Пошук по сайту

Архів новин

Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
38549606
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
5267
17380
119615
38234788
367537
701968
38549606

Ваш IP: 100.28.227.63
16 червня 2024 05:45

Звіт про роботу Управління Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області протягом 2013 року

Управління Держземагентства у Вінницькому районні Вінницької області реалізовує повноваження Держземагентства України на території  м. Вінниці та Вінницького району.

Управління Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області підпорядковане Держземагентству України та Головному управлінню Держземагентства у Вінницькій області.

Управління Держземагентства у Вінницькому районні Вінницької області діє відповідно до Положення про Управління Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області, яке затверджене наказом Держземагентства України від 13.09.2012 № 433.

До складу Управління Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області входять юридичний сектор та два відділи: державного земельного кадастру; землеустрою, охорони та ринку земель.

Керівництво Управлінням Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області здійснюється начальником та заступником.

За звітний період на особистих прийомах громадян начальником Управління та заступником безпосередньо було прийнято 365 осіб. Частина громадян, що виявили бажання потрапити на особистий прийом до начальника Управління (365 осіб) отримали допомогу у вирішенні порушених ними питань з боку посадових осіб Управління, в процесі підготовки матеріалів до особистого прийому. Серед питань, які порушуються на особистих прийомах громадян керівництвом Управління, більшу частину складають питання з приводу надання допомоги у вирішенні спірних питань щодо права власності на земельні ділянки та питання надання допомоги в оформленні права власності на земельні ділянки, виділення земельних ділянок на території м. Вінниці та Вінницького району.

На виконання Закону України «Про адміністративні послуги» та Національного Плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та   виконання доручення начальника Головного управління Держземагентства у Вінницькій області Коника О. М.  щодо прискорення процесу створення у регіонах мережі центрів надання адміністративних послуг, з ініціативи Управління Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області проведено робочі зустрічі з головою та заступниками голови Вінницької міської ради, координатором центрів надання адміністративних послуг від ОДА, з метою запровадження надання Управлінням  адміністративних послуг населенню через мережу «прозорих офісів».

Наслідком активного та ефективного діалогу керівництва Управління  з мерією міста стало укладання угоди про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг, відповідно до якої прийом громадян з питань надання адміністративних послуг здійснюється через центри надання адміністративних послуг Вінницької міської ради «Прозорий офіс».

Стан надання адміністративних послуг.

За звітний період через Центри надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» було прийнято та опрацьовано 21740 заяви громадян та юридичних осіб з питань надання адміністративних послуг, з них:

заяв щодо видачі витягу з технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки;

11924 заяв щодо реєстрації земельних ділянок;

8208 заяв щодо видачі витягів з Державного земельного кадастру;

749 заяв щодо видачі висновку про погодження документації із землеустрою;

845 заяв щодо видачі довідки про кількісні характеристики земельної ділянки, розподілення земель між власниками і користувачами (за даними державної статистичної звітності форма 6-зем);

33 заяв щодо реєстрації земельних сервітутів;

10 заява щодо видачі відомостей з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою;

1 заява про надання висновку щодо меж географічного місця, з яким пов’язані особливості, певні якості та інші характеристики товару.

Серед позитивних здобутків також слід відмітити досягнення домовленостей щодо прийому громадян Державними кадастровими реєстраторами м. Вінниці через центр надання адміністративних послуг Вінницької міської ради.

Стан ведення Державного земельного кадастру.

З 1 січня 2013 року було прийнято низку нормативно-правових актів в сфері державного регулювання реєстрації права власності на земельні ділянки, інформації про земельні ділянки та порядку надання такої інформації.

У складі Управління Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області працює 9 державних кадастрових реєстраторів, з них: 3 державні кадастрові реєстратори по м. Вінниці, 6 державних кадастрових реєстраторів по Вінницькому району.

Попри малочисельний особовий склад, ними виконується громіздка робота з проведення держаної реєстрації земельних ділянок та надання інформації з Державного земельного кадастру.

За звітний період було розглянуто 5208  заяв по м. Вінниця та 14957 заяви по Вінницькому району (всього було опрацьовано 20165 заяв фізичних та юридичних осіб):

11924 заяви щодо реєстрації земельних ділянок:

Вінницький район – 9011;

м. Вінниця – 2913;

було відмовлено у здійсненні державної реєстрації:

Вінницький район – 620;

м. Вінниця – 25.

8208 заяв щодо надання відомостей з Державного земельного кадастру:

Вінницький район – 5922;

м. Вінниця – 2286.

Заяви щодо внесення інформації про встановлення сервітутів:

м. Вінниця – 9 заяв;

Вінницький район – 24 заяви.

Провівши аналіз зазначеної інформації слід зазначити, що Управління Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області стоїть на першому місці по кількості прийнятих та опрацьованих заяв серед решти Управлінь (відділів) Держземагентства на території Вінницької області.

