Пошук по сайту

Архів новин

Липень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
46538287
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
3203
13833
26081
46448286
17036
418157
46538287

Ваш IP: 216.73.216.176
02 липня 2025 04:40

Офіс Президента підтримує позицію Верховної Ради щодо неможливості проведення чесних виборів на тимчасово окупованих територіях, - Дмитро Разумков

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час інтерв'ю телеканалу "Прямий" зазначив, що наразі немає можливості організувати виборчий процес на тимчасово окупованих територіях.

"Ми не можемо провести вибори зараз, оскільки це сукупність багатьох аспектів: і вільний доступ, і свобода слова, і можливість обирати та бути обраним, і можливість агітувати. Вибори - завжди демократичний процес, а не призначення тих чи інших людей на виборні посади", - зазначив він.

Окремо він наголосив, що Верховна Рада України має оголосити вибори не пізніше ніж за 90 днів до їх проведення, а тому внесення змін до постанови зараз може поставити під сумнів легітимність проведення місцевих виборів.

Керівник Парламенту додав, що відсутність можливості для проведення виборів на тимчасово окупованих територіях не впливає на Мінський процес. 

“Як тільки Верховна Рада України матиме законні підстави, вона обов'язково проголосує відповідну постанову, і вибори відбудуться. Якщо говорити про пункти Мінських домовленостей, то, на жаль, поки що не виконані перші вісім пунктів, які передують дев'ятому, який і стосується проведення виборів. Тож говорити, що Верховна Рада України якось негативно впливає на цей процес, - некоректно”,  -  зауважив Дмитро Разумков.

Крім того, Голова Верховної Ради відзначив, що таку позицію підтримують і в Офісі Президента. “Я дуже радий, що й Офіс, і його керівник підтримують Верховну Раду в тому, що наразі неможливо провести чесні вибори на тимчасово окупованих територіях. Це демонструє єдність навколо важливих питань національної безпеки і демократичних виборів”, - резюмував Дмитро Разумков.

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.