Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наполягає на проведенні масштабної і прозорої перевірки діяльності Антимонопольного комітету, особливо випадків перешкоджання та блокування державних закупівель за рішеннями АМКУ.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наполягає на проведенні масштабної і прозорої перевірки діяльності Антимонопольного комітету, особливо випадків перешкоджання та блокування державних закупівель за рішеннями АМКУ. Про це Глава Уряду сказав під час зустрічі з Головою Державної аудиторської служби України Лідією Гавриловою.
«Уряд прийняв рішення здійснити перевірку Антимонопольного комітету на предмет надзвичайно чутливого питання, про яке я чую з усіх куточків нашої країни. Недосконалість або можливість недобросовісно виконувати закон у деяких випадках використовується Антимонопольним комітетом для того, щоб робити державні закупівлі неможливими або блокувати їх по всій країні. Це приводить до неефективності використання бюджетних коштів, до порушення правил конкуренції, штучного стримування проведення робіт по всій країні тощо, –сказав Володимир Гройсман. – Хотів, аби цей аудит був прозорим, ефективним, жорстким. Для того, щоб ми чітко розібралися, яка ситуація в Антимонопольному комітеті, хто гальмує процеси, хто сприяє неефективній роботі. І далі треба буде підготувати звіт – з прізвищами, результатами – і повідомити українцям. Публічність додає відповідальності».
Глава Уряду наголосив, що цього звіту очікують всі. «Я постійно отримую численні скарги», - додав Володимир Гройсман.
Лідія Гаврилова підтвердила слова Прем’єр-міністра і повідомила, що численні запити і скарги щодо діяльності Антимонопольного комітету приходять від парламентарів, від громадян, від громадських організацій.
«Дійсно важливе питання. Ми максимально прозоро й конструктивно підійдемо до виконання доручення», - зазначила Голова Держаудитслужби.
Довідково
У середу, 13 червня, Кабінет Міністрів України доручив Державній аудиторській службі України провести аудит Антимонопольного комітету України по фактах затримки процедур державних закупівель. Йдеться про факти зупинки, скасування або оскарження процедур державних закупівель, які вже призвели до затримки будівництва об'єктів, зупинки робіт тощо.