На нарадах були присутні заступник голови райдержадміністрації Олег Бегус, голова районної ради Сергій Сітарський, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки ОДА Олександр Лемещенко, головний редактор регіональної газети «Подільська зоря» Федір Бежнар, начальники структурних підрозділів РДА, працівники районної ради, представники підрядних організацій, голови комісій районної ради, депутати районної ради, сільські голови, директори шкіл, голови батьківських комітетів шкіл.
Під час наради директор Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст. Наталя Ануфрієва заперечила той факт, що спалювались безпосередньо парти. Вона зазначила, що насправді до котельні було довезено інвентар, який не підлягав експлуатації. Зокрема, частини дошки та меблів, які необхідно було спалити, але мови про парти взагалі не йшло.
На той момент був період в очікуванні отримання брикетів, які було довезено до навчальних закладів. При цьому система опалювання працювала, навчально-виховний процес не було перервано і температура відповідала санітарним нормам.
Вінницько-Хутірський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ опалюється газовим котлом і привезення дров це безпосередньо ініціатива директора школи. Адже по факту проблеми з опалюванням в навчальному закладі немає. Всі питання, які виникають з паливними брикетами – це безпосередньо робота керівника відділу освіти Вінницької райдержадміністрації.
Голова районної державної адміністрації Михайло Демченко зазначив, що до будь-якої критичної ситуації потрібно підходити об’єктивно та вивчати її зі всіх сторін.
«До проблематики, яка виникає у районі можуть бути задіяні різні політичні та особисті інтереси. Кожний керівник повинен відповідати за свої дії. І це не дає право керівникові будь-якого рівня, починаючи від вчителя безвідповідально ставитись до свої посадових обов’язків», - наголосив Михайло Демченко.
Начальник відділу освіти райдержадміністрації Світлана Томусяк сказала про те, що опалення у Віннницько-Хутірському НВК здійснювалося газовим котлом. Ліміти на використання природного газу визначаються відділом освіти, і ми контролюємо даний процес, і це є нормально, адже за цим йде фінансування з районного бюджету. Навчальні заклади забезпечені паливом і ситуація знаходиться під контролем.
«Враховуючи непрості обставини щодо придбання палива через систему «Прозоро» вживались усі заходи, аби кожен навчальний заклад відчув дану проблематику якнайменше. Таким чином, на початку січня поточного року мною було підписано прямі Договора на поставку брикетів та дров. Відповідно до законодавства, таку закупівлю без застосування системи «Прозоро» можна здійснити не більше одного разу на рік, і сума не повинна перевищувати 200 тис.грн»., - наголосила Світлана Томусяк.
Під час засідання заслухавши представників батьківського комітету, директорів шкіл, начальника відділу освіти райдержадміністрації Світлану Томусяк голова райдержадміністрації Михайло Демченко зазначив, що усі звинувачення щодо опалювального процесу в навчальних закладах є безпідставними та непідтвердженими.
«Вперше чергу ми повинні думати про дітей, забезпечити їм комфортні умови для навчання. Ми всіляко підтримуємо будь-яку благодійну допомогу, адже не так часто її надають. – сказав Михайло Іванович. Мною було здійснено виїзди до навчальних закладів сіл Агрономічне, Прибузьке, Іванівка та Широка Гребля. Ми ознайомились з навчальним процесом, оглянули опалювальні пункти, наявність палива, а також були в харчоблоці, де кухарі показали наявність продуктів харчування. За результатами об’їзду стверджую ситуація в кожному навчальному закладі є контрольованою та відповідає усім критеріям. Радує те, що діти навчаються, бігають, граються і проблем з температурою в школах немає. Ми повинні піклуватись про наше підростаюче покоління, адже саме ці діти в майбутньому зроблять внесок у розвиток саме своєї територіальної громади, і в цілому України», - наголосив голова райдержадміністрації Михайло Демченко.