Психологічно здорова людина – це насамперед людина спонтанна і творча, життєрадісна і весела, відкрита і пізнає себе і навколишній світ не тільки розумом, а й почуттями, інтуїцією. У збереженні та зміцненні психічного здоров’я важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя.
Сьогодні, 10 жовтня 2023 року за ініціативи психологині Вінницького районного відділу № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Ганни Задворної відбулась Сесія з психосоціальної підтримки для дорослих «Дистрес. Самодопомога» для працівників відділу за участю регіонального асистента з психічного здоров'я Вінницької ОО ТЧХУ Наталії Карепової та волонтера Вінницької ОО ТЧХУ Наталії Піщаліної.
У ході заходу розглядали питання що таке стрес, його види, дистрес, шляхи подолання. Виконували вправи для зняття стресу та емоційної напруги, методики для контролю рівня "поганого стресу".
Особливе значення має психогігієна – це комплекс заходів з дотриманням культури між особистих стосунків, уміння керувати своїми емоціями, чергувати працю і відпочинок, створювання сприятливого психологічного клімату у колективі, сім’ї; систематично займатись фізичною культурою, додержуватись раціонального харчування, режиму дня, достатньо спати, позитивно мислити, бути оптимістичним, доброзичливим.
Психічне здоров’я кожного в першу чергу залежить від нього самого і його близьких. Задача кожної сучасної людини зберігати свою душевну рівновагу, бути готовою до стресових ситуацій, і за необхідності звертатися за допомогою, а не пускати на самоплив симптоми перевантаження, депресії, емоційної нестійкості.
Не буває прийомів, які були б ефективними абсолютно для всіх. Комусь легше нормалізувати свій психологічний стан шляхом розслаблення м’язів, декому – шляхом рухової активності. Хтось ліпше використовує можливості уяви, а хтось – абстрактно-логічного мислення. Тому спробувавши методи психологічної саморегуляції, потрібно обрати для себе найефективніший. Як результат зменшується тривалість негативного впливу стресогенної ситуації, знижується рівень негативного впливу стресу на організм людини.