Пошук по сайту

Архів новин

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
41870533
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
9043
24658
107978
41678374
320392
602279
41870533

Ваш IP: 3.144.244.244
23 листопада 2024 14:05

Аналітичний звіт про роботу із зверненнями громадян щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення у Вінницькій райдержадміністрації в 2012 році

Протягом 2012 року  районною державною адміністрацією отримано 741 звернення (з них 59 колективних) від 3199  громадян,  якими порушено 898 питань. За 2011 рік надійшло 725 звернень (з них 70 колективних) від 3113  громадян,  якими порушено 959 питань.

Серед усієї кількості звернень громадян, заяви та клопотання складають 99,5%, скарги – 0,5%, з пропозиціями та інформаційними запитами громадяни впродовж  2012 року не звертались.

Спостерігається  зменшення кількості повторних звернень громадян. За  2012 рік їх надійшло 5 одиниць, що на 8 звернень менше ніж за аналогічний період 2011 року (13 одиниць). Це свідчить про те, що районною державною адміністрацією постійно аналізуються надходження повторних звернень, які виникають з незалежних, від райдержадміністрації, причин, коли заявники незгодні з прийнятими за їх попередніми зверненнями рішеннями та не бажають звертатись для вирішення питання за належністю (вимога ст.5 Закону України „Про звернення громадян”) або оскаржувати прийняті рішення в установленому законодавством (ст.16 Закону України „Про звернення громадян”) порядку.

Для запобігання виникнення повторних звернень постійно вживаються заходи, зокрема: заявника разом зі спеціалістами, до компетенції  яких належить вирішення порушеного заявником питання, запрошуємо на особистий прийом громадян до голови районної державної адміністрації або його заступників, для надання додаткових роз'яснень з порушених питань та запобігання виникненню конфліктних ситуацій.  Через ЗМІ проводиться широка роз’яснювально-правова робота. Крім того, в районній державній адміністрації щоденно з 8.00. до 17.00 год працює телефон довіри. Протягом 2012 року по вищезазначеному телефону громадяни не звертались.

З метою підвищення рівня правової освіти населення на території Вінницького району діє районна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення (МКМР). Протягом 2012 року проведено сім її засідань на яких було розглянуто 26 питань, прийнято 26 рекомендацій. Проводиться роз'яснювальна робота щодо конституційного права громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, що значно підвищило рівень правової культури мешканців району та зменшило кількість звернень до вищестоящих органів влади.

Протягом року найбільше звернень надійшло з питань соціального захисту  – 318 одиниць,  в порівнянні із показником минулого року їх кількість збільшилась на 36 звернень (в 2011 році – 282 одиниці). Керівництвом районної державної адміністрації приділяється особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, багатодітні сім’ї, одинокі матері, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки. Громадяни порушують питання виділення матеріальної допомоги, забезпечення транспортними засобами, призначення і виплата соціальної допомоги, субсидій, забезпечення твердим паливом, телефонізація помешкань громадян пільгової категорії тощо. Керівництвом районної державної адміністрації приділяється особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, багатодітні сім’ї, одинокі матері, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки.

На другому місці за кількістю звернень займають питання аграрної політики і земельних відносин  – 184 одиниці (в 2011 році 245 одиниць) на 61 звернення менше. Найгостріше турбують громадян питання виділення земельних ділянок під індивідуальне будівництво, ведення садівництва, ведення особистого селянського господарства, отримання розрахунків за земельні та майнові паї, передачі в оренду земельних ділянок, безкоштовна приватизація, земельні спори тощо.

Районною державною адміністрацією не вирішуються  питання земельних спорів у зв’язку з відсутністю відповідних повноважень. В даних  випадках заявникам надається необхідна методична допомога, відповідні роз`яснення щодо порядку вирішення піднятих питань та можливість оскарження прийнятих  рішень в суді

На третьому місці питання комунального господарства – 120  одиниць, що на 51 одиницю більше проти відповідного періоду 2011 року (69 одиниць). Найчастіше зустрічаються питання газифікації населених пунктів, електропостачання будинків та відключення за несплату, заборгованість за житлово-комунальні послуги, будівництва та ремонту доріг, вулиць, проблем санітарного стану та благоустрою населених пунктів, будинків та прилеглих до них територій, належного водопостачання тощо.

З метою очищення території від сміття згідно затверджених заходів щодо благоустрою населених пунктів та прилеглих до них територій сільськими та селищними радами за участю жителів територіальних громад, трудових колективів установ, підприємств, організацій щосуботи проводяться суботники.

Не останнє місце посідають питання житлової політики з цього приводу за 2012 рік звернулось 16 громадян, що на 24 звернення більше ніж за 2011 рік. Питання стосувались: поліпшення житлових умов, будівництва соціального житла, приватизації квартир та створення ОСББ, тощо.

12% становлять питання охорони здоров’я, за 2012 рік звернулось 24  громадянина (за 2011 рік - 17), що на 7 одиниць більше. Турбують питання забезпечення безкоштовно ліками, покращення якості медичного обслуговування, виділення матеріальної допомоги на лікування, проведення операцій.

