Повернення всіх територій, які Україна мала на момент здобуття незалежності, визнання Міжнародним кримінальним судом російської федерації державою-агресором та репарації рф для України за руйнування, спричинені під час війни проти України — питання, які вже сьогодні мають бути на порядку денному світової спільноти. Про це заявив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук в інтерв’ю австрійській телерадіокомпанії ORF.
Очільник Українського парламенту подякував західним партнерам за важливу підтримку зброєю.
«Ми демонструємо високу якість Збройних Сил України. Утім для нас дуже важливо прискорити поставки зброї до України, оскільки кожен день війни в Україні — це 100 вбитих і 500 поранених українських солдатів», — пояснив український політик і уточнив: «Для України є критично важливими системи MLRS, питання, пов’язані з бронетехнікою і танками, артилерією і антикорабельними системами.
Також для нас критично важливим є питання залучення спеціалістів для розмінування території України. Якщо Україна отримає якісну зброю, то кінець війни може настати дуже швидко. Для нас пріоритетом є завершити війну і мати безпеку нашої країни».
Коментуючи основні теми для обговорення з європейським політичним істеблішментом під час тривалої дипломатичної поїздки, Руслан Стефанчук наголосив на нагальній — набуття Україною статусу кандидата у ЄС.
«Рішення, яке буде прийматися 24 червня, є дуже важливим політичним меседжем, за що нестимуть відповідальність всі. Я дуже хочу, щоб це рішення було прийняте за Україну тому, що український народ заслужив на таке рішення своєю відданістю цінностям ЄС, за які вони кладуть свої життя», — зауважив Голова Українського парламенту і застеріг: «У протилежному випадку, путін зрозуміє, що він і далі зможе безкарно руйнувати світовий порядок та перетворювати світ під себе».
Спікер запевнив, що Україна дуже швидко йтиме євроінтеграційним шляхом: «Ми будемо йти максимально швидко. Ми вже йдемо до ЄС з 2014 року. Ми не є новачками ЄС. 91 % українців підтримують шлях до ЄС».
Разом із тим він нагадав, що «66% європейців хочуть бачити Україну в ЄС». При цьому Руслан Стефанчук підкреслив, що попри часові межі цього шляху, «з кожним днем Україна стає ближчою до своєї мети отримання статусу кандидата в члени ЄС».
«У нас є дуже багато що запропонувати ЄС. Це наш інтелект, це наша економіка, аграрний ринок, географічне розташування. Ми спроможні забезпечити безпеку Європи», — наголосив Голова Верховної Ради України і запевнив: «Ми хочемо бути повноцінним партнером у європейській спільноті».