Пошук по сайту

Архів новин

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
17743445
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
Цього місяця
Попередній місяць
Весь час
3079
18396
108113
17478829
49238
622534
17743445

Ваш IP: 3.81.89.248
03 грудня 2021 05:14

Проведено науково-виробничий семінар з агровиробниками Вінницької області

З Вінницького району в семінарі прийняли участь заступник голови Вінницької райдержадміністрації Бегус О.М., начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрацій Федчишин І.П. та керівники сільськогосподарських підприємств Вінницького району, а саме: директор ТОВ «Ольгопіль К» Цвігун Роксолана Павлівна, директор ПП “Агрофірма Батьківщина” Беспалько В.Д., голова ФГ„Ромашка” Вайн Є.Д. та директор Інституту кормів НААН Корнійчук О.В.

Розпочався семінар ознайомленням учасниками з пропозиціями виробників сільськогосподарської техніки й обладнання та постачальників товарно-матеріальних ресурсів, і продовжився пленарним засіданням.

Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, розпочавши пленарну частину, насамперед подякував керівництву Чечельницького району та  директору агроформування «Ольгопіль» Павлу Каленичу за організацію даного заходу та щедрий і гостинний прийом. Андрій Петрович  зазначив, що впродовж семінару кожен матиме нагоду не лише побачити всі здобутки та зміни, які відбулися за рік в Ольгопільській територіальній громаді,  але й обговорити цілий комплекс питань стосовно проведення жнивної кампанії 2017 року, зокрема – про земельні відносини  між орендарями та орендодавцями, техніку безпеки і пожежно-небезпечний період, оглянути основні потужності агроформування «Ольгопіль», нову сучасну техніку й оснащення та побувати на полях з демо-посівами зернових культур.

У свою чергу, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук з інформацією підготовки до збирання ранньої групи зернових та зернобобових урожаю 2017 року підприємствами області.

Про державну підтримку у придбанні сільськогосподарської техніки та сільськогосподарського машинобудування розповів заступник директора Департаменту землеробства та технічної політики Міністерства аграрної політики та продовольства України – Павло Гринько. Директор Національного наукового центру «Інституту механізації та електрифікації сільського господарства», доктор технічних наук, академік НААН України Валерій Адамчук ознайомив учасників семінару із новітніми розробками у галузі мобільної енергетики.

Директор АФ «Ольгопіль» Павло Каленич розповів про створення, становлення та нинішню потужну діяльність агроформування, про основні напрямки розвитку підприємства та кращі практики співпраці з органами влади й органами місцевого самоврядування:«Агрофірма «Ольгопіль» є базовим господарством Інституту фізіології рослин генетики НААН України по виробництву насіння зернових культур, і сьогодні ми витрачаємо досить великі кошти на матеріальне виробництво та маємо можливість не лише виростити урожай, а й довести його до товарного і посівного стану. У нас є сертифіковані лабораторії на товарне зерно та насіння. Також ми провели серйозну роботу по зміцненню матеріально-технічної бази агроформування».

Продовжили пленарне засідання: Олександр Корнійчук  – директор інституту кормів та сільського господарства Поділля НААНУ, виступивши з інформацією про особливості збирання зернових колоскових культур в умовах 2017 року та підготовку ґрунту під посів озимих.

Учасники семінару також заслухали: інформацію Володимира Боковця – першого заступника начальника управління Держпраці у Вінницькій області –  про дотримання вимог безпеки з питань охорони праці під час проведення збиральних робіт 2017 року, та заступника начальника Головного управління Державної служби України з          надзвичайних ситуацій у Вінницькій області – Олег Сторожук - про дотримання вимог пожежної безпеки під час жнивної кампанії 2017 року.

Взяли участь у пленарному засіданні й науковці, академіки НААН України: Василь Петриченко - президент НААН України та Микола Гаврилюк – заступник директора Інституту фізіології рослин і генетики НААН України.

Підсумовуючи нараду, Андрій Гижко відмітив: «Аграрне підприємство СТОВ «АФ «Ольгопіль» оснащене сучасним обладнанням, при вирощуванні сільськогосподарських культур запроваджуються новітні наукові технології, що значно покращує продуктивність та якість виробництва сільськогосподарської продукції. Впевнений, що для багатьох присутніх це може слугувати гарним прикладом для наслідування. Адже, обмінюючись досвідом та науковими порадами між собою, ми маємо можливість надалі застосовувати та впроваджувати у сільське господарство нові напрацювання».

Практична частина семінару відбувалася вже на головних потужностях агроформування  «Ольгопіль», де гості пересвідчилися у неабияких масштабах його діяльності. Зокрема, на тракторному стані учасники мали можливість побачити парксучасної сільськогосподарської техніки та обладнання напідприємстві. На полях агроформування –  оглянули посіви буряків та демо-посіви зернових культур, а  на території елеватора, насіннєвого заводу та лабораторії – провели аналіз якості сільськогосподарських культур.

Вас може зацікавити:

Вінницька районна державна адміністрація

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької райдержадміністрації www.vinrda.gov.ua.