Значне місце посідають питання освіти, за 2012 рік звернулось 25  громадян, що на 9 звернень більше ніж за відповідний період 2011 року. Найчастіше зустрічаються питання: реконструкція та ремонт шкіл, забезпечення безкоштовним підвезенням педагогічних працівників до місця роботи, забезпечення шкільним автобусом або в безкоштовному проїзді дітей у маршрутних автобусах, відновлення роботи їдалень в СЗОШ І-ІІІ ст. тощо.

Щодо «активності» населення за загальною кількістю звернень, то слід зазначити такі сільські та селищні ради, як Агрономічна, Бохоницька, Вінницько-Хутірська, Луко-Мелешківська, Майданська, Стрижавська, Якушинецька. Це пояснюється в першу чергу тим, що вони входять до найбільш чисельних за населенням територіальних громад і відповідно високим ступенем гостроти соціально – економічних, суспільно – політичних та інших проблем, а також великою кількістю звернень щодо отримання земельних ділянок громадянами в приміській місцевості.

Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації                            опрацьовуються та контролюються керівництвом, надаються відповідні доручення виконавцям. Авторам звернень обов’язково надається чітка, обгрунтована, повна відповідь з урахуванням строків, установлених чинним законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації проводиться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348 та здійснюється в комп’ютерній  системі «Лотус».

Архівування опрацьованих звернень проводиться за принципом         територіального розподілу району (за назвами селищних та сільських рад).

При отриманні звернень, які не входять до повноважень районної державної адміністрації у п'ятиденний термін пересилаються за належністю відповідному органу чи посадовій особі з повідомленням заявника та роз'ясненням підстав передачі розгляду звернення іншим органам.

Керівництвом райдержадміністрації та головним спеціалістом по роботі зі зверненнями громадян створені всі умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг, надається можливість знайомитись з матеріалами перевірок відповідних звернень.

Відповідно до пункту 1.4 Указу Президента від 07.02.2008 року 109/2008 головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль та забезпечується проведення першочергових особистих прийомів жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати - героїня”, інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної праці, Героїв Радянського союзу, Героїв України.

На виконання п.7.8 ст.1 Указу Президента України 3 березня та 23 листопада 2011 року на колегіях районної державної адміністрації розглядались  питання підсумків роботи щодо розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації  та органів місцевого самоврядування відповідно за 2012 рік.

Райдержадміністрацією забезпечено виконання вимог вищезазначеного Указу Президента України та п. 10 діючої Методики щодо проведення нарад, семінарів, засідань колегій з питань звернень громадян. Проведено семінар-навчання з секретарями сільських та селищних рад 18  лютого 2012 року, на якому було розглянуто Постанову Кабінету Міністрів України від 14.04.1997р. №348 «Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування», Постанову Кабінету Міністрів України від 24 червня 2009р. №630 «Про затвердження Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади», Указ Президента України від 3 липня 2009р. № 509/2009 п.2.4 «Про заходи із забезпечення додержання прав фізичних та юридичних осіб щодо одержання адміністративних (державних) послуг».

З метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань, роз'яснення  та реалізації громадянами  права на звернення і особистий прийом, в районній державній адміністрації постійно працює телефон "Гаряча лінія" 67-32-04. Однак заявники, здебільшого, віддають перевагу особистому спілкуванню з керівництвом під час прийомів. Протягом 2012 року в телефонному режимі до керівництва райдержадміністрації громадяни не звертались.

Крім того, керівництвом райдержадміністрації розроблені та запроваджені конкретні заходи прямого, конструктивного діалогу між владою і громадянами. Зокрема, продовжують постійно проводитись зустрічі керівництва з жителями району територіальних громад. Протягом 2012 року голова райдержадміністрації разом із заступниками та керівниками районних служб побували в 53 населених пунктах району, на яких жителі мали можливість вирішувати свої  проблемні питання безпосередньо на місці.

Впродовж  2012 року головою районної державної адміністрації та його заступниками здійснено 19 виїзних прийомів, на яких прийнято 53 громадянина. Здебільшого територіальні громади турбують проблеми: будівництва та ремонту доріг, вулиць; облаштування автобусних зупинок;  ліквідації сміттєзвалищ; безперебійне електропостачання, освітлення вулиць, тощо.

З метою роз'яснювальної роботи щодо конституційних прав і обов'язків громадян, реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом на сторінках районної газети «Вінницький район» регулярно висвітлюються матеріали стосовно роботи зі зверненнями громадян. Постійно проводять широку інформаційно-роз'яснювальну роботу управління та відділи районної державної адміністрації.

Крім того,на виконання пункту 4.9 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 для оприлюднення матеріалів про організацію роботи зі зверненнями громадян   та вирішення порушених у них питань створено окрему сторінку на офіційному веб-сайті райдержадміністрації, яка періодично поповнюється новою інформацією.

На  виконання пункту 2.2. зазначеного Указу затверджені графіки особистого звітування перед головою районної державної адміністрації голів виконкомів сільських та селищних рад щодо стану роботи зі зверненнями громадян та графік особистих доповідей про стан роботи зі зверненнями громадян начальників структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та організацій на 2012 рік.

