Сьогодні, за участі голови ОДА Сергія Борзова відбувся онлайн-семінар для голів територіальних громад «Смарт-самоврядування: прозора влада, доступні послуги – сучасні громади».
«Наша зустріч онлайн уже свідчить про смарт-самоврядування. Навіть у цьому пандемія змусила нас пришвидшити темпи цифрової трансформації у регіоні. Наша мета - допомогти кожній громаді із впровадженням актуальних цифрових проектів», - зазначив на початку Сергій Борзов.
Очільник регіону також підкреслив, що Мінцифри підтримує цифрову трансформацію регіонів у 7 сферах: телекомунікаційній та інформаційній інфраструктурі; цифровізації публічних послуг; інструментах е-демократії та їх впровадженні в соціальні сфери; організаційному та ресурсному забезпеченні розвитку цифровізації; інформаційній безпеці.
«Сьогодні ми разом формуємо державну політику регіональної цифровізації та створюємо майданчик для взаємодії між містами, селищами й селами, державними органами й неурядовими організаціями. Важливо, щоб кожен вінничан, незалежно від того, де він проживає – в селі чи в місті - відчув реальні зміни від цифровізації, – наголосив Голова ОДА, - Інтернет – це зручно. Він дає рівні можливості для розвитку. Цифровий розвиток - це сьогодні наш пріоритет. Децентралізація залежить і від цифрових змін, які відбуваються в країні. Технології та інновації мають слугувати людям, а люди живуть у громадах. Відповідно, саме громади мають активно впроваджувати технології, принципи е-урядування та електронної демократії».
Варто відзначити, що Команда Мінцифри працює над розробкою порталу «Дія.Цифрова громада» з інструментами цифровізації для громад. Також при Мінцифри створено Директорат регіональної цифровізації. А також запроваджено посади CDTO – заступників з цифрової трансформації в ОДА та міських голів.
За рік Мінцифри збудували організаційну структуру в державній владі, яка дозволяє пришвидшити цифровізацію країни.
У березні 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив введення нової посади керівника цифрової трансформації у всіх державних органах влади (CDTO). На рівні державних органів – це профільний заступник.
Сергій Борзов наголосив, що структурні підрозділи з цифровізації мають з’явитися у кожному місті та громаді.
Крім того, буде запущено «Маркетплейс цифрових рішень», де будуть зібрані кращі діджитал-продукти для громад з інструкціями.
Також очільник регіону розповів, що Мінцифри готує державну програму «Інтернет-субвенція» 2021 року. Це дозволить забезпечити доступом до фіксованого швидкісного інтернету 3 тис. сіл, у яких проживає близько 1,5 млн людей. Цей проект дозволить підключити заклади соціальної інфраструктури — школи, органи влади, бібліотеки, лікарні, що розміщені в селах, де жоден інтернет-провайдер не надає послуги з використанням волоконно-оптичних технологій.
«Наскільки це важливо, думаю, пояснювати не треба. Уже новонароджену дитину на Вінниччині можна зареєструвати в телефоні. Ще рік тому, для отримання усіх необхідних послуг для малюка, батькам доводилося відвідувати 11 держустанов, бігати кабінетами, збирати та подавати близько 37(!) різних документів. А також власноруч заповнювати заяви та повертатися в установи по результат отримання послуги. У середньому це займало близько 10 днів», - зазначив Сергій Борзов.
До слова, сервіс «єМалятко» торік став пілотним проектом на Вінниччині. У січні 2020 року запрацював у місті Вінниця, а з березня - по всій території області.
«На вакцинацію сьогодні теж можна записатися у смартфоні. Тобто фраза «все в наших руках» стала реальністю. Держава - в смартфоні. Але, щоб все це запрацювало, потрібен якісний Інтернет. А для цього треба попрацювати нам усім», - підсумував голова ОДА.