Сьогодні, 30 липня, у Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми працювали інформаційно-консультаційні пункти «Були в рабстві? Звернись! Отримай допомогу!», які знаходились на центральному ринку та залізничному вокзалі обласного центру, де спеціалісти надавали консультацію, розповідали про торгівлю людьми і одразу ж на місцях надавали допомогу постраждалим особам. Також запланований безкоштовний перегляд документального фільму «Жінка в полоні» у кінотеатрі «Родина» о 16:00.
Основне завдання проведення всеукраїнської акції - проінформувати максимальну кількість людей про ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та правила безпечного працевлаштування як в Україні так і за кордоном, а також про можливості отримання комплексної державної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.
Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй у 2013 році та відзначається в системі міжнародних днів ООН щорічно 30 липня.
Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.
Торгівля людьми це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина. Торгівля людьми відповідно до Кримінального кодексу України визнається злочином.
Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми це використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи.
Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, дитячої порнографії, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.