Сьогодні відбулося чергове засідання Робочої групи з питань соціальної підтримки та допомоги сім’ям Захисників та Захисниць.
Учасники зібрання обговорили низку проблемних питань, пов’язаних із роботою щодо надання соціальної підтримки нашим військовим, які отримали важкі поранення, травми чи захворювання під час участі в заходах з оборони країни.
«Часто, щоб отримати відповідний статус, пройти ВЛК або МСЕК, важкопораненому треба зібрати безліч довідок та пройти декілька кіл бюрократичного пекла. А потім місяцями чекати на виплати, лікування, протезування чи реабілітацію. Так не має бути!», - підкреслила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.
Посадовиця зазначила, що відповідно до Наказу Начальника ОВА Сергія Борзова, на Вінниччині сформовано мобільні групи, які вже розпочали очні зустрічі з сімʼями поранених, опрацьовувати їхні потреби та питання. Наразі фахівці відвідали більше 30-ти військових у Гайсинському, Могилів-Подільському, Вінницькому, Тульчинському та Жмеринському районах.
«Ця робота є важкою, важливою та комплексною. Ми це розуміли заздалегідь. Саме тому до неї залучені обласні структури соціальної сфери та медицини, а також районні військові адміністрації. - зауважила Наталя Заболотна. – З об’єктивних причин ми не можемо охопити відразу всіх. Багато хлопців перебуває на реабілітації. Хтось ще продовжує лікування, виїхав за кордон для протезування, а хтось поки що просто не готовий прийняти нашу групу. Але з усіма намагаємося встановити хоча б телефонний зв’язок і вирішувати проблеми у дистанційному режимі».
Якщо у вашій сімʼї є Захисник чи Захисниця, які отримали важкі поранення, травму чи захворювання під час участі в заходах, необхідних для забезпечення оборони України, та потребують допомоги, або ж ви знаєте таку сімʼю - звертайтесь за телефоном: +380 (67) 600 24 02 - Ірина Войтенко (начальник відділу допомог ветеранам війни Вінницької обласної військової адміністрації).