Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь в інавгураційній (першій) сесії Міжпарламентської асамблеї України, Грузії та Республіки Молдова.
У своєму виступі, вітаючи колег з Грузії та Молдови, А.Парубій наголосив, що створення нової організації – Міжпарламентської Асамблеї України, Грузії та Республіки Молдова - стало важливою подією та свідченням зацікавленості парламентів трьох країн у поглибленні регіонального міжпарламентського співробітництва. «Шлях до Міжпарламентської асамблеї був тривалий і дуже інтенсивний, і сьогодні ми не лише проголошуємо це, а й проводимо перше робоче засідання», - сказав він і підкреслив, що «це свідчить про інтенсивність співпраці і те, наскільки швидко ми розуміємо один одного, обговорюючи спільні проблеми, та ще й тому, що нас об’єднує спільна історія».
А.Парубій нагадав, що цього року відзначалося сторіччя проголошення трьох держав та встановлення дипломатичних відносин. «Спільна історія і спільні виклики нас об’єднують. Наші країни не на словах відчувають жах окупації – і в Молдові, і в Грузії, і в Криму, і в Донецькій та Луганській областях знаходяться окупаційні війська Росії, і доводиться спільно давати відповідь на ці виклики», - сказав він. На його переконання, «вирішуючи питання, слід пам’ятати, що необхідно нести відповідальність один за одного».
Голова Парламенту підкреслив, що «всіх поєднує бажання відстояти незалежність і захистити наші країни», і нагадав, що загроза, яка йде часто від Російської Федерації, не лише мілітарна. «Агресія йде в усіх сферах: в енергетичній, інформаційній, духовній, через кібератаки. Ми це відчуваємо кожного дня, - сказав А.Парубій і зазначив. - Тому вироблення спільної стратегії – одне із завдань, що стоїть перед нами. На жаль, Росія не хоче користуватися найвищими досягненнями, напрацьованими європейською цивілізацією, такими як вільні зібрання, для того щоб використовувати свої методи дестабілізації і впливу».
Голова Верховної Ради звернув увагу на наявність загроз впливу на виборчі процеси, які відбудуться цього року у всіх трьох країнах. «Загроза впливу на виборчий процес дуже і дуже висока. Її не можна недооцінювати. Тому загальна стратегія кібербезпеки, інформаційної безпеки, підтримка один одного через спостерігачів і донесення спільної позиції - це великий виклик, який стоїть перед нами», - сказав він.
А.Парубій також підкреслив, що Україну, Грузію і Молдову об’єднує шлях до НАТО, шлях в ЄС і спільне виконання Угоди про асоціацію, а також співпраця в ЄВРОНЕСТ. «Це наше майбутнє, в яке ми спільно йдемо, - підкреслив він. - Ми маємо спільне минуле і спільне майбутнє. І воно в ЄС».
Голова Верховної Ради зазначив, що співпраця країн Балто-Чорноморського регіону та всіх, що межують з Росією, є інтенсивною, бо вони відчувають загрозу з боку РФ. «Це й інформаційній щит Європи, що захищає весь вільний цивілізований світ, - наголосив він. - Шлях до ЄС, наша співпраця з ЄС є ключовою для наших країн».
Визначаючи досвід Грузії, яка має окуповані території, водночас швидко піднімає економіку і є для України прикладом, А.Парубій висловив упевненість, що фундамент, який зараз закладається, «матиме велику перспективу, великий успіх». «Запорукою є велика дружба між нашими країнами. Перемога буде за нами, бо за нами правда і за нами Бог», - наголосив Голова Верховної Ради України.