Цими днями під керівництвом начальника управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації Надії Ходацької проведено засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.
В роботі ради взяли участь: начальник управління праці та сімейної політики Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації Світлана Ярмоленко, заступник начальника управління праці та сімейної політики, начальник відділу сім’ї, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації Анатолій Калєтнік, директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова, заступник директора Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, координатор мобільної бригади соціально - психологічної допомоги, діяльність якої поширюється на територію Вінницького та Калинівського районів Ольга Слободяник, соціальний працівник мобільної бригади соціально-психологічної допомоги Тетяна Томчук, голова правління Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело надії» Алла Студілко, представники Якушинецької, Вороновицької, Лука-Мелешківської та Сокиринецької ОТГ.
На засіданні Ради було обговорено механізми міжвідомчої взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству за ознакою статі з використанням ресурсів проекту спеціалізованих служб -притулку та мобільних бригад.
Питання домашнього насильства на сьогоднішній день досить актуальні і потребують належної уваги. Олена Стоялова розповіла більш детально про проект «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» та його впровадження у Вінницькому районі.
Презентуючи притулок для жертв домашнього насильства у Вінницькій області, Алла Студілко повідомила, що цей заклад –можливість для жертви домашнього насильства на певний час вийти зі складної ситуації, попрацювати з психологом, юристом, все спокійно осмислити і рухатись далі, вже не жертвою, а повноцінно захищеною і свідомою людиною. Тут створено нормальні умови для перебування, обладнані кімнати, кухня, душові, дитяча кімната, пральні машини – все необхідне для життя.
Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які працюють у Вінницькій області, надають психологічну допомогу за телефонами:
Вінниця, Вінницький та Калинівський райони
(073) 138-80-37
(095)796-44-72