Занадто часто у житті ми зустрічаємося з жорстокістю або стаємо її свідками. На жаль, вона не обминає і найбільш вразливих членів суспільства - дітей.
На території Стрижавської селищної територіальної громади в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», 27 листопада 2023 року відбувся рейд «Дитинство без насильства» за участі старшого інспектора СЮП ВП ВРУП ГУНП у Вінницькій області Валерія Кравчука, психологині Вінницького районного відділу № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Ганни Задворної, начальника служби у справах дітей Стрижавської селищної ради Наталії Войтюк, старости Лаврівського старостинського округу Яни Пушечнікової, Поліцейських офіцерів громади Стрижавської селищної ради: Віталія Коливайко, Петра Марчука з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім`ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту жінок.
В ході заходу відвідали сім'ї, в яких проживають суб'єкти пробації та виховуються діти. Провели профілактичну роботу щодо недопущення випадків повторного вчинення протиправних дій відносно дітей. Часом батьки відвертаються від дітей. Вважають, що правильно виховують свою дитину і її/його оточують лише добрі та справедливі люди. Але, на жаль, статистика демонструє, що від насильства може постраждати як дитина, яка має всі базові блага, так і діти із неблагополучних родин. Це стосується і виховного та освітнього процесу, віку дитини, її оточення тощо. Насильство над дитиною може проявлятися у різних формах – фізичне насильство, економічне, психологічне, сексуальне насильство. Тільки в умовах взаєморозуміння між дорослими і дітьми, дотриманні захисту прав і свобод дітей можливе існування толерантного та справедливого суспільства. Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має права, і ці права закріплені в Конституції України. На сьогодні Україна дотримується ряду міжнародних документів у сфері забезпечення прав дитини.
Конвенція про права дитини – є основним документом, що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини. Кожен дорослий повинен знати, як донести до дитини, відповідно до її віку, інформацію про права та обов’язки, як підтримувати дитину, щоб уникнути наслідків порушення її прав.
Дитина має право на життя; на свободу думок і віросповідання; на освіту, відпочинок і дозвілля; на захист від експлуатації дитячої праці; на захист від фізичного та психологічного насильства.