Головним спеціалістом по роботі зі зверненнями громадян загального відділу апарату районної державної адміністрації щоквартально готується статистична та аналітична інформація про стан роботи зі зверненнями громадян та про виконання Указу Президента у Вінницькому районі, яка висвітлюється в районні газеті «Вінницький район» та на сторінці офіційного веб-сайту Вінницької районної державної адміністрації.

На виконання Указу Президента України № 109/2008 від 7 лютого 2008 року в структурні підрозділи райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних рад було надіслано аналітичну довідку «Про організацію роботи зі зверненнями громадян у Вінницькій районній державній адміністрації за І квартал 2012 року» для  врахування та використання в роботі.

На виконання ст. 5, п. 1 Указу Президента України затверджено графік перевірок у структурних підрозділах райдержадміністрації щодо додержання законодавства та організації роботи зі зверненнями громадян. Головним спеціалістом по роботі зі зверненнями громадян загального відділу апарату райдержадміністрації протягом 2012 року перевірено 8 структурних підрозділів райдержадміністрації. При перевірці впродовж минулого року в управліннях та відділах районної державної адміністрації грубих порушень при роботі зі зверненнями громадян не виявлено.

За 2012 рік також було проведено 12  перевірок  в сільських та селищних радах Вінницького району, відповідно до затвердженого річного графіку. Протягом 2012 року при перевірці в окремих сільських та селищних радах Вінницького району встановлено наступне: неналагодженість належним чином роботи зі зверненнями громадян; виявлення випадків неналежної взаємодії при спільному розгляді скарг та повторних звернень,  низька якість ведення діловодства із звернень громадян, розгляду окремих заяв і скарг та підготовки відповідей на них; не проведення роз'яснювальної роботи через засоби масової інформації.

Продовжує працювати постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян. За  2012 рік відбулося 12 засідань комісії, на яких членами комісії  розглядалися звернення громадян здебільшого  з питань надання матеріальної допомоги, виділення земельних ділянок, тощо.

На виконання п.5 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо забезпечення щомісячного проведення дня контролю, районною державною адміністрацією, в рамках перевірок організації роботи із зверненнями громадян в органах місцевого самоврядування, за 2012 рік розглянуто стан виконання доручень керівництва по 12 зверненням.

На виконання вимог пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 року №1336 «Про затвердження Порядку інформування громадськості про результати роботи у сфері протидії корупції» в приміщенні районної державної адміністрації встановлено стенд «Суспільство проти корупції», на якому розміщено нормативно правові акти, довідкову інформацію, інформацію про корупційні порушення в області та інше.

В районній державній адміністрації працює комп'ютерна програма системи «Лотус» - «Звернення громадян», за допомогою якої покращується та вдосконалюється систематизація, пошук та аналіз проблемних питань за пропозиціями, заявами і скаргами, а також посилюється контроль за організацією цієї роботи з боку обласної державної адміністрації.

Для надання безкоштовної правової допомоги населенню, в районі діє 7 громадських приймалень. З метою спрощення доступу громадян до інформації про роботу громадських приймалень та задля створення єдиної системи надання безоплатної правової допомоги встановлені єдині графіки прийому громадян у громадських приймальнях при територіальному управлінню юстиції. У 2012 році громадськими приймальнями надано безоплатну правову допомогу  268 громадянам. Крім того, працівниками районного управління юстиції в рамках виїзних консультативних пунктів та телефонних «гарячих ліній» громадянам надано загалом 82 консультації. Крім того, налагоджено  співпрацю із громадськими приймальнями, створеними на базі  підприємств, установ, організацій, якими протягом звітного періоду 92 громадянам надано правову допомогу.

Райдержадміністрацією за необхідності готуються та надаються заявникам роз’яснювальні листівки (наприклад, про порядок присвоєння почесного звання „Мати-героїня”, пільги учасникам бойових дій, порядок звернення за матеріальною допомогою до депутатів обласної Ради), надаються консультації громадянам, які бажають звернутись на особистий прийом до керівництва; під час проведення виїзних прийомів громадян відвідувачам роз’яснюються їх права та можливості вирішення проблемних питань згідно чинного законодавства. На стендах сільських та селищних рад розміщуються матеріали з правової освіти населення та графіки особистого прийому громадян вищестоящих органів влади. Також, районною державною адміністрацією постійно надається практично-консультативна допомога  структурним підрозділам райдержадміністрації, виконкомам сільських та селищних рад Вінницького району.

Головним критерієм якості роботи влади є зменшення кількості скарг, повторних звернень та звернень до вищестоящих органів державної влади. Саме на це  спрямована увага голови районної державної адміністрації його заступників, виконавчих комітетів сільських та селищних рад, управлінь та відділів райдержадміністрації. Для виявлення їх причин, що породжують звернення, постійно проводяться системні їх аналізи та узагальнення.  Виявляються найбільш гострі проблеми задля їх оперативного вирішення.

Головний спеціаліст по роботі
зі зверненнями громадян загального відділу
апарату райдержадміністрації                                                        Р.В.ПАРУБОК

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.