З метою підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту Вінницького району до виконання заходів з евакуації населення із зони можливого ураження внаслідок виникнення надзвичайної ситуації на арсеналі зберігання боєприпасів Міністерства оборони України, а також для забезпечення життєдіяльності евакуйованого населення 28 квітня відбулося штабне тренування під керівництвом голови районної державної адміністрації – голови районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Віталія Урдзіка та голови Стрижавської селищної ради-голови селищної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Михайла Демченка.
До тренування долучились заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваль, заступник - голова районної евакуаційної комісії Микола Чухрій, заступник директора департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Сергій Дев’ятий, та склад органів управління цивільного захисту району: районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, районна комісія з питань евакуації, керівний склад районних спеціалізованих служб цивільного захисту та працівники апарату районної державної адміністрації.
Розпочалися тренування зі спільного засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та евакуаційної комісії під час якого учасники навчання заслухали доповіді керівників спеціалізованих служб про забезпечення, у разі необхідності, громади транспортом для евакуації населення, медичною допомогою, харчуванням та охороною громадського порядку.
Для організації евакуаційних заходів в Стрижавській громаді створено два збірних пункти евакуації в селах Дорожне та Медвідка, і один приймальний пункт на базі Стрижавської школи-ліцею.
Як працюють пункти збору та прийому евакуйованих учасники навчань ознайомилися на прикладі збірного пункту №1, який розгорнули в селі Дорожне, та пункті прийому евакуйованих №1, що знаходиться в Стрижавській школі-ліцей.
В зазначених пунктах організовано надання медичної допомоги особам, які її потребують, кімнати матері та дитини, а також залучені спеціалісти, які мають керувати ходом евакуації та прийомом евакуйованих, забезпечуватимуть евакуйованих продуктами харчування та товарами першої необхідності.
Для проведення раптової евакуації з початком вибуху боєприпасів створено два пункти посадки в автотранспорт в місцях масового скупчення людей – в районі р. Південий Буг в селі Медвідка та площадка в районі ресторану «Дубовий гай».
Захист населення, яке проживає в десятикілометровій зоні можливого ураження, відбуватиметься шляхом укриття в захисних спорудах — підвалах, погребах тощо.
Заходи визначені Планом проведення тренувань виконані повністю, за підсумками проведених штабних тренувань, евакуаційні органи Вінницького району готові до виконання завдань за призначенням.