З 01.01.2020 розпочався черговий етап подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр), щорічних електронних декларацій за 2019 рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».
Національне агентство з питань запобігання корупції акцентує увагу на тому, що потрібно зробити декларанту. По-перше, перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Реєстру. По-друге, перевірити термін дії та працездатність кваліфікованого електронного підпису для роботи з Реєстром.
Для правильного заповнення декларації необхідно скористатися рекомендаціями щодо роботи з Реєстром та роз’ясненням щодо заповнення електронних декларацій .
Звертаємо увагу, що Законом України від 02.10.2019 № 140-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» внесено ряд змін, зокрема до статей 1, 3, 45, 46 та 52 Закону України «Про запобігання корупції».
Зокрема, розширено коло суб’єктів декларування, а саме: декларацію необхідно подавати особам, які обіймають посади патронатної служби, визначені Законом України «Про державну службу», крім осіб, які виконують свої обов’язки на громадських засадах.
Також з 1 січня 2020 року обов’язок повідомляти Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані стосується лише суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, та суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків відповідно до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції».
Довідково: З 1 січня 2020 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб – 2102 грн.
Пропонуємо відео з роз’ясненнями від НАЗК.