Пошук по сайту

Архів новин

Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
38668711
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
4481
40658
107004
38429991
486642
701968
38668711

Ваш IP: 44.192.48.196
21 червня 2024 02:14

Аналітичний звіт про роботу із зверненнями громадян у Вінницькій районної державної адміністрації за ІІІ квартали 2018 року

За ІІІ квартали 2018 року до районної державної адміністрації надійшло 742 звернення від 3805 громадян, якими порушено 780 питань, в т.ч. 17 звернень отримані на особистому прийомі. За аналогічний період 2017 року надійшло 785 звернень від 2854 громадян, якими порушено 831 питання.

З загальної кількості звернень 35%  вирішено позитивно, на всі інші звернення надані роз’яснення.

У структурі звернень, що надійшли до районної державної адміністрації  переважають заяви з питань:

-  соціального захисту –  463 одиниці  (2017р. –  526 од.);

-  комунального господарства – 62 одиниці  (2017р. – 60 од.);

-  аграрної політики і земельних відносин – 42 одиниці (2017р. – 97 од.);

-  охорони здоров'я – 31 одиниця (2017р. – 30 од.);

- екології та природних ресурсів – 19 одиниць (2017р. – 21 од.);

- транспорту і зв’язку – 16 одиниць (2017р. – 22 од.).

На першому місці за кількістю звернень займають питання соціального захисту  населення. Цією категорією громадян порушуються питання щодо надання матеріальної допомоги, призначення і виплата соціальної допомоги, забезпечення твердим паливом, призначення субсидій на житлово-комунальні послуги, тощо. З метою вирішення вищезазначених питань районною державною адміністрацією, жителям району, які мають групу інвалідності, малозабезпечені, багатодітні, онкохворі, учасники АТО та переселенці Луганської та Донецької областей та які потрапили в складні життєві обставини надається одноразова матеріальна допомога на лікування та вирішення соціально - побутових потреб. Протягом звітного періоду районною державною адміністрацією з районного бюджету «Програма соціального захисту населення Вінницького району на період до 2020 року» надано матеріальну допомогу жителям району на суму 412654грн. (в 2017 році 516100 грн.). Також було надано допомогу у вигляді одноразових грошових адресних виплат жителям Вінницького району на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, що склалася 26 вересня 2017 року у м.Калинівка Вінницької області на суму 132880грн.

На другому місці питання комунального господарства. Найчастіше зустрічаються питання будівництва та ремонту доріг, освітлення вулиць, благоустрою населених пунктів, будинків та прилеглих до них територій, електропостачання будинків та відключення електроенергії, належного водопостачання, тарифів на житлово-комунальні послуги тощо.

На третьому місці питання аграрної політики і земельних відносин. Порівняно з попередніми роками спостерігаємо значне зменшення звернень. На сьогодні та впродовж багатьох років найгостріше турбують громадян питання виділення земельних ділянок під індивідуальне будівництво, ведення садівництва, ведення особистого селянського господарства,  отримання розрахунків за земельні та майнові паї, передача в оренду земельних ділянок, погодження  меж земельних ділянок, земельні конфлікти, тощо.

Районною державною адміністрацією з 1 січня 2013 року не вирішуються  питання щодо виділення земельних ділянок та земельних спорів, у зв’язку з відсутністю відповідних повноважень. У цих  випадках заявникам надається необхідна методична допомога та відповідні роз`яснення щодо порядку вирішення порушених питань та можливість оскарження прийнятих  рішень в суді.

Четверте місце посідають питання охорони здоровя. Піднімались питання забезпечення безкоштовними ліками, покращення якості медичного обслуговування, проведення безкоштовних операцій.

На п’ятому місці питання екології та природних ресурсів. Розглядались питання забруднення навколишнього середовища, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ.

На шостому місці питання транспорту і зв’язку. Піднімались питання щодо виділення додаткових рейсів Муніципального автобусу, порушення графіку руху транспорту та пільгового проїзду в транспорті.

Протягом звітного періоду до районної державної адміністрації надійшло 38 колективних звернень, що становить таку ж саму кількість одиниць за відповідний період 2017 року.

Найчастіше колективні звернення надходять від мешканців району з питань аграрної політики і земельних відносин, комунального господарства, екології та природних ресурсів, тощо.

З органів влади вищого рівня протягом звітного періоду в районну державну адміністрацію надійшло 443 звернень, що становить 60% від усієї кількості зареєстрованих заяв.

Протягом ІІІ кварталів 2018 року до районної державної адміністрації надійшло 1 повторне звернення. Аналіз його змісту підтвердив факт надходження звернення від одного і того ж громадянина з одного й того ж питання до керівників різних рівнів. Для цієї категорії громадян розроблені відповідні заходи кожного з них запрошують на особистий прийом до керівництва райдержадміністрації для надання додаткових роз'яснень з порушених питань та запобігання виникненню конфліктних ситуацій.

   Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації  опрацьовуються та контролюються керівництвом, надаються відповідні доручення виконавцям. Авторам звернень обов’язково надається чітка, обгрунтована, повна відповідь з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, отриманих під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації проводиться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року №348 та здійснюється в комп’ютерній  системі «Лотус».

   Архівування опрацьованих звернень проводиться за принципом         територіального розподілу району (за назвами сільських, селищних рад та м.Вінниці).

