Ефективна робота з розгляду і ухвалення Законопроекту про українську мову є найкращим вшануванням пам’яті Тараса Шевченка, 205 років від дня народження якого вся Україна відзначила цими днями. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкриваючи засідання Погоджувальної ради у понеділок, 11 березня.
А.Парубій повідомив, що Законопроект № 5670-Д «Про забезпечення функціонування української мови як державної» має на сьогодні 2082 поправки.
Водночас Голова парламенту нагадав про те, що у мовній сфері утворився правовий вакуум після визнання неконстуційним «українофобського» Закону «Колісніченка-Ківалова». «Ми зобов'язані ухвалити закон, який би регулював застосування української — державної мови. Ухвалення цього законопроекту - це наш обов'язок», - сказав він.
Політик пояснив, що в українському законодавстві є окремий Закон про мови національних меншин і окремий Закон про функціонування державної мови. Ухвалення цього законопроекту, на переконання А.Парубія, забезпечить знання і застосування української мови посадовцями та тими, хто надає послуги.
Також, сказав Голова парламенту, «ухвалення цього законопроекту забезпечить не менше 90% української мови на загальнонаціональних телеканалах; не менше 50% назв газет і журналів українською мовою в пунктах розповсюдження; не менше 50% назв книжок українською мовою в книгарнях і видавництвах; україномовну освіту».
А.Парубій при цьому нагадав, що були великі страхи перед тим, як ухвалювали закон про квоти на радіо і телебаченні, «але в результаті вся країна і весь світ побачили, що це дало великий розвиток для української пісні, українського кіно».
Голова Верховної Ради закликав «зняти усі страхи і всі міфи, які намагаються створити навколо питання щодо ухвалення законопроекту про українську мову, оскільки лунає багато неправдивої і маніпулятивної інформації з російських ЗМІ». «Український парламент може під час обговорення законопроекту розвіяти ці міфи та зробити велику просвітницьку роботу і для українського суспільства, і для наших закордонних партнерів з приводу того, що закон про українську мову є сучасним, європейським і прогресивним», - наголосив політик.
Враховуючи кількість поправок, А.Парубій закликав дотримуватись процедури розгляду і ухвалення Законопроекту № 5670-Д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».