5 травня поточного року під головуванням голови райдержадміністрації Михайла Демченка відбулася нарада, де розглядалося питання викидів в повітря, що спричинило забруднення навколишнього середовища в селищі Стрижавка.
В нараді взяли участь заступник голови райдержадміністрації Олег Бегус, начальник районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області Микола Оніщук, Стрижавський селищний голова Таїсія Короленко, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, перший заступник начальника державної екологічної інспекції у Вінницькій області Ігор Осадчук, начальник відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря, старший держінспектор з ОНПС Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Олег Ющук, начальник відділу природних ресурсів, екологічної експертизи та поводження з відходами Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Дмитро Герус, депутат Стрижавської селищної ради Віталій Сабатовський, керівники підприємств смт. Стрижавка.
До Стрижавської селищної ради надійшла скарга в усній формі від жителів громади. 3 травня вони помітили чорну хмару над селищем та скупчення чадного і угарного диму в повітрі. На думку жителів причиною цього є робота асфальтозаводів, які розташовані на території селища.
Метою зібрання було з’ясувати яке саме підприємство здійснювало шкідливі викиди. Проте, всі керівники запевнили, що їхні виробництва працюють в режимі, який відповідає чинним санітарним нормам.
Представником проектної організації в сфері екології ПП «Інтер-Еко» Вадимом Гончаруком було рекомендовано керівникам підприємств перейти на використання дизельного палива. Це допоможе уникнути забруднення навколишнього середовища.
Вислухавши всі сторони, голова райдержадміністрації Михайло Демченко звернувся з проханням до екологічної інспекції у Вінницькій області, щоб вони завершили проведення обстежень на предмет дотримання вимог екологічного законодавства щодо допустимих викидів в атмосферу і наявності підстав подальшого функціонування підприємств та видачі відповідних дозволів на подальшу роботу асфальтозаводів. А представникам підприємств вжити невідкладних, дієвих заходів щодо дотримання норм санітарного та екологічного законодавства, адже головним є здоров’я людей.