Пошук по сайту

Архів новин

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
17743422
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
3056
18396
108090
17478829
49215
622534
17743422

Ваш IP: 3.81.89.248
03 грудня 2021 05:12

Вінниччина демонструє успішні приклади впровадження іноземних інвестицій, зокрема, з Голландії

«Свою роботу ми розпочинали за сприяння  Подільської дослідної станції, що знаходиться в с. Медвеже Вушко. Це підприємство також свого часу отримувало значне фінансування з Голландії. Інтерес голандських інвесторів зумовлений тим, що Голландія, вже традиційно, є світовим лідером з виробництва декоративних саджанців і садивного матеріалу. Основним напрямком нашої роботи є вирощування саджанців троянд для оздоблення присадибних ділянок. А нещодавно нами розроблено і впроваджено новий напрямок, який більше розрахований на фермерські господарства, а саме -  виробництво саджанців ягідних культур. Основні труднощі в нашому виробництві полягають в тому, що присутній такий елемент, як щеплення культур, яке не можливо автоматизувати і проводиться дана процедура виключно вручну. Загальна площа земель, яку ми обробляєм на сьогодні становить близько 100 га, але, враховуючи особливості нашого виробництва, інтенсивно використовується тільки ¼ частина від загальної кількості. Для зберігання саджанців ми використовуємо 5 холодильників, з яких 3 є власністю нашої компанії, а 2 орендується. В них саджанці зберігаються в оптимальних умовах, ми маємо змогу контролювати температуру і вологість. Таким чином, саджанці зберігаються досить тривалий час, аж до моменту відправки на продаж. На сьогодні підприємство вийшло на рівень 70% придатних для реалізації саджанців від загальної кількості висаджених. Для прикладу, в Голландії даний показник відзначається як добре. Але на цьому ми не зупиняємось і вже впроваджуємо технології, які дозволять вийти на рівень 80%. », - зазначив Олександр Дусанюк.

Дане підприємство спеціалізується на виробництві та продажі високоякісного садивного матеріалу троянд, ягідних культур та плодових підприємств. Засновано компанію у 2003 році, а з 2004 року підприємством активно розпочато власне виробництво саджанців троянд. Завдячуючи активній участі голландських партнерів, компанія отримала доступ до новітніх технологій виробництва та зуміла встановити якісно нові стандарти виробництва посадкового матеріалу на ринку України.

«Я переконаний, що в аграрній структурі сільськогосподарських підприємств, окрім зернових культур, мають бути й інші напрямки, завдяки яким будуть створюватись нові робочі місця. На сьогодні актуальним є питання використання аграріями пайових земель. Але, разом з тим, маємо ситуацію, коли люди не задоволені розмірами виплат за оренду земельного паю. Тому, на мою думку, було б правильним разом з використанням паїв створювати робочі місця для населення в сільській місцевості. І тоді люди б отримували заробітну плату і, як бонус, оплату за оренду паю. Для аграріїв створення робочих місць дасть змогу розраховувати ведення своєї господарської діяльності на більш тривалий проміжок часу», - зазначив Андрій Гижко.

Сьогодні компанія «Декоплант» є одним з провідних виробників садивного матеріалу на ринку нашої держави. Функціонує підприємство цілий рік. Адже після завершення сезону польових робіт розпочинається сезон заготівлі саджанців, зберігання та підготовки до реалізації.

Джерело: сайт Вінницької ОДА

Вас може зацікавити:

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.