Пошук по сайту

Архів новин

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
39364454
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
695
23659
50681
39163031
493002
689383
39364454

Ваш IP: 3.235.182.206
25 липня 2024 01:30

Сільським, селищним радам розповідали про 14 обласний конкурс та збереження архівних документів

На сьогодні дуже актуальним питанням є участь громад в різноманітних конкурсах та проектах з метою залучення додаткових коштів для вирішення проблемних питань громади. Саме таким конкурсом і є чотирнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад.

Довести інформацію по зазначеному конкурсу сільським, селищним радам прибули заступник директора Департаменту - начальник управління регіонального розвитку та інвестицій Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації Інесса Ратушняк та головний спеціаліст центру залучення ресурсів Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Іщук.

Інесса Ратушняк довела до відома присутніх основні відомості про конкурс. А саме, розповіла про конкурс, його учасників та терміни подання. Також, звернула увагу, що однією з обов’язкових умов є відповідність цілям та напрямкам, визначених в пріоритетах цьогорічного конкурсу. Це:

- Підтримка людей з обмеженими фізичними можливостями.
- Збереження історико-культурної спадщини.
- Розвиток спортивної та туристичної інфраструктури населених пунктів.
- Заходи екологічного спрямування, які підготовлені відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року №1147 “Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів” та які отримали позитивний екологічний висновок Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.
- Заходи щодо енерго- та ресурсозбереження в закладах системи охорони здоров'я, освіти, культури та соціального захисту.

Вона коротко проінформувала про кожен з пріоритетів та запропонувала у випадку виникнення запитань звертатись до Департаменту за методичною допомогою.

Потім перед присутніми продовжив виступ головний спеціаліст центру залучення ресурсів Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Іщук. Він зупинився на особливостях та відмінностях конкурсу цього року порівняно з минулим. Однією з особливостей є стислі строки для подання проектів з метою розпочати якнайшвидше освоєння коштів. Адже в минулому році освоєння коштів розпочалось в серпні, а в цьому році планується розпочати їх використовувати вже в травні місяці. Також, збільшено розмір коштів з 70 тис. грн. в минулому році до 200,0 тис. грн. в цьому, які можна залучити з фонду Конкурсу на вирішення певної проблеми територіальної громади, представленої в проекті. Розповів про порядок отримання додаткових балів за проект та зазначив, що ті проекти, які після проведення експертної оцінки наберуть менше 60 балів, не зможуть претендувати на перемогу.

Для тих громад, які ще не писали проекти або мають ще не досить великий досвід в їх написанні, Віктор Іщук запропонував скористатись інформацією сайту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, на якому розміщені кращі проекти та методичні рекомендації. Проте, у разі виникнення запитань запропонував звертатись за консультацією до нього та до Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації. На завершення закликав приймати участь в конкурсі та побажав всім успіхів у цій цікавій та корисній справі.

Далі на порядку денному стояло питання організації діловодства та архівного збереження документів в сільських та селищних радах, по якому доповідала начальник архівного відділу Вінницької райдержадміністрації – Ніна Палій. Вона коротко проінформувала про результати і досягнення минулого року в опрацюванні та формуванні документів Національного архівного фонду. Наголосила на необхідності продовжувати опрацьовувати документи, адже попереду йде процес об’єднання територіальних громад, який неминуче призведе до ліквідації деяких сільських рад як юридичних осіб. В такому випадку обов’язковою умовою є передача всіх необхідних документів до архівного відділу.

Ще одним важливим завданням є розроблення номенклатур та їх погодження архівним відділом. Ніна Палій зазначила, що на липень місяць поточного року передбачено провести підсумки моніторингу стану справ по опрацюванню архівних документів по сільських, селищних радах району. Тому, закликала всіх очільників територіальних громад вже сьогодні розпочинати роботу по приведенню у відповідність ведення діловодства в сільських, селищних радах до норм чинного законодавства.

Вас може зацікавити:

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.