У світовій літературі ім’я Тараса Шевченка стоїть в одному ряду з іменами таких видатних поетів, як Джорд Байрон, Вольфганг Гете, Діонісій Соломос, Олександр Пушкін. Найвідоміший твір Великого Поета – збірка українських поезій «Кобзар». Він є також автором прозових творів, зокрема драми «Назар Стодоля», повістей, історичних записок «Археологічні нотатки», статтей та понад 250 листів.
З художньої спадщини Великого Кобзаря до наших часів збереглися 835 творів живопису та графіки, а також історичні відомості про ще понад 270 картин майстра, що на сьогодні вважаються втраченими.
Пророче слово й життєвий подвиг Тараса Шевченка завжди будили розум і душу, спонукали вимірювати власні слова і вчинки з позиції особистої відповідальності. Його особиста доля нерозривно пов’язана з історією і сьогоденням українського народу, його боротьбою за незалежність, суверенність і єдність України.
За щорічною традицією, починаючи з 9 березня і до кінця місяця в Україні і за кордоном, повсюду, де живуть українці, проходять Шевченківські заходи, приурочені до Дня народження Т.Г.Шевченка.