23 березня 2021 року напередодні Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу працівники Вінницького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області для неповнолітнього суб’єкта пробації провели просвітницько-профілактичний захід до Дня боротьби із захворюванням на туберкульоз з метою підвищення обізнаності про хворобу, ознайомити із заходами профілактики і вчасного виявлення симптомів та лікування, таким чином активізувати зусилля по боротьбі з глобальною епідемією цієї хвороби.
В ході заходу обговорили фактори ризику туберкульозу, шляхи передачі, стадії захворювання легень і можливі наслідки хвороби, форми туберкульозної інфекції, симптоми і перші ознаки туберкульозу, профілактика. Туберкульоз — інфекційне захворювання, що спричинено мікобактерією туберкульозу (Mycobacterium tuberculosis, інша назва — бацила Коха), і характеризується утворенням одного або декількох вогнищ запалення в різних органах, але найчастіше в легеневій тканині. Туберкульоз вважають соціальним захворюванням. Особи, які зловживають алкоголем та наркотичними препаратами, які перебувають у місцях ув’язнення набагато частіше хворіють на туберкульоз, зазначила провідний інспектор відділу Довга Олена Анатоліївна. Інші фактори ризику включають у себе ВІЛ-інфекцію, цукровий діабет, куріння, прийом препаратів, що пригнічують імунну систему.
Туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом від людини при відкритій легеневій формі захворювання, під час розмови, при кашлі або чханні. Збудник відрізняється високою здатністю заражати. Люди, які інфіковані, але не хворі на активну форму туберкульозу, не є заразними. Найбільшу небезпеку для оточуючих представляють пацієнти з відкритою формою туберкульозу. Кожен хворий здатний заразити 10-15 осіб за рік. Невиражена симптоматика, особливо на початку захворювання – основна причина пізньої діагностики туберкульозу. Більшість хворих пов’язує незначні скарги з перевтомою, стресами, простудними захворюваннями, зауважила психолог відділу Задворна Ганна Валеріївна.
По закінченню заходу неповнолітній суб’єкт пробації отримав буклети, обговорили питання, які його хвилювали, а також для закріплення знань переглянув ряд тематичних відеороликів.
Всесвітній День боротьби з туберкульозом був заснований для того, щоб закликати населення берегти власне здоров'я.