Освіта
У Вінницькому районі функціонує 26 закладів загальної середньої освіти.
Також, функціонує 12 закладів дошкільної освіти та 9 ЗДО у складі НВК: смт. Десна, с. Медвідка, с. Широка Гребля, с. Вінницькі Хутори, с. Побережне, с. Степанівка, с. Оленівка, с. Мізяківські Хутори, с. Великі Крушлинці.
Завершена робота по капітальному ремонту даху Лаврівської СЗШ І-ІІ ступенів в с. Лаврівка, Вінницького району, Вінницької області. На даний час готуються документи до оплати за виконані роботи в сумі 242,0 тис грн.(державний та районний бюджети ).
Здійснено розрахунок за виконані роботи при капітальному ремонту (заміна вікон та дверей) Гавришівської СЗШ І-ІІІ ступенів по вул. Гагаріна,17 Вінницького району, Вінницької області на суму 159,4 тис. грн. (субвенція з державного бюджету)
Проведено роботи по об’єкту «Капітальний ремонт приміщення (заміна вікон) Переорської СЗШ І-ІІ ст. в с. Переорки Вінницького району, Вінницької області» за рахунок субвенції з державного бюджету в сумі 90,0 тис. грн.
Виготовлено ПКД:
- на капітальний ремонт будівлі Стрижавської ЗОШ І-ІІІ ступенів по вул. Київська 176, смт Стрижавка, Вінницького району, Вінницької області (утеплення будівлі школи та заміна даху);
- на утеплення фасаду Лаврівської школи, вартість ПКД понад 50 тис.грн.;
- по капітальному ремонту даху приміщення та утеплення фасаду Стадницької ЗОШ І-ІІ ступенів в с. Стадниця, Вінницького району, Вінницької області, вартість робіт складає понад 5 млн.грн.. На разі триває тендерна процедура. На сьогоднішній день наявні кошти в сумі 350 тис.грн.;
- на виконання робіт по реконструкції будівель навчально-виховного закладу: «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей смт Стрижавка, по вул. 40-річчя перемоги, 3 смт Стрижавка Вінницького району» 497,0 тис. грн. Вартість робіт складає 28 млн.500 грн.;
- щодо ремонту даху Агрономічненської школи. Завершується тендерна процедура в системі закупівель «Prozorro», визначається переможець. Вартість робіт складає понад 8 млн. грн., на рахунку наявні 2 млн. грн.
Відкореговано ПКД:
- по реконструкції приміщень в НВК в с.Великі Крушлинці. Визначений Переможець через систему «Прозоро», триває період оскарження перед підписанням Договору. На рахунку 1млн.400 тис. грн.;
- на капітальний ремонт приміщень Степанівського НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ в селі Степанівка Віницького району Вінницької області. Підготовлено тендерну документацію, вартість робіт - 613 тис.грн.
- щодо влаштування внутрішніх вбиралень в Мізяківсько-Хутірському НВК. Готується тендерна документація. Вартість робіт понад 450 тис.грн.
Виготовляється ПКД:
- по об’єкту: «Реконструкція зовнішніх мереж каналізації з влаштуванням малих очисних споруд Некрасовської ЗОШ І-ІІІ ступенів по вул. І. Франка, 4 в с. Некрасово Вінницького району Вінницької області».
Розірвано договір по об’єкту: «Завершення будівництва ЗОШ І-ІІ ступенів в с. Ільківка по вул. Зарічна, Вінницького району, Вінницької області. Здійснено перерахунок кошторисної частини ПКД, готується тендерна документація.
Проведено допорогову закупівлю по капітальному ремонту даху Малокрушлинецької СЗШ І-ІІІ ступенів в с. Малі Крушлинці Вінницького району Вінницької області. Ведуться роботи.
На сайті «Прозорро» розміщені усі закупівлі щодо «Нової української школи», (парти, комп’ютера та дидактичний матеріал). Загальна вартість 1 млн. 453тис.400 грн. Відбувся аукціон по партах, визначається переможець.
Здійснено закупівлю щодо придбання парт для закладів освіти Вінницького району, вартість складає 507 тис.грн. Поставка меблів розпочнеться з 28.07.2018 року.
Тривають закупівлі по продуктах харчування.
Придбано брикети та вугілля для навчальних закладів Вінницького району на суму: брикети – 2667629,16 грн, вугілля – 253799 грн.
Охорона здоров’я
Головним завданням є забезпечення доступності медичних послуг, профілактика та раннє виявлення захворювань.
Вінницька центральна районна клінічна лікарня.
