Під керівництвом голови районної державної адміністрації Михайла Демченка, відповідно до плану основних заходів цивільного захисту в 2018 році, проведено штабне тренування з органами управління цивільного захисту районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на тему: «Дії органів управління та сил спеціалізованих служб цивільного захисту Вінницького району з організації евакуації населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації на 48 арсеналі зберігання боєзапасу Міністерства оборони України».
На заході були присутні заступник директора Департаменту цивільного захисту облдержадміністрації Сергій Дев’ятий та начальник відділу планування, оповіщення та забезпечення діяльності мережі пунктів управління облдержадміністрації Зоя Циркун.
У разі виникнення надзвичайної ситуації на 48 арсеналі заплановано здійснити:
- евакуацію населення, яке проживає в 5-ти км. зоні «суцільного ураження» с. Дорожне та с. Медвідка;
- захист населення, яке проживає в 10-ти км. зоні «можливого ураження» с. Сосонка, с. Славне, частини смт. Стрижавка, с. Лаврівка та с. Тютюнники методом укриття в захисних спорудах (найпростіших укриттях – підвалах, погребах тощо).
Для організації евакуаційних заходів в районі, розпорядженням голови райдержадміністрації створено:
- 2 збірних пункти евакуації: №1 в с. Медвідка і №2 в с. Дорожне для проведення планової евакуації населення;
- 2 пункти посадки в автотранспорт за межами 5-ти км. зони: №1 для жителів с. Медвідка – на автодорозі «Медвідка – Лаврівка» біля мосту через річку Південний Буг на лівому березі і №2 для жителів с. Дорожне на автодорозі М-21 «Житомир – Могилів-Подільський» на площадці біля ресторану «Гостевія» для проведення раптової евакуації з початком вибуху боєзапасу;
- 1 приймальний пункт евакуації в смт. Стрижавка на базі ЗОШ І-ІІІ ст.- ліцей смт. Стрижавка;
- пункт розміщення та харчування евакуйованих на базі Вінницької центральної районної клінічної лікарні.
Під час штабного тренування відпрацювали проведення оповіщення органів управління цивільним захистом та населення, членів комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Було відпрацьовано протокольне рішення Комісії ТЕБ та НС і розпорядження на проведення евакуації мешканців населених пунктів, які підпадають у зону суцільного руйнування та переведення районної ланки цивільного захисту в режим функціонування «надзвичайної ситуації».
Практично були проведені:
- оповіщення та евакуація учасників навчально-виховного процесу НВК с. Медвідка;
- організація із забезпечення публічної (громадської) безпеки і порядку в евакуйованому населеному пункті с. Медвідка;
- робота пункту посадки в автотранспорт жителів с. Дорожне;
- розгортання та робота пункту прийому евакуйованих на базі ЗОШ в смт. Стрижавка;
- організація евакуації з місць проживання осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в с. Дорожне.