Пошук по сайту

Анонси подій

Архів новин

Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
6309468
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
4086
14134
50141
6173335
173368
471960
6309468

Ваш IP: 3.91.106.44
14 листопада 2019 06:29

На Вінниччині привітали з професійним святом працівників аграрної сфери краю

Урочистості з нагоди відзначення Дня працівників сільського господарства 15 листопада зібрали у залі обласної філармонії ім. Леонтовича кращих працівників агропромислового сектору регіону.

Привітати господарників області, працівників харчової промисловості, підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, заготівельних, водогосподарських та обслуговуючих підприємств Вінниччини із професійним святом та подякувати за нелегку щоденну працю завітали голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій та заступник голови обласної Ради Ігор Хміль.

Перед урочистою частиною керівники області оглянули святкові експозиції районів, приурочені до Дня працівників сільського господарства. Кожний район на чолі з головами районних державних адміністрації запрошували усіх бажаючих оглянути щедроти Вінниччини.

«Рік був дуже складний, але, насправді, історичний. І я, в першу чергу, хотів би подякувати нашим ветеранам аграрної галузі за той дух хлібороба, який передається з покоління в покоління. Це те, що не можна пояснити словами, те, що є ментальним для українського народу, - зазначив у вітальному слові голова облдержадміністрації Валерій Коровій. – Сьогодні ми є свідками унікального процесу, коли цей досвід, сучасні технології та надзвичайно плодовита українська земля створюють такі умови, що своїми можливостями і потенціалом ми вражаємо всю Європу. Разом з тим, за висновками експертів, такі результати – лише початок, і попереду відкриваються дуже багато можливостей».

Керівник ОДА зауважив, що за останні роки агропромисловий комплекс краю отримав новий поштовх до розвитку: відбулася зміна експортних векторів, а завдяки політиці українського Уряду знято бар’єри, які тривалий час були в українських портах, відтак господарники отримали реальні можливості експорту власної продукції.

«Сьогодні ми формуємо нову українську бізнесову еліту, яка на десятки років вперед буде визначальним фактором впливу на ринку, - підкреслив Валерій Коровій. - Я глибоко переконаний, що ми маємо колосальний потенціал для свого розвитку. І завдяки конкурентному середовищу, яке ми прагнули сформувати в регіоні, Вінницька область сьогодні є лідером в державі за численними позиціями».

Вітаючи зі святом, голова облдержадміністрації подякував аграріям краю за працю, професійність та натхнення і побажав усім присутнім здоров’я, наснаги та позитивних емоцій.

Під час урочистостей керівники області вручили кращим підприємствам, окремим районам та низці працівників сільськогосподарського сектору Вінниччини державні відзнаки і Почесні грамоти облдержадміністрації та обласної Ради з грошовими винагородами.

З Вінницького району були нагороджені:

- керівник ТОВ «Правнича компанія Справа» с. Мізяківські Хутори Кошєлєв Олександр Вікторович в номінації «Краще соціально-відповідальне підприємство».Реалізація соціальних проектів загальною вартістю 2,0 млн. грн.;

- керівник ТОВ «Аграна Фрут Лука» с. Лука-Мелешківська Чепернатий Євгеній Володимирович в номінації «Краще агроформування у розвитку органічного виробництва». Вирощує органічні плоди і ягоди (сертифікат Organik Standart) на площі110 га. Урожайність – 269,4 ц/га.

- головний зоотехнік  приватного сільсько-господарського  підприємства «Агро-фірма Батьківщина» смт Стрижавка Сендик Галина Іванівна;

- головний інженер фермерського господарства «Родина В» смт Стрижавка Шпура Олесандр Миколайович.

Довідка. Аграрний сектор Вінниччини нараховує 668 сільськогосподарських підприємств,  більше 2,3 тисяч фермерських господарств  та 277 тисяч домогосподарств.

Темпи виробництва аграрної продукції за 9 місяців поточного року склали 108 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. А питома вага регіону в загальнодержавному виробництві сільськогосподарської продукції  досягла  8 %.

Аграрний сектор Вінниччини посідає перше місце за обсягами виробництва валової продукції та виробництва її на 1 особу. Область лідирує у виробництві зерна, цукрових буряків, плодів та ягід, картоплі, м’яса й молока.

Впровадження інтенсивних технологій дозволило аграріям Вінниччини наростили цьогоріч виробництво практично всіх сільськогосподарських культур, а урожайність кукурудзи досягла рекордних 102 ц/га в середньому по області. Окремі господарства навіть перетнули позначку 150-160 ц/га .

Рекордним є показник  урожайності цукрових буряків – біля 570  ц/га.

В поточному році буде вироблено:

Зерна – 6  млн. тонн

Цукрових буряків – 3 млн. тонн.

Соняшника - 815 тис. тонн

Сої  - 330 тис. тонн

Ріпаку – 240 тис. тонн

Картоплі майже 2 млн. тонн

Овочів – 500 тис. тонн

Плодів та ягід – понад 300 тис. тонн.

Інтенсивно розвивається  тваринницька галузь. Вінниччина лідирує за чисельністю поголів’я ВРХ, корів  та птиці.

Високих результатів аграрії досягли завдяки  залученню інвестицій в процес виробництва сільськогосподарської продукції - в галузь надійшло 20 млн. дол. США - та реалізації низки інвестиційних проектів. Обсяги капіталовкладень в АПК області 2018 року зросли на третину.

Цьогоріч введено в дію 19 проектів загальною вартістю 898 млн. грн., створено 140 нових робочих місць.

Сьогодні в даному секторі економіки Вінниччини зайнято майже 29 тис. працівників. А середньомісячна заробітна склала 7700 грн,  в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року вона зросла на третину, й становить 102 % до середнього рівня оплати праці в економіці.

За матеріалами Вінницької ОДА

Вас може зацікавити:

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.