Вінницька центральна районна клінічна лікарня надає амбулаторну та стаціонарну допомогу населенню Вінницького району (80 217 чол. за даними центрального статистичного управління). Розвинена мережа допоміжних лікувально-діагностичних підрозділів: кабінет функціональної діагностики, УЗД, фізіотерапевтичний кабінет, кабінет ЛФК, клініко-діагностична лабораторія, серологічна лабораторія, рентгенологічний кабінет.
Приміщення поліклініки розраховане на 415 відвідувань в зміну.
Станом на 01.07.2018 року ліжковий фонд складає – 300 стаціонарних ліжок. Забезпеченість стаціонарними ліжками становить 37,4 на 10 тис. населення.
Утримується лікарня за рахунок коштів медичної субвенції з державного бюджету та коштів районного бюджету.
Проводиться робота щодо покращення матеріально-технічної бази лікарні.
Проведено поточний ремонт електрощитової та електричної проводки стаціонару, коридору на 1-му поверсі головного корпусу ВЦРКЛ – 48 700 грн.
Ліквідовано прорив водопровідної труби, що постачає воду до поліклінічного та інфекційного відділення та головного корпусу – 41 827 грн.
Проведено поточний ремонт приміщення екстреної медичної допомоги – 31 200 грн., ремонт ганка – 6 900 грн., ремонт кисневого проводу – 49 900 грн., проведено гідравлічне випробовування системи опалення – 4 600 грн.
Комунальне некомерційне підприємство «Вінницький районний центр первинної медико-санітарної допомоги»:
До складу районного центру первинної медико-санітарної допомоги увійшли структурні підрозділи:
- 15 амбулаторій ЗПСМ;
- 37 ФАПів.
За І півріччя 2018 року видатки ЦПМСД на наркотичні засоби становлять 40973,69 грн.
Рішенням 43 сесії 7 скликання від 29.05.2018 р. Вінницькою районною радою прийнято зміни до Програми «Майбутнє Вінницького району – в збереженні здоров’я громадян на 2016-2020рр».
На 2018 рік навчання 3-х студентів Вінницького Національного державного медичного університету ім. Пирогова складає в сумі 53,9 тис. грн.
З метою забезпечення своєчасної підготовки КНП «Вінницького районного медичного центру ПМСД» до опалювального періоду було проведено обстеження газових труб підземних систем на суму 918,00 грн. На сьогоднішній день закуплено вугілля на суму 21,25 грн. та дров на суму 38,8 тис. грн.
Продовжується капітальний ремонт І поверху адміністративного корпусу Вінницького районного медичного центру ПМСД на який було виділено кошти у сумі 730 564, 81 грн.
З метою впровадження Концепції реформи системи охорони здоров’я, придбано частково програмне забезпечення комп’ютерної програми «Мед Ейр» на суму 30,0 тис.грн. у кількості 17 робочих місць.
Опалення закладів:
Із 15 амбулаторій ЗПСМ: на газу – 9
на вугіллі – 5
централізовано - 1
Із 37 ФАПів: на газу – 19
на вугіллі, дрова – 10
на електроопалені – 8
Культура
Мережа: 80 закладів культури системи Міністерства культури України, в т.ч.:
- 40 клубних установ;
- централізована бібліотечна система, у складі центральної районної бібліотеки та 32 бібліотек-філій;
- 4 початкових спеціалізованих навчальних заклади, в т.ч. 2 дитячі музичні школи та 2 дитячі школи мистецтв;
- 3 музейних заклади.
Рішенням сесії Лука Мелешківської об’єднаної територіальної громади від 8 червня 2018 року № 2 відкрито Прибузький, Цвіжинський та Тютьський сільські клуби.
Бюджет: Протягом І півріччя 2018 року освоєно бюджетних асигнувань на суму 22721,4 млн. грн., що становить 79,88 % від річного плану. Окрім цього, від надання платних послуг населенню, оренди приміщень отримано 287,0 тис. грн.
Заборгованість по енергоносіях і заробітній платі відсутня.
Станом на 01.07.2018 року проведено ремонтні роботи в закладах культури району на загальну суму – 757,1 тис.грн. в т.ч.:
- капітальний ремонт приміщення та перекриття даху Стадницького сільського будинку культури, виконано роботи на суму – 462,3 тис.грн.
- улаштування опалювальної системи із твердопаливним котлом Гавришівського сільського будинку культури, виконано роботи на суму – 294,8 тис.грн.(державний бюджет).
