Свято Івана Купала – одне з найбільш видовищних та колоритних свят української культури. Воно оповите міфами та надзвичайними історіями, легендами та чарівними створіннями. Основна його ідея – оновлення життя та його очищення. Це день літнього сонцестояння. На Купала у давнину відбувалися масові молодіжні ритуальні ігрища, пов’язані з утворенням нових сімей. Це свято молоді, свято сонця, свято землі, свято води і вогню, свято ворожіння на кращу долю та духів давнього нашого роду.
За доброю традицією, 6-7 липня в селах Вінницького району відбувалися святкові народні гуляння, дивовижні за своєю насиченістю, народним колоритом і справжнім дружнім спілкуванням всієї громади.
На традиційні народні дійства сіл Стрижавка, Сосонка, Лука-Мелешківська, Вороновиця, Стадниця, Мізяківські Хутори, Лаврівка, Дорожне, Пултівці, Малі Крушлинці завітали голова райдержадміністрації Михайло Демченко, голови сільських, селищних рад та ОТГ.
«Свято Івана Купала є даниною шани традиціям та обрядам українського народу, української культури без якої немає існування української державності. Воно стосується кожного з нас, адже всі ми носії культури, традицій, звичаїв наших предків. Наша країна починається з таких маленьких, мальовничих сіл та селищ і ваша участь у сьогоднішньому святі – чудовий приклад виняткової живучості народної культури та людей, які роблять все можливе для її відновлення. Хай магічний купальський вогонь надасть вам сили духу в починаннях добрих справ. Нехай принесе успіх, удачу, наповнить теплом, затишком та достатком ваші оселі, очистить від негараздів, хвороб та подарує здоров’я, а відшукана чарівна квітка папороті ощасливить молодь палким коханням!», - наголосив у своєму вітанні голова райдержадміністрації Михайло Демченко.
До творчих програм святкувань увійшли театралізовані видовища та обрядові дійства за народними звичаями, тематично - концертні програми за участю гурту «Пан Карпо», академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії, провідних аматорських вокальних, хореографічних колективів, конкурси та майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва, народні гуляння, які були завершені традиційними обрядами розпалювання ватри та стрибків через багаття, пускання за річкою опудал Марени, Купайла та дівочих віночків під співи народних купальських пісень, танцювально - розважальних програм для молоді.
Протягом вечора учасники «купальських дійств» із задоволенням танцювали, співали, водили хороводи та традиційно у магічному полум’ї вогнища «спалили» усі свої негаразди.