Пошук по сайту

Анонси подій

9244961
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
12932
17441
12932
9105595
12932
518629
9244961

Ваш IP: 34.204.176.125
01 червня 2020 15:21

День космонавтики у Вороновицькому музеї

Директор музею  Віктор Дем’яненко привітав присутніх із святом розповів про перспективи розвитку космічної галузі України, зокрема про будівництво нового космодрому в Канаді, яке розпочнеться у 2018 році, ознайомив присутніх  про діяльності музею та планами по розширенню експозиції , про завершення ремонтно – реставраційних робіт палацу Грохольських – Можайських за кошти Євросоюзу.

Працівники музею підготували  до цього дня  фотовиставку „Спогади про Івана Івановича Зайця  кандидата історичних наук, професора Вінницького педагогічного університету ім. М.Коцюбинського, дослідника  Трипільської культури.” про унікальну людину – який довгий час проживав у Вінниці, а   з  1955- 1960 років працював начальником Особливого відділу на космодромі „Байконур”.

Представники старшого покоління  своїми спогадами, розповідями зуміли зацікавити  школярів, особливо захоплюючою  був виступ  астронома Вінницького планетарію Марії Федорівни Левченко, яка передала  до  фондів музею унікальний експонат – уламок  метеорита  з Іллінецького  кратера  вік, якого становить 400 млн. років.

Президент клубу  Ната Павлівна Соколова  поділилась згадками про свою трудову діяльність в авіації  Північного полюсу,  про особисту зустріч з багатьма космонавтами в  60 – 70  - х  роках  ХХ ст.

Для присутніх проведено  тематичну екскурсію по експозиції музею. В експозиційному розділі „Становлення та розвиток космонавтики”, до міжнародного дня  польоту людини в космос  діє стаціонарна виставка  „Космічна ера”.  Матеріали виставки  це кольорові фотоілюстрації,  книги – космічні енциклопедії,  астрономічні мапи, схеми,  учнівські малюнки про космос та вироби гуртка  „Юних космонавтів” – моделі космічних ракет.

Для оглядачів виставки демонструються  документальні фільми з історії космонавтики – „Секретний звіт Ю.Гагаріна”,  „Місяць”,  „Марсохід”,  „Сергій Корольов”. На виставці висвітлено політ першого космонавта Незалежної України Л.К.Каденюка (19 листопада 1997р.) у складі міжнародного екіпажу на космічному кораблі „Колумбія”. Л.Каденюк проводив досліди з рослинами.

Наприкінці  заходу  запрошені гості  одержали в подарунок  рекламну продукцію музею  і звичайно фото на згадку  про  цікавий захід.

Вас може зацікавити:

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.