Крім цього, протягом І півріччя 2018 року проведено закупівлю природного газу на загальну суму - 143,9 тис. грн., придбано комбопідсилювач на загальну суму – 16,1 тис.грн. та ноутбук на загальну суму – 12,7 тис.грн. через систему електронних закупівель «Прозоро»
Протягом І півріччя 2018 року придбано нової книжкової продукції на загальну суму –33,9 тис. грн.
Бюджетна політика
Доходи
До загального фонду місцевих бюджетів району (без бюджетів ОТГ) за 1 півріччя 2018 року надійшло власних доходів в сумі 77,2 млн. грн., що становить 110,1% до планового розпису 6-ти місяців (70,1млн.грн.) та 54,6% до річного плану (заплановано 141,4млн.грн.), понад план надійшло 7,1млн.грн. Перевиконання планових показників відбулось за рахунок понадпланових надходжень по платі за землю в сумі 4,2млн. грн., податку на доходи фізичних осіб – 1,2 млн. грн. та єдиному податку в сумі 1,1млн.грн. Порівняно з відповідним періодом 2017 року надходження збільшились на 17,8млн. грн., в тому числі по податку на доходи фізичних осіб на 8,7 млн. грн., платі за землю на 4,1 млн. грн., єдиному податку на 3,2 млн. грн.
Планові показники за 6 місяців 2018 року виконали 23 із 25 місцевих бюджетів району. Невиконання відбулося по Великокрушлинецькій с/р на 8,0 тис.грн., або на 3,9% та по Малокрушлинецькій с/р на 3,1тис.грн. або 0,8%. По Великокрушлинецькій с/р причиною невиконання є несвоєчасне перерахування місцевим відділенням «Укрпошти» більше 12,0тис.грн. земельного податку з фізичних осіб до сільського бюджету. По Малокрушлинецькій с/р невиконання через несплату податків власниками паїв, які вивели їх з фермерських господарств (одноосібники).
Найвищий рівень виконання до планових показників помісячного розпису мають Гуменська сільська рада – 209,4%, Дорожненська сільська рада – 173,9% та Агрономічна сільська рада – 138,2%.
Найнижчий відсоток виконання до річних показників мають сільські ради: Стадницька – 34,1%, Лаврівська – 37,7%, Бохоницька – 39,4%, Малокрушлинецька – 40,5% та Побережненська – 43,0%.
Крім власних доходів до бюджету району надійшла базова дотація з державного бюджету в сумі 8,8млн.грн. та додаткова дотація з обласного і бюджетів ОТГ в сумі 11,0млн.грн., що становить 100,0% до плану та субвенції з державного, обласного і місцевих бюджетів в сумі 337,6 млн. грн., що становить 98,2% планових показників.
По спеціальному фонду за 6 місяців 2018 року надійшло 7,5 млн. грн., з яких 5,8 млн. грн. – це власні надходження бюджетних установ, 0,5 млн. грн. – екологічний податок, 0,5 млн. грн. – надходження коштів від продажу землі. Також до спеціального фонду надійшло 10,0 млн. грн. іншої субвенції з місцевих бюджетів та 0,4 млн.грн. субвенції на дороги.
Видатки
Протягом І півріччя 2018 року по зведеному бюджету району проведено видатків загального фонду в сумі 404,4млн.грн (з урахуванням міжбюджетних трансфертів), що становить 61,8% планових призначень до уточненого плану на рік (план – 654,6млн.грн)
Кошти місцевих бюджетів в першу чергу спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери. Так, на зазначені цілі використано 363,9млн.грн, або 89,9% всіх видатків загального фонду, в тому числі на:
- освіту – 103,8млн.грн;
- охорону здоров’я – 36,0млн.грн;
- соціальний захист населення та соціальне забезпечення – 215,9 млн.грн;
- культуру і мистецтво – 6,9млн.грн;
- фізичну культуру і спорт – 1,3млн.грн.
Із загальної суми видатків загального фонду на захищенні статті використано 353,4млн.грн, або 87,4%, в тому числі: на оплату праці працівників бюджетних установ з нарахуваннями – 122,9млн.грн, трансферти населенню – 213,7млн.грн, медикаменти – 0,3млн.грн, продукти харчування – 3,6млн.грн, оплату енергоносіїв – 12,9млн.грн.
По спеціальному фонду за І півріччя 2018 року проведено видатки в сумі 36,2млн.грн (з урахуванням міжбюджетних трансфертів), що становить 45,9% до уточненого плану на рік (78,7млн.грн).
Агропромисловий комплекс
Рослинництво
Загальна площа сільськогосподарських угідь – 66,6 тис. га, з них ріллі –56,5 тис. га. З усієї ріллі надано у власність та користування – 54,2 тис. га.