В 2013 році до Державного бюджету України надійшло близько 2500000 гривень за надані Управлінням Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області адміністративні послуги.

На даний час,  з метою належного виконання доручень Президента України та Кабінету Міністрів України, зокрема, щодо надання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг, виконання доручень Держземагентства України та Головного управління Держземагентства у Вінницькій області, щодо забезпечення належного виконання вищевказаних доручень, враховуючи позитивний досвід співпраці з Вінницькою міською радою в сфері надання адміністративних послуг, проводяться переговори щодо запровадження з 1 січня 2014 року прийому громадян всіма державними кадастровими реєстраторами через центри надання адміністративних послуг Вінницької міської ради.

В 2013 році забезпечено проведення робіт, які виконувались ВФ ДП «Центр державного земельного кадастру», щодо внесення інформації до Державного земельного кадастру за допомогою програмного комплексу «Національна кадастрова система».

Стан правової роботи та розгляд звернень громадян.

За звітний період Управління Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області  взяло участь у розгляді 569 судових справ, з них: 540 – розглядались (розглядаються) у Вінницькому районному суді Вінницької області,  23 судові справи – у Вінницькому міському суді Вінницької області, 6 судових справ – у Вінницькому окружному адміністративному суді.

Найбільш поширені питання позовних скарг в судових справах, стороною в яких виступає (виступало) Управління Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області є визнання недійсним договорів оренди землі, визнання недійсними  державних актів на право власності на земельні ділянки, визнання недійсними рішень (розпоряджень) органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, а також визнання права власності на земельні ділянки за громадянами, визнання недійсними договорів оренди землі, про встановлення порядку користування земельною ділянкою.

Загалом надійшло та було розглянуто Управлінням 192 звернення, пропозиції, скарги та заяв. Найбільш поширенні питання: надання земельних ділянок у власність на території Вінницького району; вирішення спірних питань навколо володіння, користування, та розпорядження земельними ділянками; скарги на дії/бездіяльність органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на провадження господарської діяльності щодо проведення землевпорядних робіт. Найбільше звернень надійшло по Вінницько-Хутірській, Некрасівській, Бохоницькій, Агрономічній сільським та Стрижавській селищній радам, а також по м. Вінниця.

Протягом 2013 року на адресу Управління Держземагентства у Вінницькому районі надійшло та було розглянуто 68 запитів про доступ до публічної інформації. За результатами розгляду запитів надано позитивні відповіді.

Було здійснено 47 виїзних прийомів начальником Управління в сільські (селищні) ради з метою особистого прийому громадян та надання роз'яснень норм чинного законодавства і нововведень у земельних відносинах.

Було прийнято участь у 49 особистих прийомах голови Вінницької районної державної адміністрації стосовно порядку реєстрації земельних ділянок та нововведень у земельному законодавстві.

В приміщенні Управління розміщено інформаційні стенди, на яких висвітлено актуальні питання земельного законодавства та інформацію про роботу відділів та державних кадастрових реєстраторів Управління.

Стан боротьби з корупцією.

В повному обсязі було забезпечено організацію подання посадовими особами Управління Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру  за 2012 рік за формою,  що передбачена Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

На нарадах-семінарах, які проводились щотижнево, здійснювалось вивчення та обговорення питань стосовно  виконання законодавства про державну службу, засади запобігання та протидії корупції, а також реалізації заходів щодо запобігання корупційним проявам та реагування на них, стану роботи зі скаргами та повідомленнями громадян у цій сфері.

Навчальними планами підвищення кваліфікації працівників Управління Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області  на 2013 рік було передбачено вивчення питань дотримання антикорупційного законодавства, забезпечення дотримання Загальних правил поведінки державних службовців.

З метою виконання п. 2.12 протокольного доручення за підсумками наради з питань протидії корупції в органах земельних ресурсів під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Присяжнюка М.В. від 16.09.2011 щоквартально  в Управлінні Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області проводились розширені заняття з питань дотримання антикорупційного законодавства, та тематичні наради з питань недопущення корупційних діянь.

Стан проведення нормативно-грошової оцінки земель  населених  пунктів

Роботи по оновленню нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів були завершені в повному обсязі. Але незважаючи на широкомасштабну роз’яснювальну роботу серед сільських (селищних) рад, яка проводилась як в письмовій, так  і в усній формі, сільськими (селищними) радами вчасно не була опублікована нормативно-грошова оцінка в засобах масової інформації, внаслідок чого в Управлінні Держземагентства у Вінницькому районі Вінницької області відсутні вихідні дані для надання витягів з нормативно-грошової оцінки в 2013 році.

Нормативна грошова оцінка по Степанівській та Стадницькій сільській раді Вінницького району не була опублікована в 2013 році, що унеможливить видачу витягів про нормативну грошову оцінку земельних ділянок в 2014 році.

Нормативна грошова оцінка по іншим населеним пунктам Вінницького району вступає в силу з 1 січня 2014 року.

