Прес-служба Державної фіскальної служби України повідомила, що після впровадження заходів з детінізації відносин у сфері зайнятості населення роботодавці почали добровільно працевлаштовувати своїх працівників. Про це в інтерв’ю інтернет-агентству «Українські новини» розповів в.о. заступника Голови ДФС Євген Бамбізов.
За його словами, з моменту дії відповідного розпорядження КМУ роботодавці надали до ДФС 802 тис. заявок і повідомлень про прийнятих 1,5 млн штатних співробітників.
«Цифри говорять самі за себе: раніше в середньому в місяць реєструвалося близько 20 тис. працівників. Після розпорядження реєстрація працівників збільшилася більше, ніж в 2,5 раза. Це, в свою чергу, спричинило збільшення зборів прибуткового податку, військового збору та ЄСВ. Ми донарахували порушникам з початку поточного року 897 млн гривень. З них – 631 млн гривень ПДФО і понад 50 млн гривень ЄСВ», – зазначив Євген Бамбізов.
Він також розповів, що у рамках заходів з детінізації заробітних плат ДФС було проаналізовано найбільш ризикові галузі, де використовується праця незареєстрованих працівників. Це, зокрема, сфери громадського харчування, рітейлу та сфера будівництва, яка є однією з найбільш ризикових.
«Встановлено факт, що ціла низка забудовників використовує нелегальну робочу силу і таким чином мінімізує свою базу оподаткування. Ми також проаналізували фізичних осіб, які легалізують або мають значні обсяги легалізації нерухомості, при цьому сплачують 5% податку на доходи фізосіб плюс 1,5% військового збору - замість 18% податку на прибуток, а також 22% ЄСВ і 20% ПДВ, які передбачені в разі ведення господарської діяльності. Різниця досить істотна», – підкреслив в.о. заступника Голови ДФС.
Так, було визначено фізичних осіб, які протягом року реалізували понад тисячу об’єктів нерухомого майна. За словами Євгена Бамбізова, згідно з положеннями Господарського кодексу така діяльність підпадає під визначення підприємництва, а суб’єкти, які займаються такої діяльністю, – підприємці.
«Перелік цих фізосіб ми довели до наших регіональних підрозділів і щодо них активно ведеться робота. Найбільша їх кількість - в Києві і області. Щодо 9 платників ми вже закінчили перевірки і донарахували понад 220 млн гривень. Ми всіх попередили: або добровільно приходимо до збільшення оподаткування, або це робимо примусово через контрольну роботу. Добровільно поки ніхто не погодився», – розповів Євген Бамбізов.