Основою субсидії є підтримка бідних, а не допомога багатим. Це означає, що гроші на оплату комуналки має отримати той, хто цього дійсно потребує. А саме – родини з низьким доходом.
Відповідно до звернення народного депутата України Ірини Борзової до Прем’єр-Міністра України та міністра соціальної політики України щодо автоматичного призначення та перепризначення житлових субсидій громадянам на період дії карантину Кабінетом Міністрів України, 19 травня були внесені зміни до діючої Постанови.
За новими правилами для близько 85% домогосподарств субсидія буде продовжена автоматично. Їм не потрібно нікуди звертатися. Йдеться про 2,5 млн. родин, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається.
І тільки 15 % домогосподарств необхідно буде оновити документи для призначення субсидії. Йдеться про тих, хто:
- отримував субсидію у безготівковій формі. Їм потрібно надати свої дані для виплати коштів у готівковій формі;
- отримував субсидію за фактичним місцем проживання осіб: орендарі, переселенці. Їм потрібно актуалізувати дані про фактичне місце проживання;
- кому субсидія була призначена без урахування людей, які прописані в будинку, але там не проживають. Їм теж потрібно уточнити дані про родичів, які з ними не проживають.
Всі субсидії будуть надаватися виключно у грошовій формі.
Це означає, що люди отримають на руки живі гроші, а не так як це було раніше, що держава перечислювала їх на рахунок постачальникам, а споживачі навіть не знали які це суми і хто їх взагалі отримує. Крім того, субсидія в грошовому вигляді дозволяє людям заощаджувати на комуналці стільки, скільки вони захочуть, і використовувати зекономлене на власний розсуд.
Правила нарахування субсидій будуть однаковими для всіх по всій Україні.
Це означає, що у нас не буде ситуацій, коли якась родина не отримала субсидію, посилаючись на рішення комісій, хоча має на неї повне право.
Термін призначення субсидій буде скорочено в три рази, щоб не забирати в людей час на її оформлення і змусити чиновників швидше приймати рішення.
На субсидію не можуть претендувати ті, хто:
- має у власності дві і більше квартири, чи будинки. Але це правило не стосується житла, яке перебуває у спільній частковій або сумісній власності, адже переважно це приватизація. А також житла, яке знаходяться в сільській місцевості, бо як правило це спадщина і така нерухомість не коштує дорого і точно не може бути джерелом збагачення.
- має у власності більше, ніж один транспортний засіб, яким менше, ніж 15 років, не враховуючи причепи і мопеди;
- має у власності новий автомобіль, якому менше 5 років;
- має депозит у банку, який перевищує 100 тис. гривень.
- хто купував іноземну валюту або банківське золото на суму більше 50 тисяч гривень.
Документи приймають до вересня, але субсидія буде нарахована з 1 травня.
Для переоформлення субсидії не потрібно стояти в чергах. Всі документи можна завантажити з сайту Міністерства соціальної політики, а після заповнення переслати поштою або завантажити на сайт Мінсоцполітики.
В сільській місцевості документи можна передати старості. Також звернутись до центрів надання адміністративних послуг, або подати документи через органи соціального захисту.