Постановою Кабінету Міністрів України було затверджено Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Нагадуємо! Право на отримання допомоги по частковому безробіттю мають роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які:
- зупинили/скоротили діяльність через карантин,
- сплачували ЄСВ протягом останніх 6 місяців, що передують даті зупинення/скорочення діяльності, за найманих працівників, з якими не припинені трудові відносини на дату подання звернення до центру зайнятості.
Право на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом.
Покрокова інструкція надання допомоги:
☑️ ВИБІР ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ
Роботодавець протягом 30 календарних днів з дня зупинення/скорочення діяльності, звертається до центру зайнятості за місцем сплати ЄСВ. Для уточнення місця сплати ЄСВ скористайтеся «Електронним кабінетом» на сайті ДПС.
☑️ ПІДГОТОВКА ПАКЕТУ ДОКУМЕНТІВ
До пакету входить:
1) заява у довільній формі (у якій також зазначається інформація про належність роботодавця до суб’єктів малого або середнього підприємництв, та до якої додаються копії підтверджуючих документів, завірених в установленому порядку, щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за календарний рік, що передує року подання до центру зайнятості документів);
2) засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;
3) відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину (у яких зазначається: ПІБ, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера);
4) довідку про сплату ЄСВ за останні 6 місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, виданою ДПС.
☑️ ПОДАННЯ ПАКЕТУ ДОКУМЕНТІВ
Пакет документів надається до центру зайнятості одним із зручних способів:
- У скриньку розміщену на вході центру зайнятості (оригінал);
- Поштовим відправленням (оригінал);
- На e-mail центру зайнятості (у форматі скан-копії);
☑️ ПЕВІРКА ЦЕНТРОМ ЗАЙНЯТОСТІ ПАКЕТУ ДОКУМЕНТІВ
Протягом 3 робочих днів центр зайнятості перевіряє пакет документів, наданий роботодавцем, на відповідність та відсутність помилок. У разі виявлення помилок повідомляє роботодавця, який має право протягом 5 робочих днів надати виправлений пакет документів.
☑️ УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ ЦЕНТРОМ ЗАЙНЯТОСТІ
Протягом 3 робочих днів відповідний центр зайнятості зобов’язаний прийняти рішення стосовно надання допомоги.
☑️ УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ
Протягом 3 робочих днів з дня прийняття позитивного рішення центр зайнятості укладає договір (відповідно до Додатку 1 Порядку) з роботодавцем про надання допомоги. Якщо роботодавець подав пакет сканованих документів, то при укладенні договору він надає їх оригінали.
☑️ ПЕРЕРАХУНОК КОШТІВ РОБОТОДАВЦЮ
Щомісяця роботодавець надає центру зайнятості відомості про осіб, у яких виникло право на допомогу. Центр зайнятості протягом 3 робочих днів після отримання коштів на свій рахунок перераховує їх роботодавцю.
☑️ ВИПЛАТИ ПРАЦІВНИКАМ
Роботодавець виплачує працівникам кошти у строк не більше ніж 3 робочі дні після їх надходження за окремою платіжною відомістю.
Контактна інформація Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: (0432) 36 01 80, 38 (098) 00 26 774, 38 (098) 67 87 593; електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.