Пошук по сайту

Архів новин

Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
38668494
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
4264
40658
106787
38429991
486425
701968
38668494

Ваш IP: 44.192.48.196
21 червня 2024 02:06

Огляд змін у земельному законодавстві, які відбулися у листопаді 2014 року

1. Законодавчі та нормативні зміни

25 листопада 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» від 14 жовтня 2014 року № 1701-VII.

Законом, зокрема, було внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»наступного змісту.

По-перше, у Законі з’явилась норма, за якою інформація про зареєстровані права та їх обтяження, що міститься у Державному реєстрі прав, є відкритою та загальнодоступною. Внаслідок реалізації вказаної норми, у Законі встановлено право будь-якоїфізичної чи юридичної особи на отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав) про права та обтяження на певний об'єкт нерухомого майна.

 

При цьому органи державної влади, органи місцевого самоврядування, суди, органи внутрішніх справ, прокуратури, Служби безпеки України, адвокати та нотаріуси можуть отримувати інформацію двох видів:

- за суб’єктом права;

- за об’єктом нерухомого майна.

Закон передбачає надання вказаним суб’єктам безпосереднього доступу до Державного реєстру прав за умови ідентифікації відповідної посадової особи за допомогою електронного цифрового підпису. Порядок доступу буде визначати Уряд (на сьогодні такий порядок не визначений).

Усі ж інші фізичні та юридичні особи зможуть отримувати інформацію лише про права на певний об’єкт нерухомого майна (тому, отримати, наприклад, повний перелік об’єктів нерухомості, які належать певній особі, вони не зможуть). Відрізняється також порядок отримання вказаними особами зазначеної інформації. Отримати потрібну інформацію можна буде:

- у електронній формі через офіційний веб-сайт Укрдержреєстру.

- шляхом надання письмової заяви про одержання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (особисто та через установи поштового зв’язку) до органу державної реєстрації прав або нотаріуса.

Слід зазначити, що зазначені положення є досить прогресивними і відкритість інформації про права власності на нерухомість неодмінно матиме позитивний ефект у справі боротьби з корупцією. Проте, зауважуємо, що Державний реєстр речових прав на нерухоме майно функціонує лише з 1 січня 2013 року і на сьогодні має у своєму розпорядженні інформацію лише про досить невелику частину нерухомого майна (це лише ті об’єкти, які були задіяні у трансакціях, що відбулись з 2013 року). Основний масив інформації про права на землю накопичений у Державному земельному кадастрі і до складу Державного реєстру не передавався. Це ж саме стосується і інформації про права власності на будівлі та споруди, які реєструватись до 2013 року комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації. Було б досить корисним, якщо б згодом було відкрито загальний доступ і до вказано інформації.

 

2. Акти органів виконавчої влади у сфері земельних відносин

Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про звільнення Рудика С.Я. з посади Голови Державного агентства земельних ресурсів України» від 26 листопада 2014 р. № 1136-р.

Розпорядженням звільнено Рудика Сергія Ярославовича з посади Голови Державного агентства земельних ресурсів України у зв’язку з обранням його народним депутатом України.

Рудик С.Я. був призначений на вказану посаду 09 квітня 2014 р. З 10 вересня по 26 листопада 2014 року був відсторонений від виконання обов’язків за посадою.

Наказ Держземагентства України від 03.11.2014 № 358 «Про затвердження критеріїв відбору об’єктів для проведення планових аудиторських досліджень».

Наказом затверджені Критерії відбору об'єктів для проведення планових внутрішніх аудитівтериторіальних органів Держземагентства України, що здійснюються підрозділами внутрішнього аудиту/фахівцями з внутрішнього аудиту у системі Державного агентства земельних ресурсів України, та Критерії відбору об'єктів для проведення планових внутрішніх аудитів державних підприємств, що належать до сфери управління Державного агентства земельних ресурсів України, що додаються.

Начальникам головних управлінь Держземагентства в областях та місті Києві на підставі підпункту 1.1 цього наказу розробити та затвердити Критерії відбору об’єктів для проведення планових внутрішніх аудитів відповідних територіальних органів, що здійснюються підрозділами внутрішнього аудиту/фахівцями з внутрішнього аудиту головних управлінь Держземагентства України.

