⠀⠀12 квітня – день початку епохи пілотованих космічних польотів – спільне свято, що з'єднує минуле, сьогодення і майбутнє людей Землі. За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики». В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97. Саме українцям належить ідея розвитку ракетної теорії та проведення міжпланетних перельотів.
⠀
⠀⠀Працівники Вінницького районного відділу № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області спільно із завідувачем відокремленого підрозділу «Вороновицького музею історії авіації та космонавтики» Вінницького обласного краєзнавчого музею Віктором Демяненком, волонтерами відділу, начальником служби у справах дітей Вороновицької селищної ради Таїсою Гаєвик було організовано культурно-просвітницький захід для суб’єктів пробації відвідування Вороновицького музею історії авіації та космонавтики України.
⠀
⠀⠀Під час екскурсії Віктор Демяненко розповів історію становлення музею, про розвиток вітчизняної авіації від перших літальних апаратів до реактивних літаків, до польотів космічних кораблів. Розглянули такі розділи: зародження і початковий період розвитку авіації, військову авіацію, авіацію України на сучасному етапі, внесок України у встановлення та розвиток космонавтики. Музей розміщено у палаці колишніх власників маєтку Грохольських. Триповерховий палац побудовано в стилі раннього класицизму у 70-х рр. XVIII ст. У 1867 р. маєток був придбаний М. Можайським, брат якого Олександр Федорович Можайський (1825–1890), майбутній винахідник планера, впродовж 1869–1876 рр. був місцевим управителем. Саме тут було вперше випробувано модель літального апарату.
⠀
⠀⠀Сучасна авіація представлена в документах, фотографіях, речах:
⠀
⠀⠀- Феодосійський науково-виробничий центр Збройних Сил України.
⠀⠀- Герої-льотчики із Вінниччини, які загинули на території Афганістану.
⠀⠀- «Українські соколи» — пілотажна група Військово-Повітряних Сил України.
⠀⠀- Полковник, льотчик М. Коваль, який неодноразово займав перші місця з вищого пілотажу серед провідних льотчиків світу.
⠀⠀- Нагрудні знаки класної класифікації льотного складу ВПС України, введені в 1998 р.
⠀⠀- Технічний комплекс «АНТОНОВ».
⠀
⠀⠀Відвідувачі були вражені екскурсією, адже, деякі з них вперше відвідали такий заклад. Розповідь Віктора Демяненка сприяла кращому пізнанню себе, своєї історії та героїв, не залишила жодного байдужим.
⠀
⠀⠀Яскраві успіхи космонавтики – закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.
⠀
⠀⠀Щиро вітаємо всіх ветеранів, фахівців галузі, конструкторів та інженерно-технічних працівників, вчених та верстатників, усіх, хто примножує славу України своєю наполегливою працею у сфері виробництва ракетно-космічної продукції і дослідження мирного космосу з професійним святом.