Сільськогосподарську діяльність на території району здійснюють 140 агроформувань, в т.ч. приватних підприємств – 10, господарських товариств – 33, фермерських господарств - 93, інших суб’єктів господарювання – 4.
Основною спеціалізацією сільськогосподарських підприємств всіх форм власності в рослинництві є вирощування зернових культур (пшениця, ячмінь, кукурудза ) і технічних культур (цукрові буряки, соняшник, соя, озимий ріпак), в тваринництві – виробництво м’яса і молока, яєць.
Під урожай 2018 року посіяно 3525га озимого ріпаку, 8116га озимої пшениці і третікале, 26га озимого жита та 261га озимого ячменю.
Завершено посів ярих культур.
Вся посівна площа по сільгосппідприємствах склала 31.8 тис.га.
Для зимівлі худоби у зимово-стійловий період 2018-2019 років заготовлено 1170 тонн сіна, або на корову по 1.6 тонн та 4320 тонн сінажу, на корову 5.9 тонн.
Тваринництво
Станом на 01.07 2018 року в сільгосппідприємствах району утримується 1569 гол. великої рогатої худоби), в тому числі корів молочного напрямку – 732 гол. Свиней - 7976 гол. В районі вдалось зберегти поголів’я ВРХ, в тому числі корів молочного стада. За січень-червень поточного року надоєно від корови по 2793 кг молока, що на 1,1% більше відповідного періоду минулого року. Середньодобовий привіс ВРХ склав 498 грам,більше минулого року на 9 грами, свиней 374 грам або на 2 грами більше минулого року.
Інвестиційні проекти
З метою поліпшення інвестиційного клімату, активізації інвестиційних процесів для залучення вітчизняних та іноземних інвестиційних ресурсів, для сталого економічного зростання та підвищення якості життя населення розміщено на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації база даних майна, земельних ділянок, придатних для вітчизняних та іноземних інвестицій.
В березні 2018 року введено в експлуатацію ПП "ПУЛТАГРО-РИТМ" побудований зерносклад та зерносушку в с. Пултівці, потожністю 100 тонн на добу.
У 2018 році товариством «ЮНИКА ПРОДЖЕТ 2017» планується розміщення нової мобільної асфальтозмішувальної установки ECO (ЕКО) 4000 фірми Bennigghoven (Беніггхофен) в селі Комарів. Заплановано створення 40 нових робочих місць. На сьогодні проводиться оформлення земельної ділянки.
З метою виробництва, передачі, розподілення та реалізації електроенергії товариством «БЕСТЕНЕРГО» планується будівництво сонячної електростанції в селі Сосонка. Розпорядженням голови районної державної адміністрації затверджено детальний план території. Проводиться робота по зміні цільового призначення земельної ділянки.
Мале підприємництво
Відповідно до даних Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області, станом на 01.07.2018 року в районі 4153 діючих суб’єктів малого і середнього підприємництва, які об’єднують 5898 працюючих.
Надходження до місцевого бюджету від діяльності суб᾿єктів малого і середнього підприємництва з початку 2018 року в районі становлять 70,3 млн. грн., а його частка в надходженнях до місцевого бюджету становить 50,9%.
За даними моніторингу за І півріччя 2018 року в районі започаткували діяльність 320 новостворених суб’єктів господарювання (50- юридичних та 270 фізичних осіб-підприємців).
Одночасно припинили господарську діяльність (з наростаючим підсумком з початку року) 256 суб’єкти господарської діяльності (8 – юридична та 248 фізичних осіб-підприємців).
Триває робота з удосконалення надання адміністративних послуг.
З метою підвищення якості та прозорості надання адміністративних послуг в районі створено три Центри надання адміністративних послуг в с. Якушинці, с. Агрономічне та смт. Вороновиця.
Відповідно до узгодженого рішення між Вінницькою районною державною адміністрацією та виконавчим комітетом Вінницької міської ради про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг від 15.07.2013 року, з 22.07.2013 року населення Вінницького району отримує адміністративні послуги через Центр надання адміністративних послуг м. Вінниці «Прозорий офіс». З 05.05.2014 року адміністративні послуги надаються через відділення «Замостя» по вул. Замостянська, 7.
Управлінням економіки районної державної адміністрації постійно проводиться моніторинг надання адміністративних послуг населенню Вінницького районну та функціонування Центрів надання адміністративних послуг сільських та селищних рад.
- За січень-червень 2018 року жителям району в Центрі надання адміністративних послуг надано представниками відділу з питань державної реєстрації районної державної адміністрації – 2001 адміністративних послуг: державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - 1975 та державними реєстраторами речових прав на нерухоме майно - 26; управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації - 16128; управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькому районі - 19491 адміністративних послуг.
