20 вересня на базі Сосонської СЗШ І-ІІІ ст. голова районної організації ветеранів Петро Василинич спільно з директором школи Людмилою Кугай провели семінар приурочений Дню партизанської Слави. Цей день відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з нацистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.
На заході були присутні голова районної державної адміністрації Михайло Демченка, голова районної ради Сергій Сітарський, учасник партизанського руху Анатолій Медведєв, начальник відділу освіти райдержадміністрації Світлана Томусяк, начальник культури і туризму райдержадміністрації Альона Романенко, сільський голова Микола Демченко, голови первинних ветеранських організацій та учнівська молодь.
Керівники району зазначили, що партизанський рух під час Другої світової війни відігравав значну роль у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками. Вони наголосили, що такі заходи потрібно проводити для учнівської молоді, щоб наші діти виховувались з повагою до минулого та були справжніми патріотами нашої країни.
Голова районної державної адміністрації Михайло Демченко та голова районної ради Сергій Сітарський привітали єдиного в районі безпосереднього члена підпільної групи, активного учасника партизанського руху на Вінниччині, кавалера бойових орденів «Червоної зірки» та «За мужність», полковника у відставці Анатолія Петровича Медведєва, який проживає в селі Майдан. Він народився в далекому 1928 році.
Йому вручили Почесну грамоту облдержадміністрації та обласної ради за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху на Вінниччині, активну життєву позицію, патріотичне виховання молоді та з нагоди Дня партизанської слави.
Про події часів Другої світової війни, зокрема про партизанський рух у селі Сосонка розповіла вчитель історії Тамара Паславська. Окупація села Сосонка почалась з приходом німецько-фашистських загарбників у липні 1941 року. Німці розквартирувались по сільським хатам. Зі страхом та тривогою місцеві жителі жили тоді, але були й такі, що із хлібом та сіллю зустрічали ворога, п’ятеро селян пішло на службу до фашистів, були наглядачами над працюючими селянами. Штаб німців розташувався в приміщенні школи. Навчання було припинено. Також на території школи був пункт, де збирали молодь із навколишніх сіл для відправки до Німеччини на роботу.
Багато жителів села під час війни працювали на будівництві ставки Гітлера «Вервольф» біля с. Коло-Михайлівка.
У селі під час окупації діяла підпільна група. 1942 року до її складу входили: Головня В.А., Дуб Й.С., Москаленко М.Я., Сташко М.І. В січні 1942 року їх зрадили і видали німцям. Підпільників розстріляли. Весною 1944 року, відступаючи, німці зірвали міст через р.Десенку в с.Сосонка, а також залізничний міст біля села. 16 березня Сосонку було звільнено військовими 38-ї армії. 1973 року споруджено пам'ятник воїнам-односельчанам 118 чол. полеглим на фронтах Другої світової війни.
Під час зустрічі Анатолій Медведєв розповів, що була створена підпільна група, яку очолював Мельник. В ній налічувалось до 12 чоловік. Їхня задача була зібрати інформацію про німецькі військові частини, розповсюджувати листи та передавати здобуту зброю партизанським загонам.
Наприкінці заходу загиблих героїв – учасників підпільно-партизанського руху – вшанували хвилиною мовчання.
Після чого учасники зібрання поклали квіти до пам’ятника загиблим односельцям.