Пошук по сайту

Анонси подій

9244788
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
12759
17441
12759
9105595
12759
518629
9244788

Ваш IP: 34.204.176.125
01 червня 2020 15:06

З 24 по 30 квітня в Україні проходить тиждень імунізації

У 2017 році заходи пройдуть під гаслом: «Вакцини приносять результат!».

Імунізація рятує мільйони життів і широко визнається в якості одного з найбільш успішних і економічно ефективних заходів втручання в світі.

Всесвітній тиждень імунізації 2017 року повинен надати нового імпульсу зусиллям із активізації дій, спрямованих на підвищення рівня інформованості і попиту на імунізацію з боку місцевих громад, а також на підвищення ефективності послуг з проведення вакцинації.

Масове та регулярне проведення вакцинації – це ефективний засіб контролю над керованими інфекціями як в національному так і в глобальному масштабах. При цьому виражений епідемічний ефект відзначається лише при охопленні щепленнями не менш ніж 95% населення.

На жаль, рівень вакцинації дітей в Україні за даними 2016 року далекий від рекомендованого ВООЗ 95%. Україна має найнижчі показники охоплення щепленнями серед усіх європейських країн та одні з найнижчих в світі. Про це свідчить офіційна статистика МОЗ України, ВООЗ та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Українське суспільство потребує більшої обізнаності щодо проблематики вакцинації.

24-30 квітня 2017 року в Україні буде проводитися Український тиждень імунізації. Цей захід має стати щорічним та відбуватиметься одночасно з Всесвітнім та Європейським тижнями імунізації.

Головна мета заходу - інформувати населення про вакцинацію як найбільш ефективний інструмент захисту від інфекційних хвороб та важливу умову збереження національної безпеки країни.

Інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. За даними ВООЗ, близько 30% летальних випадків у дорослих зумовлені інфекційними хворобами та їхніми наслідками, у дітей цей показник становить понад 60%. Досвід розвинених країн вказує, що лише підвищення рівня охоплення вакцинацією серед населення призводить до зменшення захворюваності, інвалідності та смертності у цілому.

За поширеністю серед усіх хвороб серед дітей віком від 0 до 17 років в Україні інфекційні хвороби займають 7 місце, а серед вперше зареєстрованих в житті хвороб – 3 місце після захворювань органів дихання та хвороб шкіри.

Імунізація є одним з найуспішніших і найефективніших за вартістю медико-санітарним заходом, який щорічно рятує від 2 до 3 мільйонів людських життів. Імунізація за допомогою вакцин дозволяє запобігти захворюванню, інвалідності і смерті від таких важких хвороб, як дифтерія, гепатит А і В, кір, кашлюк, пневмококова інфекція, поліомієліт, ротавірусна діарея, правець і жовта лихоманка. Переваги імунізації поширюються на підлітків і дорослих людей, забезпечуючи захист від таких хвороб, що представляють загрозу для життя, як грип, менінгіт і онкологічні захворювання (наприклад, рак шийки матки і печінки).

Масове та регулярне проведення вакцинації – це ефективний засіб контролю над керованими інфекціями як в національному, так і в глобальному масштабах. При цьому виражений епідемічний ефект відзначається лише при охопленні щепленнями не менш ніж 95% населення.

Календар профілактичних щеплень в Україні передбачає захист від 10 інфекційних захворювань, такі як: туберкульоз, гепатит В, дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт, гемофільнаінфекція, кір, краснуха, епідемічний паротит. Для порівняння: у США обов’язковими являються щеплення від 16 інфекційних захворювань, у Швейцарії – від 14, у Австрії – від 17 тощо.

Кожних 5-6 років Календар імунізації в Україні переглядається. В Україні з 01січня 2015 року діє новий Календар щеплень, затверджений наказом МОЗ України № 551 від 11.08.2014р.

Беззаперечним фактором успішності подолання інфекційних недуг є передусім небайдужість батьків до здоров'я їхніх дітей та розуміння важливості вакцинації. Адже, лише вчасне проходження імунізації, звернення до фахового лікаря, дбайливе та уважне ставлення до самопочуття дитини гарантує її право на здорове життя.

Зробіть свій вибір на користь вакцинації, не ризикуйте здоров’ям!

Вас може зацікавити:

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.