Пошук по сайту

Архів новин

45333532
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
10971
15707
141822
45020440
438530
266718
45333532

Ваш IP: 3.145.209.229
20 квітня 2025 14:42

Руслан Стефанчук: Актуальним викликом залишається відшкодування шкоди, завданої війною

За даними аналітичного центру при Київській школі економіки, прямі збитки України, завдані ворогом, наближаються до 100 млрд доларів. Тож актуальним викликом залишається відшкодування шкоди, завданої війною. Про це зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час Першого юридичного форуму «ЄС — Східне партнерство».

Руслан Стефанчук розповів, що Парламент активно працює в цьому напрямі. Він нагадав про ухвалений Закон «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів», відповідно до якого таке вилучення здійснюється без будь-якої компенсації вартості цих об’єктів.

«Перше рішення щодо застосування цього інституту було прийнято 11 травня. На його підставі вилучено корпоративні права та фінансові активи резидентів росії. Конфісковане майно буде використане як ресурс для захисту державного суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України», — пояснив Руслан Стефанчук.

Крім того, за його словами, набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб». Ним запроваджується новий вид санкцій — стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі.

«На сьогодні Бюро економічної безпеки забезпечило накладення арешту на активи росії та білорусі вартістю 30 млрд гривень. При цьому, за оцінками Національного агентства з питань запобігання корупції, зараз заморожено активів росії й осіб, пов’язаних із війною, на суму понад 1 трильйон доларів», — розповів Руслан Стефанчук.

Спікер Парламенту України повідомив про ініціативу Президента України державам-партнерам підписати багатосторонній договір і створити механізм, завдяки якому кожен, хто постраждав від дій російської армії, зможе отримати компенсацію своїх втрат.

«На основі такого договору російські кошти та майно, що перебувають у юрисдикціях держав-партнерів, мають бути заарештовані або заморожені, а потім конфісковані та спрямовані в спеціально створений фонд відбудови України», — нагадав Руслан Стефанчук і висловив сподівання, що ця ініціатива буде підтримана.

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.