Грошова оцінка земель м. Вінниці була проведена в повному обсязі, та вступає в силу з 1 січня 2014 року.

Стан ведення землеустрою, охорони та ринку земель

Станом на 30.09.2013  кількість громадян, які набули право на земельну частку (пай), становить 18332 особи,  з них 18220 осіб отримали сертифікати на земельну частку (пай), що становить 99,4% від загальної кількості осіб, які мають право на земельну частку (пай).

18229 осіб оформили державні акти на право власності на земельні частки (пай), що становить 100% від кількості отриманих сертифікатів.

17559 особам видано державні акти на право власності на земельні ділянки,  що становить 96,2% від загальної кількості осіб, які набули право на земельну частку  (пай).

Громадяни, які набули право на земельну частку (пай), розпорядились ними таким чином:

2797 особи обробляють самостійно;

1727 особи не визначились, як розпорядитись своїм правом;

103 чоловік не витребували сертифікати, хоча 30 земельних ділянок використовують без правовстановлюючих документів.

Станом на 30.09.2013 р 13625 осіб уклали договори оренди на загальну площу 27266 га. Всі договори оренди укладено з відсотком не менше 3%, з них зареєстровано 12039.

За минулий рік виплата за  оренду земельних часток (паїв) склала 96,14%.

 

На території Вінницького району сформовано 2995,8 га орних земель запасу, що складає 55% від загальноюї площі орних земель району.

На умовах оренди використовується 651,7 га орних земель району, що складає 22% від загальної площі.

Середній розмір орендної плати в 2013 році складає 659,41 гривень / га, що на 267 грн. більше, ніж у 2012 році (392 грн/га).

Для порівняння: по Вінницькій області середній розмір орендної плати складає 561 грн./га, що на 98 грн./га менше, ніж середній показник по Вінницькому районі.

За оренду орних земель запасу в 2013 році нараховано 434,718 тис. грн., що на 167,518 тис. грн. більше, ніж у 2012 році (267,2 тис. грн.), з них сплачено 422,588 тис. грн., що становить 97,21%.

На території Вінницького району сформовано орних земель резервного фонду на площі 2490,6 га, що складає 45% від загальної площі орних земель району.

На умовах оренди землі резервного фонду району використовуються на площі 829,1 гектар, або 33% від загальної їх площі.

Середній розмір орендної плати порівняно з 2012 роком (374 грн./га) збільшився на 148 грн. і складає 522 грн. за гектар.

Для порівняння: по Вінницькій області середній розмір орендної плати становить 585,3 грн./га, що на 63 грн./га більше, ніж середній показник по Вінницькому району .

За оренду орних земель резервного фонду у 2013 році нараховано 433,231 тис. грн., з них сплачено 433,13 тис. грн., що становить 100%. Порівняно з 2012 роком нарахування за оренду орних земель резервного фонду зросли на 285,724 тис. грн. У 2012 році нарахування склали 297,9 тис. грн.

Загальна кількість водних об’єктів на території Вінницького району становить 442 ставка, загальна площа яких складає 1359,3515 га, з них:

перебувають в оренді 152 (загальна площа 1039,99 га);

перебувають в платному користуванні 17 ставків (площа 52,61 га);

ненадані в оренду та користування землі водного фонду загальною площею 524,35 га;

182,15 га – (50 ставків) визначені як інвестиційно-привабливі землі і включені до переліку земельних ділянок, право оренди яких може бути придбано шляхом аукціону.

Середня орендна плата за землі водного фонду складає 398,9 грн. за 1 га, що на 41,41 грн. більше в порівнянні з минулим роком.

На даний час відповідно до укладених договорів, сплачено 417459,70 грн., що становить 96 %.

Протягом звітного періоду органами місцевого самоврядування та виконавчої влади Вінницького району було продано 6 земельних ділянок несільськогосподарського призначення загальною площею 5,01 га, вартістю 1 мільйон 684 тисячі гривень.

Протягом звітного періоду на території м. Вінниці було реалізовано 37 земельних ділянок, загальною площею 2,9042 га, вартістю 4 мільйони 663 тисяч 996 гривень.

В 2013 році на території Вінницького району проведено інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності на площі 2366 га. Зазначені землі  в подальшому можуть бути надані згідно чинного законодавства для сільськогосподарського використання.

В 2013 році  завершено проведення робіт щодо зміни меж с. Гавришівка, Вінницького району.

На виконання доручення Президента України протягом 2013 року проведено роботи по розробленню та погодженню проектів землеустрою по еколого-економічному обґрунтуванню сівозмін, а саме:

1578,80 га – на території Пултівецької сільської ради;

395,32 га – на території Малокрушлинецької сільської ради.

Проведено комплекс робіт по комплектації обліку архівних документів.

Створено електронний реєстр Державного фонду документації із землеустрою.

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.