Станом на 01.07.2018 року Вінницьке приміське об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області заключило договори про співпрацю з п’ятьма об’єднаними громадами, а саме: Якушинецькою, Вороновицькою, Сокиринецькою, Лука Мелешківською, Гніванською , ЦНАПом с. Агрономічне та агентським пунктом смт. Стрижавка, де надається 10 видів послуг.
- Із загальної кількості адміністративних послуг по району (110 послуг), середній показник за 1 місяць становить 6410 адмінпослуги.
- На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» від 12 лютого 2015 року № 191-VIII, з 01.10.2015 року адміністратор здійснює прийом та видачу документів в Центрі надання адміністративних послуг м. Вінниці.
- Протягом І півріччя 2018 року через адміністратора в Центрі надання адміністративних послуг надано 843 адміністративні послуги, з них 5 – документи дозвільного характеру (Вінницький районний сектор ГУ ДСУ НС у Вінницькій області, управління Держпродспоживслужби у Вінницькому районі), 627 – відділом містобудування і архітектури райдержадміністрації, 211 – Вінницькою райдержадміністрацією по земельним питанням.
- В зв’язку з впровадженням Закону України від 26.11.2015 року № 834-VIII «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», з 01.01.2016 року виконавчі органи сільських та селищних рад набули повноваження з державної реєстрації речових прав на нерухомість та бізнесу.
- За І півріччя 2018 року в районний бюджет надійшло за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – 35,8 тис. грн., в бюджети Агрономічної сільської ради – 6,5 тис. грн., Стрижавської селищної ради – 24,8 тис. грн.
- Адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень отримали бюджет Стрижавської селищної ради – 120,8 тис.грн., Агрономічної сільської ради – 77,2 тис. грн., Вінницько-Хутірської сільської ради – 11,1 тис. грн. та районний бюджет – 10,7 тис. грн.
- Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» передано повноваження виконавчим комітетам сільських та селищних рад надання адміністративних послуг в сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб та надання відомостей з Державного земельного кадастру. За січень-червень 2018 року сільські та селищні бюджети району поповнилися на 52,1 тис. грн. за плату щодо надання інших адміністративних послуг.
Промисловість
У районі 29 промислових підприємств основного кола, найбільші з них: ТОВ «Птахофабрика Поділля», ПП «Михалич і Ко», ТОВ «Ковінько Ковбаси», ТОВ «Торговий дім ТВМ».
Виручка від реалізації продукції за січень-червень 2018 року склала 1,080млрд.грн., що на 28,1 більше за аналогічний період минулого року (становить 2,9 % до загального обсягу по області).
Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу за січень- червень 2018 року склав 13,38 тис.грн.
Соціальна політика
В ІІ кварталі 2018 року в економіці району було зайнято 8669 осіб штатних працівників.
Середньомісячна заробітна плата штатних працівників становить 7615 грн. (по області – 7710 грн.). Розмір заробітної плати, порівняно з відповідним періодом минулого року збільшилась на 1,6 тис. грн., або на 27,1%.
Заборгованість по заробітній платі
Відповідно переліку суб’єктів господарювання, які підлягають статистичному спостереженню, згідно оперативних даних заборгованість із виплати заробітної плати станом на 10.07.2018 року відсутня.
Створення робочих місць
З метою забезпечення зростання обсягів та підвищення рівня зайнятості населення управління праці та соціального захисту населення Вінницької райдержадміністрації щомісячно проводиться моніторинг щодо створення нових робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці.
В січні-травні 2018 року у Вінницькому районі створено 414 робочих місць. З них:
- для найманих працівників у юридичних осіб - 312 робочих місць;
- для найманих працівників у фізичних осіб-підприємців - 102 робочих місць.
Соціальні виплати
Протягом І півріччя 2018 року з державного та місцевого бюджетів профінансовано видатків на суму 171,8 млн. грн. Кредиторська заборгованість станом на 01.07.2018 року становить 70,8 млн. грн.
За січень - червень 2018 року сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям інвалідам, допомога на догляд за інвалідом І-ІІ гр. внаслідок психічного розладу виплачено державної допомоги на суму 54,2 млн. грн. Заборгованість з виплати державної допомоги станом на 01.07.2018 року відсутня.
460 осіб отримали компенсацію за надання соціальних послуг інвалідам І та ІІ групи та особам, яким виповнилося 80 і більше років на загальну суму 529,5 тис. грн.
Субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом І півріччя 2018 року скористалось 16595 сімей. Відшкодовано 140,0 млн. грн. Заборгованість на 01.07.2018 р. складає 69,8 млн. грн. За субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у І півріччя 2018 році звернулося 943 сім’ї, призначено 744 сім’ям.
Станом на 01.07.2018 року на обліку в базі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги у Вінницькому районі, перебуває 19315 громадян.
Пільговим категоріям громадян надаються пільги на житлово-комунальні послуги, тверде паливо і скраплений газ, проїзд, зв'язок. З початку року фактично перераховано на надання пільг 12,3 млн. грн. Заборгованість за надані пільги на ЖКП перед підприємствами - надавачами послуг на 01.07.2018 року становить - 140,6 млн. грн.
На компенсаційні виплати громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС протягом І півріччя 2018 року профінансовано з державного бюджету кошти в сумі 610,4 тис. грн., надано щомісячної адресної допомоги особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території на суму 835,3 тис. грн.
Ринок праці
Чисельність незайнятого населення на обліку в службі зайнятості протягом І півріччя 2018 року становить 2879 осіб. З числа облікового населення, які здійснювали пошук роботи статус безробітного мали 1036 осіб.
Працевлаштовані незайняті громадяни протягом І півріччя 2018 року – 695 осіб. З числа незайнятого населення, які працевлаштовані, статус безробітного мали 397 осіб.
Проведено 137 профорієнтаційні заходи з безробітними , в т.ч. із роз’ясненням законодавства та стану ринку праці, значимості оформлення трудових відносин.
Також протягом І півріччя 2018 року проведено системну профорієнтаційну роботу, спрямовану на посилення мотивації до праці, проведено профорієнтаційні заходи різного напрямку з них:
- 59 семінарів з техніки самостійного пошуку роботи, в яких взяли участь 925 безробітних;
- 2 семінари з питань підприємницької діяльності; в яких взяли участь 13 безробітних;
- 45 семінарів із загальних питань зайнятості населення; в яких взяли участь 475 безробітних;
- 1 семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України, в яких взяло участь 23 безробітних.
Проводиться профорієнтаційна робота з молоддю з метою мотивації до вибору робітничих професій, необхідних у реальному секторі економіки.
У Вінницькій районній філії Вінницького обласного центру зайнятості проводиться індивідуальна робота з питань працевлаштування осіб, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці. Працевлаштовані всього 176 осіб , з них 110 осіб мали статус безробітного.
Протягом І півріччя 2018 року проходили профнавчання 184 безробітних, у громадських та тимчасових роботах взяло участь 179 безробітних.
У звітному періоді районним центром зайнятості виплачена одноразова допомога по безробіттю для розвитку підприємницької діяльності 2 безробітним, з числа учасників АТО, на суму 68,88 тис. грн.
Пенсійне забезпечення
В районі на обліку перебуває 21364 пенсіонерів. Середній розмір пенсійної виплати на одного пенсіонера станом на 01.07.2018 року склав 2023,87 грн., що 24,1% більше, ніж у 2017 році.
За січень-червень 2018 року власні надходження Пенсійного фонду склали 2821,4 тис. грн.
Станом на 01.07.2018 року виплачено пенсій на 248,02 млн. грн. Заборгованості з виплати пенсій немає.
Разом з тим, ряд підприємств мають значну заборгованість перед Пенсійним фондом, загальна сума боргу на 01.07.2018 року склала 111,9 тис. грн. З початку року борг зменшився на 193,7 тис. грн., що складає 63,3%.
Капітальне будівництво
У січні-червні 2018 року підприємствами району виконано будівельних робіт на суму 137,5 млн. грн., ., що становить 9,1% до загального обсягу по області (січень-червень 2017 року – 54,7 млн. грн.).
За січень-червень 2018 року в районі прийнято в експлуатацію житла загальною площею 15,5 тис.м2, що складає 63,2 % до минулого року (становить 16,3% до загального обсягу по області).
Прямі іноземні інвестиції
Станом на 01.07.2018 року з початку інвестування в економіку району залучено 7454,3 тис. дол. США прямих іноземних інвестицій, що на 176,5 тис. дол. США більше (102,4%), ніж було на 01.01.2018 року.
Обсяг прямих іноземних інвестицій на одиницю населення станом на 01.07.2018 року становить 93,2 дол. США.
Іноземні інвестиції вкладені в такі галузі економіки: сільське господарство – 4270,8 тис. дол. США (57,3%), промисловість – 1132,8 тис. дол. США (15,2%), торгівля та послуги – 79,0 тис. дол. США (1,1%), транспорт, складське господарство - 1236,8 тис. дол. США (16,6%), будівництво, діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, операції з нерухомим майном – 734,9 тис. дол. США (9,9%).
