Розвиток держави є спільною справою та відповідальністю чоловіків і жінок. Адже наразі немає успішних країн, де б заперечувалася рівність. І навпаки, країни з високим рівнем життя - це, як правило, країни, де рівність прав та можливостей жінок та чоловіків є засадничою складовою сприйняття світу.
НАТО та Європейський союз, частиною яких прагне стати Україна, - це, у першу чергу, світогляд і демократичні цінності, базовані на верховенстві права та правах людини. Саме ці цінності мають бути покладені в основу системи освіти, особливо в такій ключовій сьогодні для українського суспільства сфері як безпека та оборона. Тому представленість жінок у військовому, безпековому та правоохоронному секторах, які традиційно вважалися виключно «чоловічою справою», є важливою запорукою сталого розвитку України та збалансованості у прийнятті державних рішень.
В умовах російської збройної агресії проти України Уряд та суспільство зробили вагомі кроки щодо ефективного впровадження Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» та її суміжних резолюцій. За результатами виконаної міжвідомчої роботи ми можемо впевнено говорити про системні успіхи в реалізації Національного плану дій з реалізації резолюції 1325: - жінки проходять військову службу у Збройних Силах України нарівні з чоловіками, у тому числі на офіцерських посадах; - суттєво збільшилася кількість посад, на які сьогодні дозволяється призначати військовослужбовців-жінок; - забезпечено рівний доступ до військових звань; - відкрито доступ дівчат до отримання військової освіти усіх рівнів, у тому числі у військових та військово-морських ліцеях; - поступово розвивається і зміцнюється інститут ґендерних радників та ґендерних контактних осіб у Збройних Силах України та структурах Міністерства внутрішніх справ України. Але ґендерний підхід – це не лише про те, щоб порахувати відсотки чоловіків та жінок на тих чи інших посадах. Це - про те, щоб рівність прав і можливостей жінок і чоловіків стала світоглядним фундаментом суспільного життя.