Шановні краяни!Одягніть цього дня вишиванку на знак єдності. Прийдіть на роботу чи навчання, висловивши таким чином свою національнута громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість.
У 2006 році вперше студенти та викладачі Чернівецького університету прийшли на навчання у своїх вишиванках. Завдяки їм народилося яскраве свято День вишиванки, масштаби якого щорічно зростають.
Цього дня по всій Україні безліч людей одягає вишиванку на навчання, роботу, прогулянки. Існують різноманітні заходи, такі як марш вишиванок, благодійні акції, конкурси на найкраще фото в українській сорочці тощо. У цей день ходять у вишиванках не лише в Україні , й за її межами. Також підхопили відносно нове свято і за кордоном. Вишиті сорочки у третій четвер травня можна побачити в Нью-Йорку, Торонто, Парижі, Лондоні та інших великих містах.
Вишиванка вражає своєю красою весь світ і це зовсім не перебільшення. Всесвітньовідомі актори, музиканти, моделі уже давно мають в гардеробі модний одяг з українським орнаментом. Сорочка мала для наших предків магічний, релігійний зміст. З нею було пов’язано багато вірувань. Кожен символ та колір ніс сакральне значення, як і те, хто вишиває сорочку, з яким настроєм та думками. Вона і зараз слугує власникові оберегом. Українці вірили, що сорочка може безпосередньо вплинути на долю того, хто її носить. У культурі практично будь-якого народу є речі, які відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н.е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.