             В районній державній адміністрації працює комп'ютерна програма системи «Лотус» - «Звернення громадян», за допомогою якої покращується та вдосконалюється систематизація, пошук та аналіз проблемних питань за пропозиціями, заявами і скаргами, а також посилюється контроль за організацією цієї роботи з боку обласної державної адміністрації.

             При отриманні звернень, які не входять до повноважень районної державної адміністрації у п'ятиденний термін пересилаються за належністю відповідному органу чи посадовій особі з повідомленням заявника та роз'ясненням підстав передачі розгляду звернення іншим органам.

Керівництвом райдержадміністрації та спеціалістами по роботі зі зверненнями громадян створені всі умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг, надається можливість ознайомитись з матеріалами перевірок відповідних звернень.

Відповідно до пункту 1.4 Указу Президента від 07.02.2008 року 109/2008,  прийнято розпорядження голови районної державної адміністрації від 05.01.2017 року №1, яким затверджено Порядок організації та проведення особистого прийому громадян в районній державній адміністрації, відповідно до якого забезпечується проведення першочергових особистих прийомів жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати – героїня», осіб з інвалідністю Другої світової війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв України, військовослужбовців – учасників антитерористичної операції  та членів родин військовослужбовців, загиблих у ході її проведення. Дане питання знаходиться на особистому контролі голови районної державної адміністрації.

За звітний період проведено перевірки додержання законодавства про звернення громадян в  5 сільських радах Вінницького району. При перевірці грубих порушень не виявлено.

На виконання п.7.8 ст.1 Указу Президента України 07.02.2008 року 109/2008 19 лютого  та 14 вересня 2018 року на колегії районної державної адміністрації розглядалось питання роботи щодо розгляду звернень громадян, які надійшли до районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування.  За результатами колегії були прийняті відповідні рішення та надані доручення.

Районною державною адміністрацією забезпечено виконання вимог вищезазначеного Указу Президента України та п. 10 діючої Методики щодо проведення нарад, семінарів, засідань колегій з питань звернень громадян. В ІІІ кварталі 18 вересня 2018 року проведено семінар-нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та з відповідальними цих підрозділів за ведення діловодства, 26 вересня 2018 року проведено семінар-нараду з секретарями сільських, селищних рад, ОТГ та працівниками, відповідальними за ведення діловодства в органах місцевого самоврядування по питанню роботи із зверненнями громадян.

З метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань, роз'яснення та реалізації громадянами права на звернення і особистий прийом, в районній державній адміністрації постійно працює телефон "Гаряча лінія" 67-32-04. Протягом звітного періоду за  2018 рік в телефонному режимі до керівництва районної державної адміністрації громадяни не звертались, оскільки заявники, здебільшого, віддають перевагу особистому спілкуванню з керівництвом під час особистих прийомів.

       Крім того, керівництвом райдержадміністрації розроблені та запроваджені конкретні заходи прямого, конструктивного діалогу між владою і громадянами. Зокрема, продовжують постійно проводитись зустрічі керівництва з жителями району територіальних громад, на яких громадяни мають можливість вирішувати свої проблеми безпосередньо на місці, а керівництво перевіряти стан виконання своїх доручень.

       З метою роз'яснювальної роботи щодо конституційних прав і обов'язків громадян, реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом на сторінках Вінницької регіональної газети «Подільська зоря» періодично висвітлюються матеріали стосовно роботи зі зверненнями громадян. Постійно проводять широку інформаційно-роз'яснювальну роботу структурні підрозділи районної державної адміністрації.

На виконання пункту 4.9 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 для оприлюднення матеріалів про організацію роботи зі зверненнями громадян та вирішення порушених у них питань створено окрему сторінку на офіційному веб-сайті райдержадміністрації, яка періодично поповнюється новою інформацією.

Питання виконавської дисципліни постійно піднімається на апаратних нарадах  у керівництва районної державної адміністрації.

На виконання п.5 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо забезпечення щомісячного проведення дня контролю, районною державною адміністрацією, в рамках перевірок організації роботи із зверненнями громадян в органах місцевого самоврядування, за ІІІ квартал 2018 року розглянуто стан виконання доручень керівництва по 3 зверненнях з питань призначення житлової субсидії.

Продовжує працювати постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян, в ІІІ кварталі 2018 року відбулося 2 її засідання. Питання, які виносились на розгляд комісії, стосувались соціального захисту населення, зокрема: надання матеріальної допомоги на лікування.

Районною державною адміністрацією, за необхідності, готуються та надаються заявникам роз’яснювальні листівки (наприклад, про пільги учасникам бойових дій, соціальні виплати малозабезпеченим, інвалідам, порядок звернення за матеріальною допомогою, тощо), надаються консультації громадянам, які бажають звернутись на особистий прийом до керівництва; під час проведення виїзних прийомів громадян, відвідувачам роз’яснюються їх права та можливості вирішення проблемних питань згідно чинного законодавства. В приміщеннях сільських та селищних рад розміщуються графіки особистого та виїзного прийомів громадян керівництвом району та  органів влади вищого рівня.

Питання роботи із зверненнями громадян, організації їх особистого прийому знаходиться під постійним контролем керівництва районної державної адміністрації.

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.