Торгівля людьми в Україні на сьогодні є досить болючою проблемою і вона розвивається надзвичайно стрімкими темпами. Щороку за кордон виїжджають сотні тисяч людей в пошуках роботи, в пошуках кращого життя, та багато з них потрапляють у руки шахраїв. Офіційна статистика не дає чіткого уявлення про масштаби цього явища і точну кількість жертв, оскільки торгівля людьми є злочином, який досить складно відслідкувати тому, що злочинці використовують безліч форм і методів; крім того, більшість постраждалих не звертається по допомогу через страх покарання, осуд або просто не мають можливості це зробити.
З метою підвищення рівня інформованості щодо проблеми торгівлі людьми, застереження шукачів роботи від шахрайства при працевлаштуванні, надання корисних порад щодо особистої безпеки при виїзді за кордон, 05.12.2023 року кейс-менеджерка ГО «Джерело надії України» проєкту «Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, які постраждали від насильства, повязаного з війною, гендерно-зумовленого насильства, торгівлі людьми чи експлуатації у Вінницькій області» Тетяна Романовська для працівників Вінницького районного відділу № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області та суб’єктів пробації проведено інформаційну сесію на тему «Протидія торгівлі людьми».
Тому, в ході заходу, суб’єктам пробації було роз’яснено зміст поняття «торгівля людьми», ознайомились з різними його формами, причинами та наслідками. Розглянули приклади із життєвих ситуацій людей, які постраждали від торгівлі людьми, щоб позбавитися небезпечних стереотипів цього негативного явища. І як альтернативу працевлаштування за кордоном запропонувала ознайомитися з кадровими потребами українських роботодавців, а в разі прийняття рішення щодо працевлаштування за кордоном, обов`язково робити це легально, з дотриманням вимог законодавства.
Крім того, учасники семінару переглянули документальне відео «Станція призначення життя», яке висвітлює проблему торгівлі людьми.
Наприкінці заходу учасникам було роздано пам’ятки, які допоможуть не стати жертвою сучасного рабства.