. Прийнятий закон став не лише вагомою частиною освітньої реформи, а й законом рівних можливостей для усіх учасників освітнього процесу», - заявив Петро Порошенко.

Глава держави особливо наголосив, що цей Закон створив рівні можливості для усіх учнів – незалежно, від їх походження, місця проживання, національності.

«Неприпустимою є ситуація, коли діти, які належать до національних меншин в Україні, не мають належних знань української мови, що потрібні їм для подальшого навчання в університетах, розбудови кар’єри, для самореалізації в Україні», - підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, Закон виправляє цю ситуацію. «Верховна Рада України пішла на те, щоб посилити вивчення української мови на етапі дошкільної та початкової освіти з тим, аби згодом перейти на навчання державною мовою. При цьому не полишаючи вивчення рідної мови в необхідних обсягах», - наголосив він.

Президент нагадав, що у Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку було ухвалено у Страсбурзі у листопаді 1992 року, йдеться про те, що усі зобов’язання перед нацменшинами мають виконуватися «без шкоди для викладання офіційної мови (мов) держави». Впевнений, що положень цієї Хартії мають належно дотримуватись усі, хто її підписав.

«Хочу запевнити – ми будемо належно гарантувати мовні права відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов'язань і стандартів, в тому числі й права навчатися рідною мовою. При цьому – вивчаючи й державну мову – українську», - сказав Петро Порошенко.

Він додав, що рішення спрямувати до Венеціанської Комісії відповідну норму для проведення експертизи є найкращим тому свідченням. «Переконаний, що її висновки дозволять зняти всі контраверсійні трактування цього закону, який фактично має на меті забезпечити достойне місце для всіх національних менших в єдиному українському суспільстві», - сказав Президент.

Петро Порошенко, відповідаючи на запитання учасників засідання, наголосив, що система освіти в Україні потребувала реформування. «Чи можете ви собі уявити, що 75% випускників, які закінчили школи у Береговому (Закарпатська обл. – ред.) не змогли здати тест з української мови. Вони просто не розуміють мову», - зазначив Президент, додавши, що через це ці діти не зможуть влаштуватись на роботу, скористатись послугами державних установ, або продовжити освіту в Україні.

«Це дискримінація цих дітей», - наголосив Глава держави. Він підкреслив, що держава жодним чином не  виступає проти мов національних меншин. «Ми будемо вітати, якщо вони будуть вивчати ці мови. Ми створили таку можливість. Лише одне, чого ми просимо – будь ласка, ви маєте вивчати українську мову. Це захист прав цих дітей від дискримінації», - зазначив Президент.

Глава держави ще раз наголосив, що в цьому питанні Україна повністю відкрита та направила проект закону для отримання висновку Венеційської комісії. «Ми готові до діалогу», - сказав Глава держави та додав, що українська сторона готова імплементувати результати цього висновку у проекті закону «Про середню освіту».

Вас може зацікавити:

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.