8 травня у Стрижавській школі-ліцей відбувся патріотичний захід до Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацистськими загарбниками у Другій світовій війні.
В заході взяли участь голова Вінницької районної державної адміністрації Михайло Демченко, голова районної ради Сергій Сітарський, голова Стрижавської селищної ради Таїсія Короленко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Світлана Томусяк, депутат Вінницької районної ради Микола Шамалюк, представники Ради ветеранів, учасники АТО, керівництво навчального закладу, вчителі та учні.
Діти разом із викладачами підготували стенди із фотографіями полеглих земляків у Другій світовій війні 1939-1945 років. Загиблих вшанували хвилиною мовчання…
Нажаль, все менше залишається очевидців тієї страшної війни…
В залі були присутні учасники бойових дій Другої світової війни Акальмаз Микола Іванович, Михальчишин Степан Сидорович, діти та внуки ветеранів, діти війни, учасники АТО.
З вітальними словами до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Михайло Демченко, голова районної ради Сергій Сітарський, Стрижавський селищний голова Таїсія Короленко, депутат районної ради Микола Шамалюк.
«Дорогі ветерани, шановні присутні! Вітаю Вас з Днем пам’яті та примирення, з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В цей день ми вшановуємо пам'ять тих, хто не повернувся з війни, хто віддав своє життя задля свободи та незалежності рідної землі, в ім’я кращої долі своїх дітей, онуків, правнуків. Дорогі ветерани, низько вклоняюся вашій мужності і вашому героїзму. Дякую вам за те, що ви є прикладом для всієї української нації, для тих хлопців, які сьогодні відстоюють честь, гідність, свободу і незалежність нашої країни. Ваш подвиг неможливо переоцінити. Ми цінуємо і бережемо Ваші спогади, тому що це живі уроки історії. Бажаю Вам міцного здоров’я і довголіття. Слава Вам і Слава Україні», - сказав у своєму виступі Михайло Демченко.
Учні підготували низку цікавих відеороликів та віршів про подвиги українців у Другій світовій війні, адже саме Україна була повністю окупована нацистськими загарбниками і ця облога тривала три роки. У бойових діях брали участь понад 4,5 млн українців. Ліцеїсти наголошували, що глибоко усвідомлюють що саме завдяки величезним зусиллям наших воїнів-героїв, їх безсмертному подвигу, мужності, жертовності ми можемо творити власну історію у своїй державі. Але боротьба за державність триває і нині, тому подвиги прадідів надихають самовіддано відстоювати незалежність в сучасних реаліях.
Після завершення заходу усі присутні вирушили до обеліску воїнам-визволителям, де запалили вогонь пам’яті і долучилися до загальноукраїнської акції « Перша хвилина миру».