Сьогодні, 14 грудня, на Вінниччині з робочою поїздкою перебуває Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
За участі Міністра відбулась нарада з Начальником ОВА Сергієм Борзовим та його заступниками, Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим, директором Департаменту гуманітарної політики ОВА, керівниками ДСНС і Нацполіції області, де було обговорено ряд важливих питань щодо організації роботи закладів освіти в умовах воєнного стану.
«Одразу ж скажу: я не з інспекційною поїздкою,- зазначив Сергій Шкарлет.- На Вінниччині дійсно є що подивитись і чому повчитись. Ваш досвід потрібно розповсюдити на інші області. Хочу подякувати Начальнику ОВА Сергію Борзову за зразкову організацію роботи освітньої галузі Вінниччини, враховуючи інтереси внутрішньо переміщених осіб та вчителів з числа ВПО».
Сергій Шкарлет особливо відзначив позитивний досвід Вінниччини в організації безпечного освітнього процесу: «В цілому 80% закладів освіти області обладнані укриттями,- це набагато більша цифра, ніж сьогодні в середньому по державі (69-70%).
Міністр також зазначив, що п’ять потужних закладів вищої освіти, релокованих на Вінниччину, забезпечені необхідними умовами для навчання, що дає можливість студентам і курсантам навіть під час війни здобути освіту і вийти повноцінними фахівцями.
«Ви також показуєте приклад, як можна налагодити навчання дітей у Польщі, коли вахтовим методом українські вчителі навчали евакуйованих дітей за нашою українською програмою. Це дуже цікавий досвід, адже ми собі ставимо за мету повернути цих дітей в Україну, разом з ними відбудовувати нашу державу»,- зауважив Сергій Шкарлет.
Міністр освіти і науки України особливо подякував керівництву області за ініціативу організації Пунктів Незламності в садочках і школах: «Іде зима, тож необхідно звернути увагу й на заклади профтехосвіти, коледжі, адже в університетах це зробити простіше. Освіта може і повинна бути важливим інструментом допомоги державі у виконанні тих завдань, які сьогодні ставить Президент»,- додав урядовець.
Начальник ОВА Сергій Борзов підкреслив, що освітня галузь області, як і всі інші, змушена працювати в умовах викликів воєнного стану, суттєво змінивши підходи до освітнього процесу з урахуванням безпекового компоненту. «Спільними зусиллями обласної військової адміністрації, органів місцевого самоврядування, Нацполіції та ДСНС ми працюємо над тим, що наші діти і молодь мали можливість навчатися, досліджувати, відкривати, творити під синьо-жовтим стягом в демократичній державі. З червня по вересень 2022 року, підтримавши ініціативу щодо повернення дітей до закладів освіти спільно з органами місцевого самоврядування, ми провели значну роботу щодо облаштування укриттів у закладах освіти», - зазначив очільник області.
Сергій Борзов також додав, що наразі в усіх громадах регіону забезпечено функціонування освітніх закладів. Для організації освітнього процесу використовують гнучкий підхід (очно, дистанційно, у змішаному форматі) з урахуванням побажань батьків та обставин воєнного часу. В області створені всі умови, аби діти з числа внутрішньо переміщених осіб мали також доступ до освіти.
«Наша область, як і вся Україна, потерпає від обстрілів по енергетичній інфраструктурі. Небезпека ще зберігається. Це вносить в суттєві корективи в роботу закладів освіти. Ми продовжуємо злагоджено працювати і з органами місцевого самоврядування, і з ДСНС та поліцією для подальшого забезпечення освітнього процесу», - підкреслив Сергій Борзов.
Керівник Нацполіції області Іван Іщенко нагадав, що Вінниччина - перший регіон, де поліцейські є в кожній громаді. Одне із головних їх завдань - робота в школах та дошкільних навчальних закладах. Вони там проводять навчання правовій грамотності, відслідковують, щоб не було потенційних правопорушників, постійно співпрацюють разом з територіальними громадами та органами виконавчої влади.
Про роботу навчальних закладах міста Вінниці з урахуванням норм безпеки, поінформував під час зустрічі Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
За його словами, було придбано 65 генераторів, які встановлені в школах та дитячих садочках.
Загалом, у 30 школах Вінниці облаштовано Пункти Незламності. 14 з них можуть стати місцями для приготування їжі у випадку надзвичайних ситуацій.
Освітяни Вінниччини, попри труднощі воєнного стану, у співпраці з владою чітко виконують свою щоденну кропітку роботу.
Перемога здобувається і на освітній ниві також – саме тут гартується майбутнє вільної України!