Пошук по сайту

Анонси подій

Оголошення

Архів новин

Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
8437885
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
8549
12815
77936
8271341
140472
393258
8437885

Ваш IP: 34.204.202.44
10 квітня 2020 14:13

Україна і Європейський інвестбанк обговорюють можливості посиленої взаємодії в інноваціях, освіті та інфраструктурі – зустріч Прем’єр-міністра з Віце-президентом ЕІБ

Україна і Європейський інвестиційний банк - один з головних фінансових партнерів держави – обговорюють можливості посилення взаємодії по вже затвердженим проектам співпраці та проектам у сфері розвитку інновацій, освітнього простору, інфраструктури, енергомодернізації та децентралізації. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Віце-президентом ЄІБ Вазілом Гудаком. 

Станом на жовтень портфель проектів Банку в Україні нараховує 18 проектів на суму 5,67 млрд євро. Причому спектр проектних напрямків – від відновлення міст Сходу та розвитку малого та середнього бізнесу до підвищення безпеки автошляхів. Так, домовленість саме про фінансування проектів з безпеки руху було досягнуто під час травневого візиту Володимира Гройсмана до Брюсселя. А зараз сторони, серед іншого, обговорюють можливості більш системної кооперації з муніципалітетами в сегменті розвитку транспортних мереж.

«Будемо раді розширювати співпрацю і підтримувати зв’язок на рівні Банк-Уряд-муніципалітети», - сказав Володимир Гройсман.

«Насправді ми вражені тим, скільки вже зроблено вашим Урядом в Україні. Нам приємно чути, що Україна хоче стати більш інноваційною, більш технологічною, і ми завжди готові допомогти вашій країні», - сказав Вазіл Гудак.

Він запропонував закріпити досягнуті домовленості під час грудневого візиту Глави Уряду України до Брюсселя і підписати відповідні проектні документи.

У ході перемовин, Прем’єр-міністр поінформував співрозмовника про поточну ситуацію в Україні. Відзначив пріоритети роботи Уряду, серед яких - економічний ріст, продовження децентралізації, реформи в освіті, охороні здоров’я, старт серйозної приватизації, ухвалення проекту держбюджету, який дозволить зберегти економічну стабільність в період виборчих процесів.

Глава Уряду наголосив, що Україна наразі долає серйозні економічні і геополітичні виклики і запроваджує серйозні реформи, тож набір фінансових інструментів, які пропонує Європейський інвестбанк, є у нагоді. У цьому контексті сторони домовилися проінвентаризувати існуючі проекти співпраці з Банком і видати спільну дорожню карту реалізації ініціатив. Вазіл Гудак повідомив, що наразі Банк має у своєму розпорядженні збільшений бюджет на проекти в країнах Східного партнерства. І Україна може розраховувати на цей ресурс. А це сотні мільйонів євро на рік.

Прем’єр-міністр подякував за пропозицію і наголосив, що економіка України буде зростати. «І нам потрібні інвестиції. Тож будемо відкривати можливості», - зазначив Володимир Гройсман.

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.