⠀⠀Якщо говорити про те, які стосунки та взаємозв’язки є найголовніші у житті – то це, мабуть, про стосунки з самим собою, про ставлення до себе.
Ставлення до себе, критичність, вимогливість до себе є основою розвитку самооцінки. Самоставлення є необхідним компонентом самооцінки особистості, є умовою благополучного функціонування людини як суб’єкта суспільних відносин. А залежно від характеру самоставлення (позитивне/негативне) формується образ світу.
⠀
⠀⠀21 серпня 2023 року психологиня Вінницького районного відділу № 1 філії Державної установи “Центр пробації” у Вінницькій області, яка ще й є волонтером Вінницької міської організації Товариства Червоного Хреста України Ганна Задворна взяла участь у занятті з елементами тренінгу “Стосунки з собою” діючого Клубу самодопомоги для волонтерів Вінницької міської організації Товариства Червоного Хреста України.
⠀
⠀⠀Під час зустрічі обговорювали такі питання: Що мені заважає дбати про себе? Як я можу це змінити? Як мені змінити, те що заважає на те, що мені допоможе? Якщо ви себе не любите, то постійно женете вперед — до стандартів, звершень, норм. Ви не звертаєте уваги на те, в якому ви стані та що з вами відбувається. Але якщо ви на шляху любові до себе, то зможете виявити свої потреби і задовольнити їх. Похвалити за досягнення, що дуже важливо як для психіки, так і для тієї ж дофамінової системи мозку. Можете впізнати хорошу і погану для себе ситуацію та вирішити, як діяти. По суті, любов до себе — це саме та славнозвісна усвідомленість. Ви дієте не зі страху, не з неврозу, але з розуміння себе й інтересу до життя.
⠀
⠀⠀Здорові стосунки з собою дають можливість вибудовувати якісні стосунки з близькими, в яких є прийняття, взаєморозуміння та любов. Здорове самоставлення та самооцінка дозволяють бути задоволеними собою, власним життям та продуктивно самореалізовуватися.