З метою створення умов для професійного самовдосконалення та саморефлексії новопризначених педагогів-дошкільників відбулося ІІ засідання «Школи молодого освітянина ЗДО» району під назвою: «У світі див та фантазій» в закладі дошкільної освіти «Сонечко» с. Пултівці.
Директор закладу познайомила учасників із дитячим садком та педагогічним колективом.
У своєму виступі Світлана Коваль, методист Вінницького районного методичного центру закладів освіти наголосила на важливості створення освітнього мовленнєвого середовища у дитячому садку. Від належного його створення залежить не тільки мовленнєвий розвиток дитини, а й розумовий та пізнавальний.
Інтеграція розділів програми допомагає здійснити нормальне функціонування мови в житті дітей і значно підвищує ефективність і результативність роботи з розвитку мовлення. Тому доречно учити помічати й сприймати прекрасне у навколишньому, формувати інтерес до образотворчої діяльності, розвивати творчі здібності дошкільників, здійснюючи розвиток мовлення не тільки на мовленнєвих заняттях, але і в інших видах діяльності.
Про уміння створювати атмосферу творчості під час занять з образотворчої діяльності розповіла Олена Швець, керівник «Школи молодого освітянина ЗДО» району, заступник директора з питань дошкільної освіти Вінницько-Хутірського НВК: ЗОШ I-III ст. – ДНЗ.
Зацікавив присутніх відео-перегляд фрагменту заняття «Зимовий ліс», з використання нетрадиційних технік образотворчої діяльності, під час якого показала свою майстерність зі своїми вихованцями Оксана Григорук, вихователь різновікової групи ДНЗ «Сонечко» с. Пултівці.
Слухачі районного методичного об’єднання мали змогу не тільки розширити свої знання у реалізації освітніх ліній «Мовлення дитини» та «Дитина у світі культури», а також, удосконалити рівень теоретичної та практичної підготовки молодих спеціалістів ЗДО щодо формування комунікативно-мовленнєвої компетентності дитини шляхом використання художньо-продуктивної діяльності; отримати методичні рекомендації щодо активізації мовленнєвого розвитку дошкільників; взяти участь у «Творчій майстерні педагогів».
Залучення молодих вихователів до таких заходів сприяє вдосконаленню їхньої педагогічної майстерності, прояву креативності, ініціативності педагогів та надає можливості перевірити власні теоретичні знання.
Адже педагог – це щоденна праця не лише з дітьми, а й з самим собою. Це постійний пошук найкращого, найціннішого, найважливішого, що є в кожному з нас, для того, щоб наповнити життя дітей любов'ю, добром, радістю та впевненістю.