Торгівля та побутове обслуговування
Мережа підприємств роздрібної торгівлі Вінницького району представлена 234 діючими об’єктами торгівлі, які здійснюють реалізацію продовольчих (95), непродовольчих товарів (24) та товарів змішаної групи (115).
У галузі ресторанного господарства району працює 61 об’єкт: 11 – ресторани, 43 – кафе, 6 – барів та 1 – їдальня.
На території району розташовано 13 аптек, 23 газо- та автозаправних станцій.
Вінницькою райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування забезпечується проведення ярмарків на ринках району.
На території району працює 3 ринки, для здійснення торгівельної діяльності підприємцями району, де товаровиробники мають можливість реалізовувати вироблену сільськогосподарську продукцію.
В березні 2018 року організовано Великодній ярмарок в м. Вінниця, участь в якому приймали суб'єкти підприємницької діяльності Вінницького району.
Загальний обсяг роздрібного товарообороту по району у січні-червні 2018 року склав 883,3 млн. грн., у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшився на 121,2 млн. грн. або на 15,9%.
Побутові послуги здійснюють близько 82 суб’єктів господарювання району. Середньооблікова чисельність штатних працівників яких становить 122 особи. Найбільшу кількість послуг здійснюють підприємці району в сфері ритуальних послуг, обслуговування та ремонту автомобілів, надання перукарських послуг. Спостерігається розширення мережі торгівельних та побутових закладів.
У І півріччі 2018 року обсяг послуг, реалізованих споживачам підприємствами сфери послуг району, становив 132,5 млн. грн. Населенню району було реалізовано послуг на 17,2 млн. грн. Частка послуг, реалізованих населенню – 22 %.
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Зовнішній торговий оборот у І півріччі 2018 році склав 21,2 млн. дол. США та зменшився, проти 2017 р., на 69,6 млн. дол. або на 76,7 %.
Обсяги експорту становили 16,6 млн. дол. США, імпорту – 4,6 млн. дол. США. В порівнянні до 2017 року експорт зменшився на 81%, імпорт збільшився на 41,4%.
Коефіцієнт покриття у експортом імпорту складає 3,62, тобто, експортовано у 3,6 раз більше, ніж імпортовано.
Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 12,0 млн. грн.
Розрахунки за енергоносії
На 01.07.2018 року борг за електроенергію з урахуванням боргів минулих років становить 5,5 млн. грн. і зменшився з початку року на 6,6 млн. грн.
Серед основних боржників:
- Державний бюджет – 177,3 тис. грн. (3,2% загального боргу),
- Промислові підприємства – 324,8 тис. грн. (5,9 % до загального боргу);
- Підприємства житлово-комунального господарства – 234,3 тис. грн. (2,8% загального боргу);
- Борг населення складає 4,4 млн. грн., або 80,3 % до загального боргу по району.
За січень-червень 2018 року оплачено за спожиту електроенергію 13,7 млн. грн. при нарахованому 13,0 млн. грн., рівень проплати складає 105,8% (без урахування втрат в електромережах).
Розрахунки за житлово-комунальні послуги
Заборгованість населення району з оплати житлово-комунальних послуг станом на кінець червня 2018 року (з урахуванням заборгованості минулих років) складає 12,5 млн. грн.
Основна заборгованості за житлово-комунальні послуги - це заборгованість за газопостачання – 10,0 млн. грн. (80,1% - від усієї заборгованості).
Заборгованість з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій складає 710,6 тис. грн. та збільшилася з початку року на 143,5 тис. грн., борг за централізоване водопостачання та водовідведення збільшилася з початку року на 770,2 тис. грн. та складає 1182,2 тис. грн., за вивезення побутових відходів заборгованість населення складає 568,7 тис. грн. (зростання боргу на 14,3 %).
Дороги комунальної власності
У 2018 році на будівництво, капітальний та поточний ремонти доріг передбачено кошти з місцевих бюджетів в сумі 15,4 млн.грн.
За І півріччя 2018 року використано кошти в загальній сумі 5,2 млн.грн., в т.ч. на проведення робіт по розчищенню дорожнього полотна від снігу, та посипку доріг – 309,8 тис.грн.
Станом на 1 липня 2018 року поточний ремонт автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевих бюджетів виконали: смт.Десна , с.Гавришівка, с.Мізяківські Хутори, с.Некрасово, с.Писарівка, с.Стадниця, с.Бохоники на загальну суму 527,6 тис.грн. А також, за рахунок субвенції м. Вінниці здійснено поточний ремонт автомобільних доріг комунальної власності в смт.Десна на суму 80 тис.грн.