Керівників підрозділів з внутрішнього аудиту/фахівців з внутрішнього аудиту Держземагентства України та його територіальних органів зобов’язати при складанні планів діяльності з проведення внутрішніх аудитів на перше/друге півріччя відповідного року затверджувати критерії відбору шляхом внесення змін до критеріїв оцінки ризиків.

Наказ Держземагентства України від 03.11.2014 № 359 «Про визначення відповідального підрозділу».

Наказом  визначено Департамент кадрової політики та персоналу Держземагентства України відповідальним за проведення перевірки достовірності відомостей, що подаються посадовими і службовими особами Держземагентства України, територіальних органів Держземагентства України та керівниками державних підприємств, що належать до сфери управління Держземагентства України, а також особами, які претендують на зайняття відповідних посад, щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади».

Наказ Держземагентства України від 04.11.2014 № 362 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Держземагентства України від 22.10.2014 № 348».

Наказом визнано таким, що втратив чинність, наказ Держземагентства України від 22.10.2014 № 348 «Про надання доступу до програмного забезпечення Державного земельного кадастру в режимі читання».

Наказом № 348 державному підприємству «Центр державного земельного кадастру» було доручено провести технічні заходи з підключення автоматизованих робочих місць в приміщеннях Генеральної прокуратури України (кабінети № 1409, службовий кабінет старшого помічника першого заступника Генерального прокурора України будівлі по вул. Різницькій, 13/15). Цим же наказом було надано доступ з автоматизованих робочих місць в приміщеннях Генеральної прокуратури України до всіх відомостей Державного земельного кадастру в режимі читання та користування статистичною звітністю начальнику Управління державного земельного кадастру Головного управління Держземагентства у Київській області Кучеру Роману Володимировичу.

Наказ Держземагентства України від 05.11.2014 № 363 «Про внесення змін до наказу Держземагентства України від 06.09.2013 № 358».

Наказом внесені зміни до пункту 1 наказу Держземагентства України від 06.09.2013 № 358 «Про організацію адміністрування АС ДЗК» виклавши в такій редакції:

«1. Призначити адміністратором безпеки локальної обчислювальної мережі центрального апарату Держземагентства України Автоматизованої системи Державного земельного кадастру головного спеціаліста відділу захисту інформації Управління інформаційних технологій та захисту інформації Держземагентства України Славіцького Я. В.».

Наказ Держземагентства України від 06.11.2014 № 364 «Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів».

Наказом анульовані кваліфікаційні сертифікати інженера-землевпорядника згідно з додатком.

Також Управлінню державної експертизи та ліцензування (Царик К.В.) доручено внести відомості про анулювання до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників не пізніше ніж через три робочі дні після підписання цього наказу.

Наказ Держземагентства України від 20.11.2014 № 379 «Про організацію реєстрації апаратури супутникових радіонавігаційних систем».

Наказом встановлено, що реєстрація апаратури супутникових радіонавігаційних систем геодезичного коду 9015 за товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності, що застосовується під час проведення топографо-геодезичних, картографічних, аерофотознімальних, проектних, дослідницьких робіт і вишукувань та кадастрових зйомок, крім апаратури зазначеного типу Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, здійснюється Департаментом топографо-геодезичної і картографічної діяльності Держземагентства України.

Також затверджено форму журналу реєстрації апаратури супутникових радіонавігаційних систем геодезичного коду 9015 за товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності, що застосовується під час проведення топографо-геодезичних, картографічних, аерофотознімальних, проектних, дослідницьких робіт і вишукувань та кадастрових зйомок, крім апаратури зазначеного типу Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України.

Наказ Держземагентства України від 24.11.2014 № 381 «Про затвердження плану заходів Державного агентства земельних ресурсів України щодо участі у проведенні у 2014 році Всеукраїнського тижня права».

Затверджено план заходів Державного агентства земельних ресурсів України щодо участі у проведенні у 2014 році Всеукраїнського тижня права. Вказаним планом передбачено здійснення  структурними підрозділами Держземагентства наступних заходів: підготовки публікацій у засобах масової інформації з питань реалізації і захисту прав людини, проведення навчань, лекцій, бесід з працівниками Держземагентства України з питань реалізації і захисту прав людини, надання безоплатної первинної правової допомоги населенню з питань реалізації і захисту прав людини в межах компетенції Держземагентства України.

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.