У цьому році наша Українська держава та народ відзначають величну дату -1030 років Хрещення Київської Русі-України. На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України щодо відзначення ювілею Хрещення, ми, історики-дослідники Писарівської ЗОШ І-ІІІ ст., провели величне Національно-патріотичне Свято Духовності: «Віра, Надія, Любов».
Наше Свято відбувалось за активної участі настоятеля Свято-Покровського храму села Писарівка протоієрея отця Сергія. На початку урочистого дійства всі присутні й учасники просили Божого благословення на успіх, мир і злагоду. Отець Сергій, благословляючи нас на добру справу, звернув увагу на те, що спілкування з Богом відбувається через молитву. Молитва - це не бездумне проказування вивчених слів, а розмова з Богом, у якій можна зізнатись про свій біль, про свої потреби і просити за них. Найважливіша думка християнського вчення - любов до людини. Щодо науки Ісуса Христа, як ставитися людині до інших людей, то в її основі лежить любов і прощення. Прости, не гнівайся і помирись. Гнів, ненависть - це завдання духовних ран, духовне вбивство. Але «як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець» До свята православні історики-дослідники дуже гарно переобладнали історичний кабінет у кімнату Віри і Духовності. На най-кращих місцях розмістили обрамлені вишитими українськими рушниками одухотворені ікони Ісуса Христа, Матері Божої та Миколая Чудотворця. З любов’ю і шаною протягом всього Свята Духовності учасники запалювали благодатні свічки Віри біля святих образів.
Історики-дослідники Євген Мацик, Павло Коваль, Таня Гуцул презентували проект «Хрещення Русі - колиска нашої державності». Учні 7 класу Тетяна Байдак, Ольга Власюк і Богдан Болтак творчо представили історичну презентацію «Джерела і святині Духовності». Дуже цікавою і повчальною була дослідницька розповідь десятикласника Павла Вишнівського про роль Української Православної Церкви у житті Української держави та народу щодо підтримки воїнів, які боронять нашу незалежність. Нещодавно священик УПЦ Анатолій Кузнецов з Божою допомогою привіз нам до шкільного музею із зони бойових дій український прапор з підписами наших героїв, які на сході України захищають її суверенітет. Сьогодні в усіх храмах постійно лунають молитви за найшвидше настання Миру в Україні. Ми всі піднесено виконали наш Духовний Гімн «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!»
Театралізовану виставу «Хрестителі Русі» майстерно показали Максим Білостегнюк і Жанна Кутик. Юні актори талановито виконали ролі князя Володимира Великого та княгині Ольги. 28 липня церква вшановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира Великого, а напередодні - 24 липня вшановуємо рівноапостольну княгиню Ольгу. Це саме завдячуючи їм, Київська Русь із роз’єднаної язичницької країни перетворилась на могутню європейську державу. Не полишив даремно науку першої княгині - християнки Ольги її внук Володимир. Із ревного язичника він перетворився на істинного християнина. За його закликом і особистим прикладом у 988 році охрещує Київську Русь, тому і має ім’я Володимир Хреститель. Юний художник Євген Мацик чудово презентував власну художню картину «Свято-Покровський храм села Писарівка - духовна перлина Поділля» Велике захоплення і увагу привернув творчий показ історичного дійства «Нестор-літописець» у виконанні семикласників Євгена Мацика, Максима Білостегнюка та Богдана Болтака. Адже саме із літопису «Повість минулих літ», завдячуючи легендарному ченцю Києво-Печерської Лаври Нестору-літописцю, ми дізнаємось про поширення християнства на Русі.
Протягом місяця підготовки до Свята Духовності школярі мали змогу поставити письмові запитання і зробити побажання священику через християнську скриньку. Отець Сергій та Валентина Леонідівна Голотюк з Асоціації православних вчителів Вінниччини дали на них вичерпні відповіді. До свята чимало учнів виготовили паперові пташки Миру і Благодаті з написаними Божими заповідями, які піднесено прикріпили до Християнського Дерева Віри, Надії і Любові.
Одухотворено і велично отець Сергій для учасників Свята Духовності виконав піснеспів «Многая літа!»
Християнське православне Свято Духовності «Віра, Надія, Любов» в його учасників і гостей залишило тверде переконання, що треба жити з вірою в добро! Тож повернімося до тих духовних джерел, які живили наших пращурів, причастімося від них і освятімося ними.
Після закінчення Свята Духовності вчителі та учні ще попросили батюшку залишитись поспілкуватись на релігійні теми. Шестикласниці Аня Ваколюк і Мар’яна Ковальчук запросили отця Сергія до духовного спілкування. Чого навчає нас Біблія? – запитали юні істинно віруючі дівчатка. В дуже цікавій і дохідливій розмові всі учасники розмови зрозуміли, що Біблійні заповіді - це джерело високих моральних принципів, за якими повинні жити люди. Кожен наш крок відображає моральний вибір, що його зробила людина. Мабуть, не може бути добре там, де багато злих, неправедних людей. Отже, нам завжди треба пам’ятати, що на Землі слід жити в гармонії з Богом і світом, навчитися пізнавати добро і зло, вчитися мужності, терпіння, високої моралі, створеній Богом, заповіді якої допомагають долати зло і бути людьми.
«Споконвіку було Слово,
а Слово у Бога було,
і Бог було Слово»
Євангеліє від Іоанна
Слава Богу! Навіки Слава!
За матеріалами газети "Подільська зоря"