Капітальний ремонт автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевих бюджетів виконали : с.Стрижавка, с.Медвеже Вушко, с.Вінницькі Хутори, с.Агрономічне, смт.Десна, на загальну суму 4,2 млн.грн. А також, за рахунок субвенції м. Вінниці здійснено капітальний ремонт автомобільних доріг комунальної власності в с. Стадниця на суму 345,1 тис.грн.
Моніторинг публічних закупівель
Відповідно до розпорядження районної державної адміністрації структурні підрозділи райдержадміністрації та підвідомчі заклади впроваджують процедури електронних закупівель товарів, робіт та послуг за умови, що вартість закупівлі товарів становить від 5,0 тис. грн., на послуги і роботи від 50 тис. грн. та не перевищує тендерних порогів.
За січень-червень 2018 року структурними підрозділами районної державної адміністрації, закладами, установами та організаціями, які утримуються за рахунок районного бюджету проведено 171 електронна закупівля та укладено відповідні договори. Надпорогових процедур оголошено 34, з них відкриті торги – 24, переговорна процедура - 10. Проведено 56 допорогових процедур, оприлюднено 81 звітів про укладання договорів.
З початку 2018 року загальна економія за завершеними закупівлями бюджетними закладами району, що здійснювались через систему електронних закупівель ProZorro, перевищила 2,7 млн. грн., що складає 9,2% від очікуваної вартості закупівлі. На допорогових закупівлях зекономлено 420,6 тис. грн., на відкритих торгах – 2,3 млн. грн.
Найбільшої економії на закупівлях у І кварталі 2018 року отримав відділ освіти районної державної адміністрації (1,5 млн. грн.) та у ІІ кварталі 2018 року КНП «Вінницький районний медичний центр ПМСД» (174,7 тис. грн.). Бюджетні кошти заощаджено завдяки проведенню відкритих торгів на придбання паливних брикетів, природного газу ( І квартал 2018 рік) та придбання вакцини «Туберкулін», спеціальних продуктів харчування, збагачених поживними речовинами ( ІІ квартал 2018 року).
Забезпечення ефективного та цільового використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій
У зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», залишки коштів субвенції з державного бюджету збережені на рахунках місцевих бюджетів.
Залишок коштів станом на 01.01.2018 року становив 12 млн. 982 тис. грн., з них:
в районному бюджеті – 5 млн. 497 тис. грн..
в сільських та селищних бюджетах – 6 млн. 243 тис. грн., в т.ч. ОТГ – 1 млн. 242 тис. грн.
Станом на 01.07.2018 року залишок коштів 2017 року з державного бюджету становить 8,0 млн. грн. У 2018 році використано 3,7 млн. грн. субвенції, що складає 29,5% із залишку виділених коштів.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.6.2018 року № 423-р визначено 7 об’єктів по Вінницькому району, на які виділено субвенцію з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку в сумі 10,58 млн.грн. Головними розпорядниками коштів є територіальні громади району та Вінницька центральна районна клінічна лікарня. Найбільше коштів виділено на розвиток дорожньої інфраструктури – 7,2 млн. грн.
Зазначеним розпорядженням виділено 10,768 млн. грн. з державного бюджету, безпосередньо, на об’єднані територіальні громади району (Якушинецька (10,518 млн. грн..) та Лука-Мелешківська ОТГ (250,0 тис. грн..)).
Державний фонд регіонального розвитку
Другим переліком інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що фінансуватимуться за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2018 році (розпорядження КМУ від 11.07.2018 р № 479-р), затверджено проект «Будівлі навчально-виховного закладу “Загальноосвітня школа I—III ступеня — ліцей смт Стрижавка” по вул. 40-річчя Перемоги, 3, в смт Стрижавка Вінницького району – реконструкція».
На реалізацію зазначеного проекту передбачено фінансування з ДФРР в сумі 10,0 млн. грн. З районного бюджету у 2018 році співфінансування складає 1,4 млн. грн. Проект планується реалізувати протягом двох років.
В травні цього року Кабінетом Міністрів України (розпорядження КМУ від 23.05.2018 р № 372-р) включено до переліку інвестиційних програм проект регіонального розвитку – «Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня у с. Сосонка Вінницького району – реконструкція (коригування ІІ)», який буде завершено у 2018 році. Затверджено до фінансування кошти ДФРР в розмірі 7,0 млн. грн., районний бюджет - 1745,9 тис. грн.(виділено - 900,0 тис. грн.).
__________________________