Стратегія державної кадрової політики на 2012-2020 роки, яка схвалена Указом Президента України від 01.02.2012 р. № 45/2012, одним з головних завдань ставить досягнення високого рівня розвитку людського потенціалу держави, зокрема шляхом формування інноваційної державної кадрової політики у сфері державної служби.
Сучасний підхід у державній службі – формування якісно нової особистості, високо свідомого управлінця та ефективного виконавця. Чітке знання та дотримання етичних стандартів законодавства, стратегічне бачення напрямку розвитку державного управління – сучасний код кар’єрного успіху державного службовця.
Важливим чинником вирішення цих завдань є нове законодавство у сфері державної служби, зокрема Закон України «Про державну службу».
Саме на новаціях законодавства про державну службу в Україні робиться акцент при проведенні у 2012 році ювілейного Всеукраїнський щорічний конкурс «Кращий державний службовець».
Цьогоріч Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» на звання кращий державний службовець святкує свій ювілей.
Конкурс проходитиме у 2-х номінаціях: «Кращий керівник» і «Кращий спеціаліст» та проводитиметься в три тури: І – протягом березня-квітня, ІІ – травня-червня, ІІІ – вересня-жовтня.
Для проведення І туру Конкурсу в місцевих та центральних органах виконавчої влади, інших державних органах (їх територіальних підрозділах) утворюються організаційні комітети, які затверджують план заходів проведення І туру Конкурсу, завдання І туру, критерії їх оцінки, здійснюють відбір учасників та визначають переможців І туру Конкурсу.
Для проведення ІІ туру Конкурсу Нацдержслужбою України утворюються оргкомітети для проведення Конкурсу на регіональному рівні та серед державних службовців міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та державних органів. Оргкомітети затверджують завдання ІІ туру Конкурсу (проведення співбесіди з питань державного управління; виконання практичних завдань з питань службової етики та етикету; підготовка та здійснення публічного виступу у рамках засідань за круглим столом з тематики, яка доводиться до відома учасників за 15 днів до його проведення), критерії їх оцінки, здійснюють відбір учасників та визначають переможців ІІ туру Конкурсу на регіональному рівні та серед державних службовців міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та державних органів.
Оргкомітетом з проведення ІІІ Конкурсу затверджуються списки учасників, завдання, критерії їх оцінки, визначають переможців та лауреатів заключного туру Конкурсу. Вимоги до учасників надзвичайно високі, вони захищають творчі роботи, презентують себе, беруть участь у діловій грі, вирішують складні завдання стосовно прийняття управлінських рішень.
Переможців та лауреатів ІІІ туру нагороджують грошовими винагородами, цінними призами та подарунками, вони користуються привілеями при вступі до Національної академії державного управління при Президентові України, мають високі шанси на заняття керівних посад в органах влади.
Проведення всіх трьох турів Конкурсу супроводжується рекламною кампанією та висвітленням заходів в ЗМІ.
Матеріали щодо особливостей проведення Конкурсу у 2012 році розміщені на офіційному веб-порталі Нацдержслужби України (www.nads.gov.ua), сайті Управління державної служби Головдержслужби у Вінницькій області (http://nads.gov.ua/sub/vinnitska/): банер «Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» – розділ «Правова, методична база організації та проведення Конкурсу «Кращий державний службовець».
За інформацією щодо участі у Конкурсі у районах і областях необхідно звертатися до районних та обласних державних адміністрацій, у Києві - до кадрових служб центральних та інших органів влади.
Таким чином, Всеукраїнський щорічний конкурс «Кращий державний службовець» як частина комплексу заходів з професійного розвитку державних службовців спрямований на підготовку нової генерації державних службовців, які обрали служіння народу сенсом свого життя.
Матеріали прес-служби
Управління державної служби
Головдержслужби України
у Вінницькій області