15 травня 2018 року керівники закладів дошкільної освіти Вінницького району відправилася Тарасовими шляхами до Звенигородського району Черкаської області.
Цей візит відбувся у рамках спільного освітнього методичного стартапу двох областей України: Вінницької та Кіровоградської (нині Кропивницької), що реалізується між собою з власної ініціативи, а чергова зустріч відбувалася в рамках року відзначення на належному рівні 204-ої річниці від дня народження видатного поета, письменника, художника, етнографа та громадського діяча Т.Г.Шевченка, і має на меті обмін досвідом між колегами двох областей.
Дружба педагогів - дошкільників Вінницького району з Добровеличківським стає все міцнішою, та дійсно провадить до відчутних, тривалих змін, опираючись лише на особисті зв’язки людей з різних українських областей, без постійної фінансової та організаційної підтримки.
У ході візиту відбулося чимало цікавих та корисних заходів під назвою «Тарасові шляхи»:
- Організоване відвідування національного музею Тараса Григорович Шевченка;
- Ознайомлення з тематичною виставкою літературної творчості Тараса Шевченка, у філії – літературно-меморіального будинку-музею Т.Г. Шевченка;
- Побачили об'єднанні Шевченково і Моринці, села, де народився Тарас Шевченко, і де пройшло дитинство Кобзаря. Побували у відокремленому відділі – Меморіального будинку-музею Т.Г. Шевченка, а також, національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченко».
Екскурсанти також переглянули картинну галерею, де розміщені роботи сучасних митців Черкащини. Твори мистецтва, які знаходяться тут, справили приємне враження своєю колоритністю та технікою виконання.
Мали змогу дізнатися, як відбувається реставрація та реновація маєтку пана Енгельгардта в селі Будищах. Ознайомилися з територією парку, в якому є рідкісні рослини та дерева.
В рамках методичного стартапу відбувся круглий стіл по обміну педагогічним досвідом, на території садиби «Кобзарева колиска», в селі Шевченкове, де народився Т.Г. Шевченко, і господинею якого є Віра Стефанівна Чепурна.
Чи не найзахопливішим із практичних завдань виявилась нагода керівникам-дошкільникам Вінницького району представити не просто свій вимисел на папері, але зробили презентацію педагогічних здобутків творчого потенціалу педагогів-новаторів у розділі «Я знаю як це робити … »
- Міжнародний проект соціальної та фінансової освіти дітей 3-18 років «Афлатун» (відповідно до меморандуму співпраці у сфері дошкільної освіти між Міністерством освіти і науки України та міжнародною фундацією «Fflatoun Internatsonal» (Королівство Нідерланди), представила Світлана Коваль, методист КУ «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» ВРР.
- Проект «Сприяння освіті» підписано меморандум про взаєрозуміння між Міністерством освіти і науки України та the «LEGO Foundation» (Королівство Данія), продемострувала Майя Власюк, керівник ДНЗ «Лісова казка» с Писарівка.
- Проект ВЕГО «МАМА – 86» «Вільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в Україні» за фінансової підтримки Шведського товариства охороно природи SSNC, озвучила Галина Юнова, керівник ДНЗ «Барвінок» с. Якушинці.
На круглому столі обговорювали цікаві теми, виступали зі своїми доповідями і керівники та педагоги закладів дошкільної освіти Добровеличківського району Кіровоградської області, на чолі з Валентиною Бондаренко методистом дошкільної освіти, які виявили свою зацікавленість до пропонованих нами інновацій. І це не було якесь порожнє спілкування ні про що чи якась банальна показуха. Це дуже хороший досвід для всіх учасників. Обмін накопиченими напрацюваннями у питаннях дошкільної освіти, який дає позитивні результати, зближує однодумців та визначає перспективи подальшої співпраці між областями, а також, дозволяє їм вільніше почуватися.
Своєрідний бузковий запах сприяли активності, а гарна погода підтримувала чудовий настрій екскурсантів.
Час промайнув непомітно. Однак на цьому робота не завершується. Попереду – ще кропітка праця над забезпеченням на відповідному рівні освітнього процесу, а також реалізація в безлічі ідей наших педагогів.
Творчість великого Кобзаря неосяжна та різноманітна, а сам він був основоположником нової української літератури. Слово його було ознакою національного відродження, утвердження української нації, надією на кращі часи.
Великий поет мріяв про нове суспільство, у якому житимуть вільні і щасливі люди …
Керівники закладів дошкільної освіти Вінницького району показали високий рівень підготовки та були яскравими, неймовірними, щирими, компетентними, старалися якомога більше спілкуватися, ділитися враженнями, пропонували ідеї.
Дошкільники пообіцяли один одному, що обов’язково відбудеться й наступна зустріч делегацій.