Немає сумніву в тому, що світ цифрових технологій, в який ми входимо, — це не лише новий логічний етап розвитку технологічної сфери людства, а й усієї існуючої правової та соціально-політичної реальності.
Цифровізація стає найважливішим фактором економічного зростання економіки будь-якої країни і взагалі є сучасним трендом розвитку держави в цілому.
Українцям тепер доступний е-підпис у смартфоні, автоматична реєстрація ФОП та подання декларації. Усю необхідну інформацію про доходи чи реєстраційні дані ФОП можна знайти у за стосунку Дія, а система сповіщень повідомлятиме про дедлайни та важливі зміни.
13 травня Мінцифри запустили Цифрограм 2.0, який допоможе виявити загальний рівень цифрової грамотності, прогалини в цифрових навичках і зорієнтує, які саме компетенції варто вдосконалити кожному жителю країни.
За основу для Цифрограм 2.0 було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС повністю. Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами: основи комп’ютерної грамотності, інформаційна та медіа грамотність, вміння працювати з даними, створення цифрового контенту, комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві, безпека в цифровому середовищі, вирішення технічних проблем, навчання впродовж життя в цифровому суспільстві.
Нагадаємо, Рамка цифрової компетентності для громадян України – це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень цифрових компетентностей українців, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівня цифрової грамотності та практичного використання засобів і сервісів ІТ-технологій групами населення у різних професіях та отриманні соціальних послуг.